Android klavyenizde otomatik düzeltme nasıl değiştirilir yada dönem dışı bırakılır ?

Android klavyenizde otomatik düzeltme nasıl değiştirilir yada dönem dışı bırakılır ?

Cemal Çömlek /
8 Ekim 2018 /
4.484 /
yorumsuz

 
Android klavyenizde otomatik düzeltme nasıl değiştirilir yada dönem dışı bırakılır?
 

En İyi 5 Android Klavye Uygulamaları

Çoğu zaman otomatik düzeltme mükemmel çalışır, yazım hatalarını düzeltir ve kullanım kolaylığı sağlarken vakit tasarrufuda sağlar.Şu şekilde bir durum var ki kimi zaman işler umduğunuz şeklinde gitmez ve kaba,argo yada mevzu ile alakasız kelimeler yazılabilir bu durumda fena sonuçlar doğura bilir eğer sizde riske atmak istemiyorsanız okumaya devam edin.
 

 
Lütfen bunun nispeten yeni başlamış olan bir öğretici bulunduğunu ihmal etmeyin. Android cihazınızdaki tüm mevcut metin düzeltme ayarlarını iyice inceleyeceğiz , ayarlara girerek bulabileceğiniz temel ayarlar bunlar. Bugün burada uygulama yada hack yok.
Hepsi, lütfen her bir klavyenin otomatik düzeltme gereksinimleriniz için kendi ayarlarını ve sözlüklerini kullanabileceğinizi ihmal etmeyin . Bugün için en yeni Google Klavye‘yi çalıştıran bir yığın Android 5.1 Lollipop aleti kullanacağım. Alternatif klavyeleriniz benzer ayarlara haiz olmalıdır.Lütfen hususi talimatlar için kendi bireysel araçlarına danışın.
 
Otomatik düzeltme nasıl dönem dışı bırakılır?
Google Klavye ayarlarında şunları yapabilirsiniz girmek için Ayarlar > Dil ve giriş – -> Google Klavye Ayarları
 

 
Buradan , Metin düzeltme‘ye dokunun .
Aşağıdaki listede bir takım ayar bulacaksınız, bunlardan birkaçına özetlemek gerekirse bakacağız.
Otomatik düzeltme hususi durumunu dönem dışı bırakmak için Otomatik düzeltme‘ye dokunun ve Kapalı‘yı seçin .
Devam edin ve ayarlarınızdan çıkın.
 

 
Otomatik düzeltme ayarları nasıl değiştirilir?
Ümit ederim yukarıda gördüğünüz şeklinde, Google Klavye ayarlarınızda oldukca sayıda extra seçenek vardır. Mesela, Otomatik düzeltme düzeyinizi Fazlaca Agresif‘e ayarlamayı tercih edebilirsiniz; böylece Google, yazdığınız neredeyse her kelimeyi değiştirir. Yada, bunu mütevazı bir halde tutabilirsiniz, ek olarak kullandığınız Kişisel sözlüğünüze kelime ekleyebilirsiniz.
Yine, Google Klavye ayarlarınıza, klavyedeki “,” düğmesine uzunca basarak yada Ayarlar -> Dil ve giriş -> Google Klavye’ye girin. Peşinden, seçeneklerinizi görmek için Metin düzeltme‘ye basın.
 

 
Kişisel sözlüğün altında , benzersiz bir evcil hayvan isminde yada kullanmak istediğiniz birçok kısaltmadan herhangi biri şeklinde düzgüsel bir sözlükte bulunmayan sözcükler de dahil olmak suretiyle, klavyenizin tanıması için yeni sözcükleri el ile ekleyebilirsiniz.Bro şeklinde.
Eklenen sözlükler , alternatif diller ve emoji için destek getirecek.
Rahatsız edici kelimeleri engelle , sanırım bunun ne yapacağını sana söylemem gerekmiyor. Yürekli ve özgür canlı, bir tek bir geçiş düğmesi.
Buradan, düzeltme önerilerini göster ve Sonraki kelime önerileri , otomatik düzeltmenin nasıl çalıştığının görsellerini denetim eder. Kişiselleştirilmiş tavsiyeler ve Şahıs İsimlerini önerme , yazmak istediğiniz kelimeleri, hangi kelimeleri kullanmak istediğinizi öğrenmek için Kişiler listenize ve öteki Google uygulamalarına göz atmak için klavye izinleri verir.
Hepsi Google Klavye’dir , etrafındaki ayarları değiştirmekten çekinmeyin, sizin için en uygun olanı görün. Okunabilir cümleleri bir araya getirmenin yegane sebebinin, otomatikman doğru olan bir güce haiz bulunduğunu öğrenmeniz sürpriz olabilir ki bu sizin bir yazar olarak değil , Android telefonunuzdaki yada tabletinizdeki klavyenin yansıması olacaktır.
 

Android‘in klavyelerinizde bulunanların yanı sıra küresel bir yazım denetleyicisi bulunduğunu biliyor muydunuz? Bu doğru, cihazınızdaki temel Dil ve giriş ayarlarını deneyin, ikinci seçenek aşağıda Google Yazım Denetleyicisi‘dir . Bunu açabilir yada kapatabilir ve Kişiler listenize adlar için denetim edip etmeyeceğinizi seçebilirsiniz.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok data almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın