alibaba dan türkiyeye nasıl sipariş verilir

Alibaba Türkiye Alışveriş Rehberi Dünyanın en bilindik toptan alış veriş platformu Alibaba, aradığınız ürünü en ekonomik fiyata toptan satın alma fırsatı sunmaktadır. Dünya üstünde milyonlarca etken kullanıcıya haiz Alibaba’dan alış veriş nasıl yapılır? Alibaba Alibaba Dünyanın en bilindik toptan alış veriş platformu Alibaba Türkiye sayfasına giriş uygulamak için buraya tıklayınız. Ödemeniz ihtiyaç duyulan tutarı görüşün Bu mahsul için yapabileceğiniz en iyi karşılık nedir? Navlun maliyetinizi hesaplayın ve ödeyin  Navlun: deniz veya ırmak vasıtasıyla taşınan bir ürünün taşıma bedeli karşılığında vapur şirketine ödenen ücrettir. Alibaba’dan mahsul sağlamak / alibabadan mahsul alabilmek veya emek harcamaları uygulamak, değişik ürünleri temin etmenize yardım edecektir.

Bilhassa oldukca satılan ve talep gören ürünlerde doğru tedarikçileri seçmek ve bu firmalarla çalışmak hem güvenilen bir halde e-ticaret yapmanızı sağlar üstelik müşterilerinize güvenilen ürünler sumanızı sağlar. Alibaba’dan mahsul sağlamak / Alibabadan mahsul alabilmek Doğal ki Alibaba veya Aliexpress üstünden mahsul sağlamak / alibabadan sipariş vermek, ara sıra sıkıntılı bir süreç olabiliyor ve bu süreçte bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu rehberimizde de Alibaba’dahi mahsul tedarik eder iken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan konuların üstünde duracağız. O zaman dahi tüm artıları ve eksileri iyi bir halde değerlendirmeniz lazım olur.

Popüler olan satıcıların bununla beraber satıcılarla ilgili yapılmış satın alan yorumlarını dahi incelemeniz yararlı olacaktır. Satıcı ile ilgili yapılmış yorumlar dahi bu firmaların verdikleri hizmetin niteliğini ve satın alan memnuniyeti ile ilgili bazı verileri size verecektir. Alibaba dan mahsul alabilmek / mahsul sağlamak için sabırsız olmamaya dahi itina gösterin. Bu ürünlerin teslimat süreçleri, ürünün niteliği, mahsul ambalajı şeklinde bilgileri denetim etmek için bu numuneleri istemeniz lazım olur. Ürün numunelerini istedikten ileri süreçte, aldığınız hizmetten memnun olmanız halinde bu satıcı firmalardan toptan mahsul siparişleri vermeniz daha doğru bir yaklaşım olur.

Alibaba üstünden mahsul tedariklerinde teslimat süreçleri önemli bir rol oynamaktadır. Satıcı firmalarla direkt olarak görüşerek bu teslimat süreçlerinin nasıl kısaltılabileceği mevzusu ile ilgili dahi görüşmeler yapabilir veya size hususi süratli gönderimler talep edebilirsiniz. Ürün teslimatları esnasında ürünler hasar görebilir veya mahsul direkt olarak hasar görmüş gönderilmiş olur. Ürün iade koşullarının olmayışı veya satıcının size rastgele bir güvence vermemiş olmaması, yaşanabilecek negatif hallerde zarar etmenize niçin olur. Bu sebeple de satıcı firmalarla bu görüşmeleri ve anlaşmaları dahi yapmanız epey önemli konulardan bir tanesidir.

Tedarkçi firmala ile yaşanabilecek rastgele bir aksaklık halinde, başka tedarikçiler bularak bu ürünleri onlardan dahi temin edebilirsiniz. Alibaba’dan Toplu Ürün Almak Alibaba, bilhassa Çin’den toplu mahsul getirmek istediğinizde adını sık sık duyacağınız bir web sitesidir. Yazımızda Alibaba’dan toplu mahsul alabilmek ile ilgili esas veriler bulabilirsiniz. Alibaba vasıtasıyla Çin’deki on binlerce yapımcı yle iletişime geçebilir, arzu ettiğiniz özellikte ve karşılık aralığında sonsuz ürünü inceleyebilirsiniz. Ürün seçimi peşinden asgari sipariş miktarı nı gözeterek mal satın temin edebilirsiniz. Kobi olarak bilindik küçük ve orta ölçekli yapımcılar ile ticari işletmeleri bir araya getirir.

Güvenilir bir platform üstünden toptan mal alım satımını, siparişi sürecinin takip edilmesini ve ödeme işlemlerinin yapılmasını sağlar. Çin’den yola çıkan toptan e-ticaret sitesi, bugün global anlamda önemli oyunculardan bir tanesidir. Üründen kaç tane alabilmek istediğinize ve ürünün size nasıl gönderileceğine karar verin. Ürünleriniz elinize atlattıktan sonrasında siparişinizi onaylayın ve ödediğiniz miktarın satıcıya aktarılmasını sağlayın. yapar iken uymanız ihtiyaç duyulan kanuni tüzük ve düzenlemeler olur. Ödemeniz ihtiyaç duyulan vergi Türk Gümrük Tarife Cetveli ’ne nazaran belirlenir.

Getireceğiniz ürüne doğal olarak olmakla birlikte gümrük vergisi haricinde KDV ve ÖTV şeklinde vergiler veya ilave finansal yükümlülükler olur.³ Çin’den toptan mal alabilmek Çin haiz olunan üretim alt yapısı ile yalnızca kendi greksinimlerini karşılamakla karşılamaz, global anlamda güçlü bir tedarik zinciri de oluşturur. Bu sebeple e-ticaretin epey süregelen duruma geldiği günümüzde pekçok şirket ürünlerini Çin’den ithal etmektedir. Bu sebeple bazı ürünlerin Türkiye’ye ithal edilmesi yasaktır veya hususi müsaade alınması gerekebilir. Daha güvenilir bir alış veriş için satıcınıza şunları problem.⁵ İşletme ruhsatı ve başka sertifikaların suretleri: Y

asal olarak tecim meydana getiren, güvenilen bir satıcıyla iş yaptığınızı anlamanız yönünden bu belgeleri talep etmenizin yararı olacaktır. Yanlış bir seçim, kargonun nasıl teslim edileceği veya nakliyede meydana gelen hasarları kimin karşılayacağı şeklinde hususları etkisinde bırakır. Platform, tedarikçilerine üç değişik rozet sunarak güvenilir bir ortam oluşmasını hedefler. Dünyanın en bilindik toptan alış veriş platformu Alibaba Türkiye sayfasına giriş uygulamak için buraya tıklayınız. Türkiye’de Ali baba satmak talip KOBİ’ler de ürünlerini toplu olarak Alibaba.com’dahi satışa çıkarabilmektedir.

Aliexpress ten kişisel kullanımlarda tek seferde alınan mahsul için vergi ödemek gerekmeyebiliyor. AliExpress, alıcı koruması uygulaması kapsamında satın alan desteklenmiş bir hizmet sunmayı hedeflerken, ürünün gelmemesi veya belirtildiği şekilde teslim edilmemesi halinde tam para iade garantisi sunmaktadır. Vergiyi ödediğinizi gösteren dekontu gümrük muayene memuruna beyan ettikten sonrasında ürününüzü temin edebilirsiniz. 22 Euro ve üstü değerdeki eşyalar için yüzde 18-20 vergi alınıyor.

Yorum yapın