Feysbuk Düşünerek yazı Yazma teknolojisi

feysbuk dusunerek yazi yazma teknolojisi 621a71611976b

Feysbuk Düşünerek yazı Yazma teknolojisi

admin /
29 Ekim 2017 /
1.901 /
yorumsuz

Feysbuk fikir gücüyle yazı yazdıracak!
Evet yanlış duymadınız! Feysbuk yeni bir bilgisayar – insan beyni köprüsü oluşturarak düşüncelerinizle yazı yazabilmenize olanak tanımak istiyor. İşte mevzuyla ilgil tüm detaylar!

Feysbuk Video reklamları nasıl

Feysbuk’un düzenlemiş olduğu F8 konferansı garip haberlere sahne oldu denebilir. Bunlardan en önemlisi doğal ki Feysbuk’un beyninize fazladan hiçbir implant takmadan fikir gücünüzle yazı yazmanıza olanak tanıyacak bir insan beyni – bilgisayar arayüzü tasarlama planları.
Düşünerek yazı yazmak mümkün mü?

Bu probleminin yanıtını Feysbuk’un görevlendirdiği 60 mühendisin çabalarıyla beraber alabileceğimiz kati. Aslına bakarsanız Feysbuk’tan ilkin benzer Teknolojileri üretebilmek adına yatırım icra eden birkaç şirket daha var fakat hepsi beyne yerleştirilecek implantlar yardımıyla bu işi gerçekleştirmeye çalışıyor.
Feysbuk ise fazlaca daha temiz bir yöntem kullanmak ve kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde bu işin altından kalkmak istiyor. Ekip optik görüntüleme kullanarak insan beynini saniyede yüz kez tarayarak, kendi içinizden yaptığınız konuşmaları tanıyabilecek bir teknoloji üstünde çalışıyor.
Bu da düşüncelerinizin yazıya dökülebilmesi anlamına geliyor ki, mesajlaşma uygulamaları için oldukça tehlikeli bir teknoloji olacağı kati. Zira düşüncelerinizi yazıya döktüğünüzde göndermeyi düşünürseniz muhtemelen bildiri karşı tarafa gönderilecek anlamına gelir. Bunun da pek hoş sonuçlar doğurmayacağı ortada.
Feysbuk’un araştırma ve geliştirme departmanı Building 8’in başındaki isim Regina Dugan da mevzuyla ilgili olarak, “Hedefimiz insanların dakikada 100 kelimeyi yalnızca düşünerek yazabilmesi. Bu miktar akıllı telefonunuzla yazabileceğinizden tam beş kat fazla.” sözlerini sarfeti.
Ekibin ek olarak yazı yazmakla yetinmeyerek, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik deneyimini de insanların düşünceleriyle denetim edebilecekleri bir hale getirmek istiyor.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok informasyon almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın