blutv en çok izlenen diziler önerisi

Platformda hem yerli üstelik ecnebi pekçok dizi ve filme ulaşmak olası. Listede hem eski hem yeni, hem yerli üstelik ecnebi ansızın fazlaca yapım var. En iyi BluTV dizi ve filmleri: Diziler: Filmler: Diziler Behzat Ç.’den tanıdığımız Ercüment Çözer ile Helen ve Harp adlı iki gencin yollarının kesişmesi üzerine kurulan dizide, toplumun pekçok problemine ‘ Saygı ’ terimi üstünden sert bir bakış atılıyor.

 

Bir polisi canlandıran Ali Atay’ın, kısa bir dinlence için çocukluğunun geçmiş olduğu kasabaya gitmesiyle süregelen ve çabucak devasa bir kabahat ağına dönen Masum’dahi, dizinin son sahnesi gelmeden suça, suçluya veya masuma karar vermek nerdeyse olanaksız. Hafta sonu karantinayı azıcık baş dağıtıp eğlenerek geçirmek isterseniz, hususi yapımlarından önde gelen Bartu Ben’e göz atabilirsiniz. Polisiye severlerin ne olursa olsun göz atması ihtiyaç duyulan dizilerden önde gelen Alef, Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyor. 2018’de İngiltere’de yaşanmış olan gerçek bir vakaya dayanan dizi, İngiltere’ye gelen bir Rus ajanın , bir bankta ölmüş bulunmasından sonrasında yaşanmış olan gerilimi mevzu ediniyor.

 

Filmler Kelebekler, birbirinden tamamıyla değişik ve bundan sonrasında birbirlerini fazlaca dahi tanımayan üç kardeşin, babalarının ölümü üzerine bir araya gelmeleriyle başlıyor. Kendini evine ve kocasına adamış bir hanımefendi olan Neslihan, üst üste gelen pekçok olay arkasından, etrafındaki insanları öldürmeye süregelen bir seri katile dönüşür . Kendini evine ve kocasına adamış bir hanımefendi olan Neslihan, üst üste gelen pekçok olay arkasından, etrafındaki insanları öldürmeye süregelen bir seri katile dönüşür .

 

Ben ve Leslie, çocuklarını doğdukları günden itibaren modern yaşamdan ve medeniyetten uzakta, kendilerine ilişkin bir arazide yetiştirirler. Kendi kendilerine yaşam sürdürdükleri bu ‘kusursuz’ yaşam, Lesslie’nin ölmesiyle yıkılır ve Ben çocuklarını dahi alıp şehre gitmek mecburiyetinde kalır. Sadece bu yeni ve tekrardan aşağı değişik yaşama seviye sağlamak , ailemiz için {hiç de} kolay olmayacaktır. Hayatta artan son insanoğlu eğer durmadan giden bir trende yaşamda kalmaya iş koşturmacasındadır. Distopik ilim kurgulardan hoşlananların ne olursa olsun göz atması ihtiyaç duyulan bir film Ghost in The Shell.

Vakası ve vakanın getirmiş olduğu felaketleri soruşturmak suretiyle bir maceranın içinde bulunan Valery Legasov pekçok güçlükle kafaya çıkmak mecburiyetinde kalır. Dizi gerçek ve feci bir vakaya dayandığı için çoğu zaman Svetlana Aleksiyeviç’in Çernobil’den Sesler kitabındaki Pripyat halkının anılarına dayanır. Kitaplardan uyarlanmış diziler denince akla ilk gelen en etkin yapımlardan bir tanesidir herhalde Game of Thrones. Toplumsal medyada sık sık adından söz ettiren ve oldukça yüksek maliyetleri ile dikkat çeken dizinin 8 sezonu ansızın Blu Tv’de bulunmaktadır.

 

David Chase’in yönetmen koltuğunda olduğu HBO yapımı bu dizi, 5 Altın Küre, 21 Emmy Ödülü ile fanatiklerinin büyük dikkatini kanıtlamış ne olursa olsun. Toplamda 3 sezonu bulunan True Detective dizisinin her sezonunda değişik bir katliam ve polis soruşturması yürütülmektedir. Her sürem hadiseler değişmiş olduğu benzer biçimde oyuncular ve karakterler de farklılık gösterdiği için bir sezonlar arası geçişler epey kesintisiz. Altın Küre’den adaylıklar ve Emmy’den 13 namzetlik ve 5 mükafat ile dönen True Detective’e gereğince meraklandıysan haydi ekran başına! 2001’de gösterim hayatına süregelen Six Feet Under 5 etkin sezona imza atarak bitiş yapmış epey zevk toplayan bir HBO dizisi.

 

Primetime Emmy Ödülleri’nden 9’unu, Altın Küre Ödülleri’nden eğer 3’ünü kazanan bu etkin yapım bir cenaze evi işleten Fisher ailesinin yaşantılarını anlatır. Toplumsal kalıplardan ve ‘olması ihtiyaç duyulan’den ırak bir aile babası olan Frank umursamayan ve alkolik bir babadır. Birbirlerinden bambaşka karakterler olan bu ailenin üyeleri gene de her şeye rağmen bir aile olmayı bilen ve herkesi olduğu benzer biçimde kabullenen bir grup insanoğlunun komedisi. Haluk Bilginer’in canlandırdığı emekli komiser Cevdet ve eşi şehirden ırak küçük bir çiftlik evinde yaşamaktadırlar. Kimin temiz olduğu, kimin olmadığını bulmanın kolay olmadığı hikayenin sürükleyiciliği seni epey şaşırtacak.

 

Türk dizileri açısında polisiye-kabahat türlerinde etkin olduğumuzu ifade etmek olası zira Alef’te de bir seri cinayetin ardındaki genç detektif Kemal ve ortağı Settar’ın öyküsünü izleyeceksin. Ek olarak birbirlerinden epey karşıt olan bu ikiliye bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar dahi katılınca ekip tamamlanır ve dizinin dikkat alımlı yanı olan cinayetlerin Osmanlı ve İslam Zamanı ile dikkatini kuracak kişi ekibe katılmış olur. Hem kendi yapımları üstelik yayınladığı başka dizi ve filmlerle adından söz ettirmeyi başaran Blu TV elverişli karşılık politikasıyla dahi beğeniliyor. İnternet üstünden gösterim icra eden Blu TV istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde tüm akil cihazlarınızdan izleyebileceğiniz indirilebilir içerikleri yardımıyla üyelerinin her an bununla beraber oluyor. İçerik Başlıkları En İyi Blu TV Dizileri Dizi, film ve canlı yayınları reklamsız seyretme imkanı gerçekleştiren dijital gösterim kanalı Blu TV; Doğan Tüm ortaklık çatısı altında hizmet veriyor.

Yorum yapın