Google Mini PC HiKey 960 Bilgisayar Fiyatı ve Özellikleri

google mini pc hikey 960 bilgisayar fiyati ve ozellikleri 621a71d48aee6

Google Mini PC HiKey 960 Bilgisayar Fiyatı ve Özellikleri

admin /
29 Ekim 2017 /
1.125 /
yorumsuz

Google Mini PC HiKey 960 Bilgisayarı Özellikleri
Google, üstünde Android çalıştırmanıza müsaade eden Raspberry Pi benzeri yeni mini PC’sini ortaya çıkardı! İşte HiKey 960…
Android’i deneyim etmek istiyorsunuz sadece telefon, tablet yada Android’li bir TV satın almak istemiyorsunuz. O halde Google, sesinizi duymuş olabilir. Huawei ile beraber çalışan şirket, Raspberry Pi stili bilgisayar kartı HiKey 960’ı ortaya çıkardı.
Android ile çalışan HiKey 960, ilk olarak Android geliştiricilerini hedefliyor. Daha oldukça geliştiricilere hususi bir aygıt olsa da, HiKey 960’ı bir Android’li bilgisayar olarak kullanmamanız için bir niçin yok. Kuvvetli bir kart olan HiKey 960’ın performansı, üst düzey telefonlarla aynı seviyede.

Huawei Kirin 960 sekiz çekirdekli işlemciyle gelen HiKey 960’ta dört üst performanslı ARM Cortex-A73 çekirdeği ve dört Cortex-A53 çekirdeği bulunuyor. Bu özelliklerin aynısını Huawei Mate 9’da bulabiliyorsunuz. 32GB depolama alanına haiz kartta 3GB RAM var. Mali G71 GPU aslen 4K görüntü sunabiliyor sadece HDMI 1.2a slotu, sizi 1080p çıktıya zorluyor.
HiKey 960’ın öteki özellikleri içinde 802.11 b/g/n/ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1, depolama kapasitesini ve bağlanabilirliği genişletmek için PCIe m.2 slotları, ekran ve kameralar için 40 pin ve 60 pin bağlantılar var.
Sadece Android 7.1’i çalışır hale getirmeniz, aleti açmak kadar rahat olmayabilir. Bu iş için komut satırını kullanmanız ve Google’ın sağlamış olduğu talimatları izlemeniz gerekiyor. Sadece öğrenme projesi olarak bu iş oldukça keyifli olabilir.
Mayıs’ta çıkacak olan kartın fiyatı, 239 dolar olacak.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok informasyon almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın