İsimden Telefon Numarası Bulma ve Sorgulama Şekilleri 2022

İçindekiler

Telefon Numarası Bulma ve Sorgulama YöntemleriSorgulapp.com İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz11880 İsimden Numara BulmaTurkcell İsimden Numara Sorgulama ÜcretsizTürk Telekom İsimden Numara SorgulamaVodafone İsimden Numara SorgulamaBTK İle Numara BulmaÜcretsiz Numara SorgulamaTelefon Numarası Öğrenme ProgramıWhatsapp İsimden Numara Bulmaİsimden Telefon Numarası Bulma TelegramFacebook İle Numara BulmaGoogle İle İsimden Numara Sorgulama11890 İsimden Numara Sorgulama

İsimden telefon numarası bulma işlemi için kullanabileceğiniz pek oldukca yöntem bulunmaktadır. Sadece isimden numara sorgulama yapabilmeniz için o kişinin numarasını genel rehberden gizlememiş olması gerekmektedir. Mobil operatörler de isimden numara bulma hizmeti vermektedir. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom isimden numara sorgulama parasız nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz. Ek olarak bazı uygulamalarla ve 11880 isimden numara bulma hattıyla aradığınız bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. İşte detaylar.

Telefon Numarası Bulma ve Sorgulama Şekilleri

Gelişen teknoloji ile beraber, rehberinizde kayıtlı olmasa bile telefon numarasının kime ilişkin bulunduğunu bulmak oldukça kolaylaştı. Yalnız isim ve soyadı kullanılarak numara sorgulama servislerinin sayısı fazla olsa da güvenilirlik ve doğruluk mevzusunda bazı sıkıntılar mevcuttur.

Telefon numaralarını bulma için kullanabileceğiniz yöntemlerden bazıları şunlardır:

Mobil operatörlerin sağlamış olduğu hizmetlerleSosyal medya hesaplarındanBilinmeyen numaralar servisi ileWhatsapp ve benzeri uygulamalarlaHukuksal süreç başlatarak

Sorgulapp.com İsimden Numara Sorgulama Parasız

Sorgulapp.com isimden numara bulma işlemini mümkün hale getirmektedir. Bu site yardımıyla isimden sorgulama yapabildiğiniz benzer biçimde numaradan da isim sorgulama yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin gizliliği ilkesine aykırı davranan site sorgulamak istediğiniz bilgiler ve neticeleri 3. kişilerle paylaşmaktadır. Kişilerin rehberine erişerek numaraları ve kayıtlı oldukları adları olduğu benzer biçimde kullanmaktadır.

Bu internet sayfasına erişim şuan için mümkün değildir.

11880 İsimden Numara Bulma

11880 denildiğinde akla ilk gelen reklam müziğidir. Reklamın başarısı yardımıyla 11880 bilinmeyen numaralar servisi hepimiz tarafınca öğrenilmiştir. 11880 isimden numara bulma işlemi oldukça kolaydır.

Resmi bir servis olan 11880 ile tüm operatörlere ilişkin numaraları sorgulatabilirsiniz. Internet sayfası üstünden ya da arama yaparak sorgulama yapabilirsiniz. Her iki yöntemde de sizden belli bir ücret alınmaktadır.

Aramalarda dakika başına ödeyeceğiniz ücret 4,48 TL’dir.

11880 yardımıyla adını bildiğiniz fakat numarasını bilmediğiniz kişilerin telefon numarasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ek olarak telefon numarasını bildirerek numaranın kime ilişkin olduğuna dair sorgulama da yapabilirsiniz.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama Parasız

Turkcell’e ilişkin parasız numara sorgulama yöntemi bulunmamaktadır. Bu servisi kullanarak numara bulabilmeniz için o kişinin de Turkcell abonesi olması gerekmektedir. Ek olarak telefon numarasının rehberde her insana açık bir halde kullanılmasına izin vermiş olması gerekmektedir.

