2017 Akıllı Telefonlara yeni Gelen Emojiler

2017 akilli telefonlara yeni gelen emojiler 621a71488feb5

2017 Akıllı Telefonlara yeni Gelen Emojiler

admin /
29 Ekim 2017 /
2.272 /
yorumsuz

Mesajlaşmaların Eğer olmazsa Olmazı Emojiler Yenileniyor!
Akıllı telefonların haricinde tişörtler, yastıklar ve oyuncaklarda bile yerini alan emojiler arasına 69 yeni emoji ekleniyor.

Google Android Q’ya 65 yeni emoji getiriyor

Kendinizi ifade etmek için uzun uzun kelimeler, cümleler oluşturmak yerine kullandığınız emojiler kimi zaman yaşam kurtarıcı bile olabiliyor. Sevginizi, korkunuzu, öfkenizi ve üzüntünüzü tek ifadeyle yansıtabildiğiniz emojiler, mesajlaşmanın eğer olmazsa olmazı. Bir tek mesajlaşma esnasında kullanılmayan emojiler, iMessage, WhatsApp haricinde; Twitter, Instagram ve Feysbuk şeklinde ağlarda da oldukça yaygın ve kullanışlı. Mesajlaşma esnasında cevabınızı belirtirken kullanılmasının yanı sıra, öteki toplumsal ağlarda da, ruh halinizi ve paylaştığınız görselleri de desteklemekte yararlı.
Evrensel Kod standardının geliştirilmesini, genişletilmesini ve kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan müessese Unicode Consortium tarafınca hazırlanmış olan yeni emojiler, Haziran ayında hem iOS hem de Android için kullanıma sunulacak.

Emojiler içinde yeni bayraklar, hayvanlar ve kurgusal karakterler bulunurken; anne emojisi, yakarış ve yoga emojileri, hiddet kusan emoji, değişik değişik yiyecekler, atkı, eldiven, kaban ve çorap şeklinde giysiler ve  UFO da yerini alıyor. Görebildiğimiz yeni emojilerin haricinde taslak halinde olanlar da bulunuyor. Yeni emojiler, iPhone’lar için iOS 11 ile; Android’ler için ise Android O ile gelecek diye tahmin ediliyor.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok data almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın