En Oldukca Hangi Mobil işlemci Tercih Ediliyor 2018

en oldukca hangi mobil islemci tercih ediliyor 2018 621bc1127c517

En Oldukca Hangi Mobil işlemci Tercih Ediliyor 2018

admin /
29 Ekim 2017 /
3.526 /
yorumsuz

En Oldukca Hangi Mobil işlemci Tercih Ediliyor?
Mobil işlemciler, cep telefonları içinde yer almakta ve değişik özelliklere haiz olmaktadır. Bununla birlikte büyük firmaların ürettiği işlemciler, teknik özellikler açısından farklılık yaratmaktadır.
Telefonlarda yer edinen mobil işlemciler, yalnız işlemci görevi görmemektedir. Bunun yanı sıra, aygıt belleği ve optimizasyonu anlamında da büyük ehemmiyet taşımaktadır.

2019’da satışa çıkacak 5G destekli telefonlar!

2017 Senesinde Apple A7 ve A9 Mobil İşlemcileri Zirvede Yer Aldı
Teknoloji alanında büyük emek harcamalar icra eden Apple şirketi, mobil işlemci mevzusunda da başarıyı elde etti. Firmanın ürettiği A7 ve A9 isminde işlemciler, kullananların en oldukça tercih ettikleri işlemciler içinde değerlendirildi. İlk olarak iPhone 5S’te kullanılan işlemciler, kısa süre içinde kullanım alanını artırdı. 64 bit kapasiteye haiz olan A7 isminde işlemcide, ilk olarak iPhone 6 Plus içinde yer aldı.

Samsung ‘Qualcomm’ İşlemci Kullanıyor
Telefon firmaları içinde yer edinen ve dünya çapındaki çalışmalarıyla malum Samsung, telefonlarında Qualcomm tipi işlemcileri kullanmaktadır. Buna bağlı olarak, Android dünyasında aynı mobil işlemcilerden yararlanmaktadır. Bu anlamda şirket, dünya liderleri içinde değerlendirilmektedir. Mobil işlemci alanında iPhone’a yetişen Samsung, listelerde ikinci sırada yer verilmiştir.
MediaTek Pazarlarında Samsung’a Rağbet Var
Teknoloji dünyası adına emek harcamalar icra eden ve pek oldukça mobil işlemcinin lansman çalışmalarından görevli olan MediaTek, teknoloji pazarlarında yeni ürünlere yer vermektedir. Bu ürünler içinde yer edinen mobil işlemciler, büyük ilgi görmektedir. Pek oldukça ülke mobil işlemci mevzusunda Samsung’u tercih etmektedir. Bu anlamda büyük ilgi gören  Samsung, dünya genelinde bir başarı elde etmiştir.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok informasyon almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın