Göz Altı Torbalarından ve Koyu Halkalardan Kurtulun – Sağlık Hattı
© Tüm Hakları Saklıdır

Merhaba, ne aramak istersin?

Göz Altı Torbalarından ve Koyu Halkalardan Kurtulun
Göz Altı Torbalarından ve Koyu Halkalardan Kurtulun

Cilt Bakımı

Göz Altı Torbalarından ve Koyu Halkalardan Kurtulun

Göz altındaki torbalardan ve koyu halkalardan bu şekilde kurtulursunuz (en iyi ipuçları!)

Gözlerin altındaki koyu halkalar ve torbalar, hissettiğimiz kadar uyanık görünmemize neden olabilir. Torbaların ve koyu halkaların başlıca sebebi genellikle uykusuzluktur, ancak aşağıda açıkladığımız başka nedenler de sebeplerinden biri olabilir. Çantalarınızı ve koyu halkalarınızı nasıl yatıştıracağınıza dair en iyi ipuçlarımıza göz atın.Göz altı torbaları, şişlik ve koyu halkalarla ilgili sorunlar yaygındır ve kalıtımdan, yetersiz uyku veya yaştan kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın yardım mevcuttur.

Göz altındaki torbaların nedeni

Gözlerin altında farklı tipte torbalar vardır, en yaygın ve geçici şişlik alerjiler veya bozulmuş tuz dengesi nedeniyle meydana gelebilir ve bu da genellikle kötü beslenme alışkanlıklarından kaynaklanır. Aşırı alkol alımı, göz altında da görülebilen karaciğeri etkiler. Şişlik, çok az veya çok fazla uyumanızdan da kaynaklanabilir. İkinci tip şişkinlik, cilt yaşlandıkça ortaya çıkar ve daha zayıf elastikiyete sahiptir, bu da sonuç olarak artan bir cilt fazlalığına neden olur. Bu, gözlerinizi çevreleyen yağın dışarı çıkmasına neden olur. Diğer bir türü de gözlerin daha yorgun ve kabarık görünmesine neden olan açık bir “gözyaşı çukurudur”

Göz Altındaki Koyu Halkalardan Kurtulmak İçin Altın Değerinde Yaşam Tavsiyeler

Yapılan araştırmalara göre, şeker ve tuz açısından zengin bir beslenme, daha fazla sıvı biriktirmemize neden olduğu için göz altı torbalarında sorunlara neden olabilir veya bunları ağırlaştırabilir. Büyük miktarda kafein alımının da şişkinliğe neden olduğu, çünkü vücudun sıvı dengesini bozduğu ve aynı zamanda uykuyu bozduğu gösterilmiştir. Bu nedenle, olabildiğince çok yönlü ve sağlıklı beslenmeye çalışın ve hem şekeri, ekstra tuzu hem de çok fazla kafein içeren içecekleri azaltın.

Göz Altı Torbalarından Kurtulmak İçin Kaç Saat Uyumalıyız?

altı, sekiz veya daha fazla? Vücudunuzun ihtiyacı olan uykuyu ne fazla ne de az almasını sağlayın. Çok az uyursanız, gözünüzün altındaki torbalar, çok fazla uyuyormuşsunuz gibi postada istenmeyen bir mektup olarak gelebilir. Uyku ritminizi bulun ve izleyin. Egzersiz yapın ve alkolden uzak durun – tüm vücut için iyidir!

Neden gözlerimin altında koyu halkalar var?

Göz altındaki koyu halkalar genellikle oradaki cildin en ince olması ve bu nedenle gözün altından geçen kan damarlarının görünür olmasından kaynaklanır. Aksi takdirde, cildin göz altına gölge düşüren koyu pigment lekelerine sahip olması yaygındır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Gözlerin altındaki koyu halkaları azaltmanız için – 5 ipucu:

1. Vücudunuzun ihtiyacı olduğu kadar uyuyun. Uyku eksikliği, göz altındaki kan damarlarının genişlemesine ve cildi koyu bir gölgede bırakmasına neden olabilir.

2. Göz kapaklarında on dakika boyunca sıkılmış soğuk bir çay poşeti, göz altındaki koyu halkalar için harikalar yaratabilir. Çayda bulunan tanik asit, kan damarlarını küçültme etkisine sahiptir.

3. Retinol içeren bir göz kremi cildi güçlendirerek daha az şeffaf hale getirir. C vitamini içeren bir göz kremi, koyu pigment lekelerini aydınlatır.

4. Sebzeler, meyveler, yağlı balıklar, yumurtalar ve ara sıra küçük et parçaları yönünden zengin çeşitli bir diyet yapın (âdet görüyorsanız bu çok önemlidir, ancak organik ve doğal otlaklara yatırım yapın). Demir ve D vitamini eksikliği yaygındır ve hem kendinizi hem de daha yorgun hissetmenize neden olabilir.

5. Kapatıcı sorunları hızla gizler. İnce çizgilere yerleşmeyen ve aynı zamanda ışığı yansıtan pigmentler içeren daha hafif bir formüle sahip oldukları için, gözler için özel olarak uyarlanmış bir varyant seçin. Hafifçe çalışın ve cildin en koyu olduğu bölgeye odaklanın, tüm göz boyunca kalın bir çizgi kolayca doğal görünmez.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Bir yorum gönder

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAM.

Daha Fazla Gönderi

Bakım

Göz Altı Morlukları  Göz altları, insan cildinin en ince ve en hassas kısımlarından biridir. Etrafında yağ bezi olmadığından daha fazla hassastır ve deri altı, özelliklerini...