bilgisayar usb görmüyor

bilgisayar usb gormuyor

Bilgisayar USB’yi tanımıyor, USB görmüyor problemi nasıl çözülür? Bilgisayara taktığınız USB bellek, USB disk pc yönünden tanınmıyorsa o zaman aşağıda çözümde anlattıklarımı deneyim edinebilirsiniz. Bu çözüm USB harici disk, USB bellek benzer biçimde depolama birimlerinin PC yönünden tanınmadığı hallerde neler yapılabileceğini anlatmaktadır. Bilgisayar USB aleti görmüyorsa (USB harici disk, USB Flash bellek benzer biçimde) bu problemin türlü sebepleri olur. USB diski, USB belleği bilgisayarın öteki bir portuna takının: Bilgisayar USB’yi tanımıyorsa o zaman ilk yapmanız ihtiyaç duyulan USB aleti öteki bir porta takmak olması gereklidir.

Bilgisayardaki öteki bir porta taktığınızda çalışıyorsa probleminiz ölmüş USB port, temassızlık benzer biçimde bir mesele olur. USB diski, USB belleği bilgisayarda deneyim edinin   Eğer USB aygıt hiçbir portta çalışmıyorsa o zaman ikinci denemeniz ihtiyaç duyulan mümkünse USB aleti öteki bir bilgisayarda denemeniz. Gene bulduğunuz öteki pc USB belleği, USB diski tanımıyorsa  aşağıda yazanları  yapabilirsiniz. Kimi zaman mesele bu adaptörde olur. Bu tür bir kablo ile diski denemeniz gerekebilir. USB pc bağlıyken, bilgisayarda Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Bilgisayar Yönetimi’ne gidin.

 

Disk yönetimini ayrıyeten şu şekilde çalıştırabilirsiniz: Window ve R   diskmgmt.msc   5. USB bellekte önemli verileriniz var ise dosya kurtarma prosedürü uygulayın. O yüzden neyi sizin diskinizde uygun doğrusu sırayla denemeniz lazım:  Ek olarak bozuk dosya sisteminden data kurtarmak için EaseUS Data Recovery Wizard yazılımını dahi kullanabilirsiniz:     6. Sürücülerinizi güncelleyin Kimi zaman USB sürücülerindeki mesele USB görmeme problemine niçin olur. Eğer anakart üreticinizi biliyorsanız web sitesini görüşme edin ve anakart ile ilgili sürücüleri indirin ve yükleyin. 0 S.A. 0 Herhalde bu durum sonradan meydana çıktı . 0 İlginç bir mesele yaşıyorum ben de bir windows bilgisayarında.

 

Aynı usb portlarına mouseu ve klavyeyi taktığımda çalışıyor fakat daha öncelikle tanımadığı bir aleti taktığımda tanımıyor. Bu ara sıra durduk yere ya da hatta de prosedürcü kuvveti fazlaca çalmış olduğu vakitlerde dahi oluyor. Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: uzmanim.net’e üye olmak fazlaca basittir: Lütfen alttaki kutuya şikayetinizin detaylarını yazın. Disk denetim edin Bilgisayarınızda:

 

Denetim Masası Yönetimsel Araçlar Bilgisayar Yönetimi Window ve R tuşu diskmgmt.msc komutunu yazarak erişebileceğiniz Depolama altındaki Disk idaresi nde USB bellek gözüküyor mu bakın. Bilgisayarınızda bulunan anakartın sürücüsünü güncelleme niz bu problemi çözebilir. Yukarıda anlattıklarımızdan sonrasında şimdi pc USB görmüyor sa USB bellek ya da harici disk ziyan olmuş anlamına gelir.

Bir cevap yazın