Android Oreo iişletim Sisteminin En Güzel Özellikleri

android oreo iisletim sisteminin en guzel ozellikleri 621bc13b8eb96

Android Oreo iişletim Sisteminin En Güzel Özellikleri

admin /
29 Ekim 2017 /
1.227 /
yorumsuz

Android Oreo ve En İyi Özellikleri 
Google tarafınca kullanıma sunulan son olarak işletim sistemi olan Android Oreo işletim sistemi sunmuş olduğu özellikler yardımıyla şu ana kadar kullanıma sunulan en iyi Android sürümü unvanını sonuna kadar hak ediyor. Android 8.0 sürüm numarası ile kullanıma sunulan yeni işletim sistemi ve sunmuş olduğu avantajlar ise şu şekilde sıralanıyor:

Yeni Android Sürümü Wifi otomatik Bağlanıp otomatik Kopma

Açılış ve Kapanış Süreleri Kısaldı 
Android işletim sisteminin en oldukca eleştirilen yönlerinden önde gelen uzun açılma ve kapanma süreleri yeni Android sürümü ile artık aşılmış benzer biçimde görünüyor. Android Oreo sürümünü kullanan kişilerin cihazları artık oldukca daha kısa bir sürede açılıp kapanıyor.

Bütünleşik Gizyazı Yöneticisi 
Cihazında değişik oldukca sayıda hesap kullanan ve bu hesapların şifrelerini hatırlamakta zorluk çeken kişiler için bütünleşik gizyazı yöneticisi kullanma imkânı sunuluyor. Autofill öteki uygulamalar alanında içeriyor ve Chrome tarayıcısında olduğu benzer biçimde kullanıcı adı ve gizyazı detayları otomatikman giriliyor.
Oldukça Daha Etkisinde bırakan Çoklu Pencere Performansı
Çoklu pencereler ile işlem yapmayı yeğleyen kişiler için Android Oreo oldukca daha etkisi altına alan bir performans sunuyor. Oreo işletim sisteminde yer edinen Picture in Picture (PiP) modu yardımıyla değişik uygulamaları tek bir ekranda kullanabileceksiniz.
Uygulama İç Ayar Yönetimini Oldukça Daha Kolay Yapabilirsiniz
Uygulamaların iç ayar menülerine Android Oreo 8.0 sürümü yardımıyla artık oldukca daha kolay bir şeklide ulaşabilirsiniz. Güncelleme takipleri ve bildirim ayarlarının yanı sıra bu sayede değişik oldukca sayıdaki ayara da uygulama ikonuna basarak ulaşmanız mümkün.
 
Uygulamaları Yüklemeden Kullanabilirsiniz 
Yeni sürüm güncellemesi yardımıyla artık belirli uygulamaları cihazınıza indirmeden kullanmanız mümkün. Telefonun haiz olduğu tarayıcı üstünden hizmet verecek olan bu uygulamalara geliştiriciler destek verecek.
 
Daha Güvenlikli Google Play Store
Belirli dönemlerde saldırılara hedef olan ve güvenlik açıkları sebebi ile kullanıcıları zor durumlara düşüren Google Play Store alınan önlemler yardımıyla Android 8.0 sürümü ile oldukca daha güvenli bir hale getiriliyor. Geliştirilen Google Play Protect ile birlikte Android Oreo sürümü güvenlik açısından bir üst seviyeye taşınırken cihaza yüklenen uygulamalar da tekrardan taranabilecek. Gene Google Play Store mağazasında bulunan 50 binden fazla uygulama da tertipli olarak taranacak.
Yepyeni Emojiler 
Mesajlaşma uygulamalarının vazgeçilmezi olan emoji ifadeleri her geçen gün gelişmeyi devam ederken Android Oreo sürümü de bu gelişmeye kayıtsız kalmadı ve yeni sürümde birbirinden şirin ve etkisi altına alan yeni 70 emoji Android emoji ailesine katıldı.
Oldukça Daha iyi Bir APK Yönetimi 
Google Play Store haricinde yer edinen APK yüklemelerini yapmak isteyen kişilerin daha önceki sürümlerde değişik işlemler yaparak bazı izinleri vermeleri gerekiyordu. Sadece Andorid Oreo 8.0 sürümü ile APK yönetimi içinde bir takım değişikliğe gidildi ve ayarlar bölümünden ulaşabileceğiniz “bilinmeyen kaynaklardan indirmeye izin ver” seçeneği ile bu zorlukta aşıldı.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok data almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın