Göz Seğirmesi Neden Olur? Tedavi Yöntemleri Neler? – Sağlık Hattı
© Tüm Hakları Saklıdır

Merhaba, ne aramak istersin?

Göz Seğirmesi Neden Olur
Göz Seğirmesi Neden Olur

Göz Hastalıkları

Göz Seğirmesi Neden Olur? Tedavi Yöntemleri Neler?

Göz seğirmesi

Göz seğirmesi aslında göz kapaklarının etrafındaki küçük kaslarımızdaki kramplardır. Seğirmeler tamamen zararsızdır ve genellikle birkaç gün içinde geçer.

Gözünüz seğirdiğinde, bunu aynı anda yaşayabilirsiniz.

  • parlak ışığa duyarlısınız.
  • bulanık görüşünüz var.
  • gözlerini açık tutmakta zorlanıyorsunuz.
  • kontrolsüzce göz kırpıyorsunuz.
  • aşırı gözlerini kısıyorsun.

Çoğu göz seğirmesi gün içinde gelir ve gider, ancak birkaç gün, bazen birkaç hafta sürebilir. Sonra kaybolurlar. Çoğu insan için seğirme orta düzeydedir, ancak bazıları için seğirme, göz kapağını tamamen kapatabilir.

Bu problemler tipik olarak göz seğirmesidir ve bu problemlerden dolayı doktora gitmenize gerek yoktur.

Göz Seğirmesine Neler Sebep Olur

Gözdeki seğirme genellikle zararsızdır ve tıbbi bir sorun değildir. Yorgunluk, stres ve kafein, gözünüzün seğirmesinin en yaygın nedenleridir. Bilgisayar ekranının önünde uzun süre çalışmak bile göz kapaklarının seğirmeye başlamasına neden olabilir.

Ayrıca şundan dolayı olabilir

Advertisement. Scroll to continue reading.

Göz seğirmesi devam ederse ve zamanla artarsa, bunun nedeni sizde blefarospazm olabilir. Blefarospazm, genellikle 50 yaşın üzerindeki kadınları etkileyen kronik bir durumdur.

Tedavi

Gözdeki seğirme, siz hiçbir şey yapmadan genellikle kendiliğinden kaybolur. Bir kompres veya küçük bir havlu kullanarak ılık suyla masaj yaparak seğirmeyi rahatlatabilirsiniz.

Seğirme birkaç gün sürerse, antihistaminik içeren göz damlaları kullanabilirsiniz. Antihistaminikler, göz kapaklarının etrafındaki küçük kaslardaki krampları yavaşlatabilir ve bu da biraz rahatlama sağlayabilir.

Kontakt lens kullanıyorsanız, gözlükçünüze danışın. Kontakt lenslerin uygun olup olmadığını ve sizin için uygun olup olmadığını değerlendirebilirler.

Bir yorum gönder

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAM.

Daha Fazla Gönderi