Genital Güzel duyu

genital guzel duyu 6227870d0da04

Labioplasti doğrusu genital güzel duyu; genital bölge üstünde çeşitli değişimler yapılarak, bölgenin daha güzel duyu görünmesini sağlamaktadır. Genital güzel duyu operasyonlarıyla, sarkmanın önüne geçilmiş olduğu şeklinde, kişiyi rahatsız eden görüntüler de genital güzel duyu uygulamalarıyla ortadan kaldırılmaktadır. Labioplasti olanlar genital bölgelerindeki kusurlardan arınarak hayatlarına daha memnun bir halde devam edebilmektedir.  

İç dudak estetiği
Dış dudak estetiği
Klitoral hudoplasti
Vajinoplasti
Genital bölge beyazlatma
Lazer vajinal rejuvenasyon
Genital bölge sıkılaştırma
Büyük dudaklara dolgu
Büyük dudakların küçültülmesi
Pubis tepesi estetiği

Bayanları en oldukca rahatsız eden iç ve dış dudakların sarkması ya da büyüklüğüdür. Bu yüzden iç ve dış dudak estetiği doğrusu labioplasti operasyonu gerçekleştirilmektedir. Ameliyatlı yada ameliyatsız labioplasti seçenekleri hastanın gereksinimine nazaran tercih edilebilmektedir.
Labioplasti Niçin Uygulanır?
İç dudakların aşırı derecede büyümesi  tedaviye karşın iyileşme göstermeyen vajinal ve üriner enfeksiyonlar,  ağrılı cinsel ilişkiye ve hareketlerde kısıtlamaya sebep oluyor ise labioplasti tıbbi bir gereklilik olarak kabul edilmektedir.
Labioplasti Kimlere Uygulanır?
Labioplasti vajina iç dudaklarındaki sarkmanın yaşam standardını negatif etkilediği kişilerde uygulanabilir. Uzman hekimlerin uygun görmesi doğrultusunda cerrahi girişime engel başka bir hastalığı bulunmayan bireylere uygulanabilir. Genital güzel duyu doğum sonrası sarkma yaşayan hanımefendiler için uygulanabileceği şeklinde asla doğum yapmamış hanımlarda da gerek görülürse uygulanabilir.
Vajinada Dudak Sarkması
Labioplasti; iç ve dış dudakların sarkmasını ya da büyüklüğünü gidermek amacıyla meydana getirilen vajinal güzel duyu operasyonlarından bir tanesidir. Labioplastide daha oldukca iç dudaklarda oluşan kusurlar üstüne uygulama yapılmaktadır. İç dudaklar çoğu zaman ergenlikten sonrasında erişkinlik döneminde sarkma izah edebilir. Kolojen bağ dokusununun zayıflığı yada genetik faktörler sarkma sebebi olarak gösterilebilir. 
Vajina İç Dudak Estetiği 
İç dudaklar, çeşitli sebeplerden dolayı büyük olduğundan vajinada dudak sarkması meydana gelebilmektedir. Bu durum en oldukca rastlanılan güzel duyu problemlerinden biridir. İç dudak sarkması ameliyatı esnasında, aşırı büyüyen ve sarkan dudaklar üstündeki fazla doku, mevzusunda uzman ve tecrübe sahibi olan doktorlar tarafınca alınarak, tekrardan şekillendirilmektedir. 
Vajina Daraltma İşlemleri nasıl Gerçekleşir?
Vajinal güzel duyu operasyonlarından biri vajina daraltma ameliyatı olarak adlandırılan vajinoplasti operasyonlarıdır. Hanımlarda bir çok vakit genetik özellikler, dezavantaj sağlamakta ve bu durum kişinin sağlığını ve psikolojisini de etkilemektedir.
Oldukça fazla doğum yapmak, derinin ince ve oldukca elastik olması, vajina bölgesinde sarkmalara ve genişlemelere niçin olur. Vajina kasları enerjisini kaybetmeye adım atar. Vajina kaslarının enerjisini tekrardan kazanması için ise Kegel egzersizleri yapılmalıdır. Bununla beraber doğum kilolarınızdan kurtulamıyorsanız ameliyatsız bölgesel incelme ve selülit tedavisi uygulamalarına da göz atabilirsiniz. 
Doğum sayısının fazla olması ve buna bağlı olarak bebeğin daha rahat dışarı çıkabilmesi için meydana getirilen kesiler, kas enerjisini azalttığı şeklinde, vajinanın da genişlemesine yol açmaktadır. Bu durumda vajinanın eski durumuna dönmesi zorlaşmaktadır. Bu yüzden vajinoplasti doğrusu vajina daraltma işlemleri yapılmalıdır. 
Vajina daraltma operasyonları, genel anestezi ile yapılır. Averaj 1 saat devam eden operasyon çoğu zaman labioplasti operasyonlarıyla aynı anda yapılarak, iç dudak sarkması da önlenmektedir.
Vajina Dikimi Ameliyatı
Genital güzel duyu operasyonlarının içinde çoğu zaman kızlık zarı dikimi de bulunmaktadır. Toplumsal nedenler ya da aileyle ilgili nedenlerden dolayı, kızlık zarı onarımı da genital güzel duyu operasyonları içinde yerini almaktadır. Vajina dikimi ameliyatı tutarları ve daha fazlası için Evren Helvacı Klinik ile iletişime geçerek tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. 
Doğum Sonrası Yırtılma İzleri nasıl Onarılır?
Doğum icra eden bayanların perine adlı bölgede doğum sonrasında bazı yırtılmalar oluşmaktadır. Oluşan bu yırtıklar, hanım için işlevsellik ve güzel duyu bakımdan rahatsızlıklar oluşturabilir. Perine yırtıkları, cinsel ilişki esnasında kişiye ağrı, bir çok insanda ilişkiye girememe şeklinde sorunlara da yol açmaktadır.
Genital güzel duyu operasyonları içinde, doğum sonrası yırtılma izleri de onarılmaktadır. Perine estetiği ya da perineoplasti olarak adlandırılan bu operasyonlarda, vajinoplasti doğrusu vajina daraltma operasyonlarıyla aynı anda yapılmaktadır.
Perineoplasti operasyonu; huni şeklindeki kas dokusunda oluşur. Bu kas dokusunun katları muntazam şekilde birleştirilir ve katlar birbiriyle eşleştirilerek dikilerek gerçekleştirilmektedir.
Vajinal Dolgunlaştırma (Mons Pubis)
Vajinal güzel duyu operasyonlarından biri de vajinal dolgunlaştırma doğrusu mons pubis operasyonudur. Süratli ve kolay şekilde meydana gelen işlem sonrasında şahıs, düzgüsel hayatına kısa sürede dönmektedir.
Vajinal dolgunlaştırma işlemi; hyalüronik asit dolgusu ve yağ enjeksiyonu dolgusu olmak suretiyle iki şekilde yapılmaktadır. Hyalüronik asit dolgusu, 6-9 ay içinde etkinliğini sürdürmektedir. Birazcık maliyetlidir. Alerjen riskinin ortaya çıkması, nadiren de olsa vardır. Yağ enjeksiyonları, liposuction ve lipofilling olarak iki şekilde yapılır. Hususi kanüller yardımıyla bir bölgeden liposuction ile yağ alınır ve lipofilling ile büyük dudaklara enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir.
Meydana getirilen dolgu işlemi, ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Ufak kesiler açıldığı için, dikiş gerektirmeyen operasyonlardır. Dolgu işleminden 2 gün sonrasında, şahıs düzgüsel hayatına dönerken; sıcak banyo, sauna, hamam ve 1 ay süreyle ağır spor ve cinsel ilişki yasaktır.
Lazerle Genital Güzel duyu
Genital bölgelerdeki sarkmalara, koyulaşmalara, buruşmalara, idrar kaçırma problemlerine, cinsel etkinlik bozukluklarına lazerle labioplasti yapılabilmektedir. Lazer teknolojisiyle beraber iç dudak estetiği, vajinal gençleştirme, dudak sıkılaştırma, cilt rengi açma, genital siğil tedavisi şeklinde uygulamalar yapılabilmektedir. 
Labioplastinin yanı sıra meme küçültme, meme dikleştirme ve burun estetiği şeklinde kategorilere de göz atabilirsiniz. 
Labioplasti – Genital Bölge Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Bir cevap yazın