Turkcell isimden numara sorgulama işlemi 11832 numarasını arayarak gerçekleştirilmektedir. Bu servisi kullanmanın dakikası 2,20 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Turkcell hat sahiplerini kullanabileceği öteki bir alternatif UpCall uygulamasıdır. Bu uygulamayı indirdikten sonrasında kime ilişkin bulunduğunu bilmediğiniz numaraların sahiplerini öğrenebilirsiniz. UpCall isimden numara sorgulama mevzusunda da oldukça başarı göstermiş bir uygulamadır.

Uygulamayı parasız şekilde indirebilirsiniz. UpCall Dolu Dolu paketine ayda 2,99 TL’ye üye olabilirsiniz. İptal etmediğiniz sürece her ay otomatikman yenilenmektedir. Bu paket ile ayda 500 bilinmeyen numara sorgulama yapabilirsiniz. Ek olarak uygulamayı reklamsız kullanabilirsiniz.

Paket satın almak istemezseniz, ayda 3 numara sorgulama işlemini ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Turkcell UpCall uygulaması ile ilgili detaylı data için tıklayınız.

Son yöntem ise 2200’a kısa ileti atmaktır. Kimin bulunduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı yazdıktan sonrasında 2200 numarasına kısa ileti attığınızda 4,99 TL karşılığında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom isimden telefon numarası bulma için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

11855’i arayarakBenimMenüm’de yer edinen bilinmeyen numaralar servisini kullanarak11855 numarasına kısa ileti atarakWeb sitesi üstünden*100# tuşlayarak

11855 numara sorgulama yöntemi ile isimden ya da numaradan sorgulama yapmanız mümkündür. Ek olarak kendi numaranızı Türk Telekom rehberine kaydettirebilirsiniz.

11855 numarasına yaptığınız aramaların dakikası 1,64 TL olarak ücretlendirilmektedir.

BenimMenüm sim kartınızın içinde yer almakta olan bir uygulamadır. Buradan bilinmeyen numaralar servisine geldiğinizde isimden ya da numaradan sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi sonrasında telefonunuza gönderilecek her bir kısa ileti 1,64 TL olarak ücretlendirilmektedir.

11855 ile isimden numara sorgulama için; numarasını merak ettiğiniz kişinin adını ve soyadını aralarında boşluk bırakarak yazdığınız kısa mesajı 11855’e göndermeniz gerekmektedir.  Bu işlem için tarafınıza gönderilecek olan her bir sms 1,64 TL ile ücretlendirilmektedir.

Internet sayfası üstünden sorgulama yapmak için; Türk Telekom resmi internet sayfasını açın. İşlemler menüsünde yer almakta olan bilinmeyen numaralar servisinden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin sonrasında aradığınız bilgiler telefonunuza kısa ileti yöntemiyle iletilmektedir. Bu sms için alınacak ücret 1,64 TL’dir.

*100# tuşlayarak numara sorgulama için; tuşlama yaptıktan sonrasında karşınıza gelen işlemler menüsü içinden bilinmeyen numaralar servisini kullanmanız gerekmektedir. Yaptığınız sorgulamanın cevabı size kısa ileti olarak iletilmektedir. Ücretlendirme öteki servislerde olduğu benzer biçimde 1,64 TL’dir.

Bilgisayardan Virüs Temizleme Şekilleri 2021 (Android Telefondan Virüs Silme)

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

Tüm operatörlerde olduğu benzer biçimde Vodefone’da da isimden numara sorgulama yapılmaktadır. Bunun için 11842 numaralı hattı aramanız gerekmektedir. Vodafone rehberinde kayıtlı olan numaraların kime ilişkin bulunduğunu, isim, soyadlarını ve yaşadıkları şehri öğrenebilirsiniz. Yapacağınız aramaların dakikası 1,25 TL olarak ücretlendirilir.

Ek olarak 7048 Self Servis hizmetini kullanarak numaranın kime ilişkin bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için “KIM” yazıp arada boşluk bıraktıktan sonrasında kime ilişkin bulunduğunu merak ettiğiniz numarayı 10 haneli olarak yazarak 7048’e kısa ileti göndermeniz kafi olacaktır.

BTK İle Numara Bulma

Bu yöntem 2020 yılına kadar kullanılabilmekteydi sadece meydana getirilen yeni düzenleme ile kişilerin güvenliği ön planda tutularak numara sorgulama işlemleri e-devlet platformuna taşındı.

Parasız Numara Sorgulama

Operatörlerin sağlamış olduğu sorgulama hizmetleri, 11880 benzer biçimde platformların hepsi bu işlemler için ücret almaktadır. Telefonunuza indireceğiniz uygulamalar ile parasız numara sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Telefon Numarası Öğrenme Programı

Geliştirilen birçok telefon numarası bulma programı yardımıyla, sizi arayan kişiler rehberinizde kayıtlı olmasa bile kim olduklarını öğrenmeniz oldukca kolay hale geldi. Ücretli uygulamalar olduğu benzer biçimde parasız uygulamaların da sayısı bir fazlaca fazla. Ikimiz de sizler için en fazla kullanılan parasız telefon numarası öğrenme programlarını sıraladık:

NuumaraCaller IDMi Caller IDGB ContactTelefon Numarası Bulucu

Bu programların birçoğu programı indiren kişilerin rehberine erişim sağlar ve detayları çeker. Tüm kullanıcılardan oluşan genel bir rehber oluşturur. Numaralar çoğu zaman başkalarının rehberlerinde kayıtlı oldukları şekilleriyle size aktarılmaktadır.

Whatsapp İsimden Numara Bulma

Neredeyse her insanın kullandığı uygulamalardan kabul edilen Whatsapp ile isimden numara bulma ve numaranın kime ilişkin bulunduğunu öğrenme şansınız vardır.

Ortak gruplarda bulunduğunuz kişilerin isminden numaralarını bulabilirsiniz. Bunun haricinde bir yöntem bulunmamaktadır.

Numaranın kime ilişkin bulunduğunu görmek istiyorsanız, rehberinize kaydetmeniz gerekmektedir. Whatsapp kişilerinizin olduğu kısımdan profil fotoğrafını, isim bilgisini öğrenebilirsiniz. Sadece bu yöntem için o kişinin profil fotoğrafını gizlememiş olması gerekmektedir.

İsimden Telefon Numarası Bulma Telegram

Bu yöntem oldukça zor olsa gerek ve çoğu zaman işe yaramamaktadır. Sadece şansınızı deneyebilirsiniz. Telegram ile telefon numarası bulma için o kişinin de üye olduğu gruplara katılmanız gerekmektedir. Fakat Telegram uygulaması kişilerin isimelerini ve telefon numaralarını gizli saklı tutmaktadır. Grupta yer aldığından eminseniz, grup kişileri içinde isim ve soyadı ile arama yapmanız ve numarayı bulmanız düşük de olsa bir ihtimaldir.

Feysbuk İle Numara Bulma

Toplumsal medya platformu Feysbuk, kontakt detayları kısmında sizden cep telefonu numaranızı istemektedir. Bu numarayı gizlemediğiniz sürece kişiler sizi Feysbuk’da aratarak telefon numaranıza ulaşabilirler. Sadece kullananların bir çok kontakt bilgilerindeki telefon numaralarını gizlemektedir.

Google İle İsimden Numara Sorgulama

Bu yöntemi kullanarak numara bulabilmeniz düşük bir ihtimaldir sadece imkânsız değildir. “ad soyadı” bilgisini yazarak (tırnak içinde yazın) arama yaptığınızda, kişilerin sahibinden ve benzeri platformlarda vermiş oldukları telefon numaralarına ulaşmanız mümkündür. Doğru bilgiye yetişme imkânınız azca bile olsa bu yöntemi denemekte yarar var.

11890 İsimden Numara Sorgulama

11890 internet sayfası üstünden isimle ya da numara ile sorgulama yapabilirsiniz. İsim, soyadı ve kent bilgilerini girdikten sonrasında bilgiler size aktarılacaktır. Bunun için talep edilen ücret sorgulama başına 9,8 TL’dir.

Yorum yapın