evde karın Germe hareketleri

karin germe 6227870208f1b

Kişiler sıkı ve düz karına haiz olmak için karın gerdirme ameliyatı olurlar. Devamlı olarak kilo alıp verme durumlarında, yaşlanma zamanları ve hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkmalar ve deformasyonlar oluşmaktadır. Derinin bu nedenlerden dolayı deformasyona uğramış olması sarkma işleminin yaşanmasına niçin olur. Karın gerdirme ameliyatı yapılarak vücut güzel duyu görünümüne tekrardan döner.
Hamilelik sonrası her hanımda, göbek bölgesinde fazlalıklar oluşmaktadır. Karın estetiği, bu fazlalıkların yok edilmesinde etkili bir yöntemdir.
Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatlarının amacı, karnın sıkı bir görünüm kazanmasıdır. Karın germe ameliyatları, mini karın germe ve tam karın germe olarak iki şekilde yapılmaktadır. Karın ve göbek kısmındaki fazlalıkların atılması için abdominoplasti denilen karın germe ameliyatları yapılmaktadır.
Karın gerdirme ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Sadece öncesinde kişinin karın bölgesinde nasıl bir görüneme haiz olacağı, ne kadar deri alınacağı ve sarkmanın ne kadar giderileceği belirlenir. Belirlenen işleme gore de ameliyat süresi 2 saat ile 5 saat içinde farklılık gösterir.
Karın germe ameliyatı; sezaryen izi bölgesinden yanlara doğru meydana getirilen çizik üstünden göbek deliği seviyesine kadar olan kısımdaki sarkık ve çatlak deri, göbek deliğinden yukarı kısma doğru gerdirilerek yapılmaktadır. Bölgede işlem yapılırken ilk olarak yağ dokusu alınır. Sonrasında sarkan deri alınır. Bu işlemlerden sonrasında karın germe ameliyat izleri belli bir süre görünür.
Karın Germe Ameliyatı Sebepleri
Karın derisinin sarkmasına bağlı olarak karın gerdirme ameliyatı yapılır. Karın germe ameliyatları; hamilelik sonrasında göbek bölgesinde biriken fazlalıkların atılması için ve devamlı kilo alıp vermeden dolayı biçim bozukluğuna uğrayan göbek kısmının düzeltilmesi için yapılmaktadır. Derinin özelliğine gore değişiklik göstermesinin yanı sıra kilo almaya bağlı olarak o bölgede yaşanmış olan deformasyon sonucunda sarkma yaşanır. Genetik faktörlere bağlı olarak karın bölgesinde sarkma gerçekleşir.
Karın germe ameliyatı olanların yorumları incelenerek kişilerin karın gerdirme ameliyatı hakkında doktora ulaşmadan önce data sahibi olması önemlidir. Doktora dört gözle beklenen sorular bu şekilde sorulabilir.
Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nedir?

Karın gerdirme ameliyatında iki değişik şekilde oluşur. Tam karın germe ve mini karın germe ameliyatı şeklinde olabilir. Tam karın germe ameliyatı daha oldukça deri sarkıklığı olması durumunda gerçekleşir. Daha büyük kesikler oluşur ve iz daha geniş olur. Mini karın germe ameliyatı ufak sarkmalar için yapılır. Karnın alt bölgesinde gerçekleşir.
Karın gerdirme yorumları okunarak sizin için uygun olanı bulmanız kolaylaşır ve doktorla görüşmeden ilkin aklınızda bir plan gerçekleşir. Şahıs lüzumlu görmesi durumunda karın gerdirme ameliyatı işleminde liposuction yöntemi de uygulanır.
Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?
Mini abdominoplasti ya da mini karın germe, gevşek cilde haiz olan fakat tam karın germe işlemine uygun olmayan kişilere uygulanır. Bunun yanında fazla kilo problemi olmayan kişiler, mini karın germe ameliyatı olabilirler.
Tam karın germe ameliyatına gore daha ufak kesik atılarak işlem yapılır. Mini karın germe ameliyatı, karın ve bel bölgesinde bulunan fazla yağların alınarak, göbek altındaki fazla dokunun çıkarılması operasyonudur. Mini abdominoplasti ameliyatı, kesinlikle göbek üstündeki bölgeye uygulanmamalıdır.
Deformasyonun karın göbek deliğinin alt kısmında olması ve bu bölgedeki hafifçe yağlanma ve sarkmalar, mini karın ameliyatı için uygundur. Karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınır. Göbek altında oluşan fazla doku çıkartılarak, germe operasyonu gerçekleştirilir.
Mini karın germe için; göbek deliği yukarıda olan kişiler, göbek deliğinin alt kısmında hafifçe yağlanma olan ve sarkma olan kişiler, karın kaslarında gevşeme ve ayrılma olan kişiler uygundur.
Tam Karın Germe Ameliyatı Nedir?
Tam karın germe, mini karın germe ameliyatının aksine, göbek deliğinin üst bölgesinde de görüldüğünde yapılmaktadır. Tam karın germe ameliyatı; göbek deliği üstü, kasık ve karın bölgesinde yapılmaktadır.
Göbek deliği üstü, karın ve kasık bölgesinde oluşan çatlaklar ve fazla yağ dokusu alınmaktadır. Sarkan karın kasları, tam karın germe ile sıkılaştırılarak, gerginleştirilmektedir.
Karın Gerdirme Ameliyatı İçin Tabip Seçimi nasıl Olmalı?
En mühim süreç aslına bakarsak budur. Karın gerdirme ameliyatı olacak şahıs güvenilir ellerde olmak ister. Tedirginlik yaşanması durumunda kişide stres oluşur ve bu da ameliyat sürecini etkisinde bırakır.
Karın gerdirme ameliyatı meydana getirecek şahıs doktorunu iyi seçmelidir. Tabip hakkında araştırma yapılabilir. Doktorla öncesinden görüşme yapılarak tabip hakkında düşünce sahibi olunabilir. Doktordan geçmiş çalışmalarını görmeyi talep edilebilir.
Tabip ile sıhhatli yazışma gerçekleşmesi sonucunda itimat ilişkisi oluşturulur. Itimat ilişkisi oluşması ile hasta daha açık şekilde beklentilerini anlatabilir. Karın gerdirme ameliyatı olanların yorumları 2021 incelenerek doktora lüzumlu sorular sorularak yanıt alınabilir. Bu sayede işlemde mutlu şekilde ayrılma yaşanır.
Karın Gerdirme Ameliyatı Fiyatı

Vücutta herhangi bir nedenden dolayı yağlanma yaşanabilir. Karın bölgesinde yağlanma sonucunda deri sarkmaları görünür. Şahıs bunun sonucunda görünümden rahatsız olarak karın gerdirme ameliyatı işlemini yaptırmak ister. Bu aşamada karın gerdirme ameliyatı ne kadar sorusu oluşur. Dört gözle beklenen bir soruda karın gerdirme ameliyatı devlet karşılıyor mu şeklindedir. Karın gerdirme tutarları 2021 yapılacak olan işleme gore belirlenir. Bölgenin ne kadar deformasyona uğramış olduğu belirleyicidir. Bu soruların cevabı için tabip ile iletişime geçmek yeterlidir. Karın germe tutarları 2021 gore değişim izah edebilir.
Karın gerdirme ameliyatı genel olarak aşırı kiloluluk problemi yaşamış ve sonrasında rejimle zayıflamış kişilerde büyük oranda deri sarkması gerçekleşir. Bu durum hoş bir görüntü olmadığı için kişinin psikolojisini ve kendine itimatını negatif etkisinde bırakır. Bunun önüne geçmek için şahıs karın gerdirme ameliyatı olur. Karın gerdirme ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz.
Karın Gerdirme Fiyatı Neye Nazaran Belirlenir?

Karın gerdirme ameliyatında fiyat mevzusunda değişiklik vardır. Durağan(durgun) bir fiyat söz mevzusu değildir. Karın gerdirme ameliyatı ne kadar diye araştırma yapılarak bu sonuca ulaşılabilir. Karın gerdirme ameliyatının fiyatını belirleyen durumlar şu şekildedir:

Doktorun işi üstündeki kalitesi
Kullanılacak malzemeleri kalitesi
Yatış sırasındaki konfor
Ameliyatta hangi yöntemin kullanılacağı
Mini karın gerdirme mi yoksa tam karın gerdirme mi mevzusu da fiyatı belirler.

Karın Estetiğinde Risk Var mıdır?
Her ameliyatta olduğu bu benzer biçimde karın gerdirme ameliyatında da riskler vardır. Bu yüzden tabip seçimi oldukça önemlidir. Bu riskler nadiren görülse de ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyonlar, çeşitli antibiyotiklerle önlenmektedir. Ameliyat sonrasında görülebilecek riskler şu şekildedir:

Yara bölgesinin enfeksiyon kapması
Ameliyat bölgesinde vücut sıvının ve kan birikmesi
Kan pıhtısı oluşması
Fena yara iyileşmesi

Yara bölgesinde enfeksiyon oluşması, antibiyotik ile giderilir. Ameliyat sonrasında karın içinde kan ve kirli sıvı çoğalması ya da bu sıvıların toplanması durumlarına karşı ise dren müdahalesi yapılarak önlenmektedir. Nadiren görülen bir sorundur. Kan pıhtısı oluşumu, yaş olarak ileri olan kişilerde daha oldukça görülebilir. Bu durumun giderilmesi için hasta bir süre yürütülür, ilaç kullanılır ya da varis çorabı giydirilir. Fena yara iyileşmesi ise izlerin belirgin olarak oluşmasına denir. Fena izler için başka bir müdahale yapılması düşünülür. Risk grubunda sigara kullananlar ve şeker hastalığına haiz olanlar bulunur.
Bu risklerin yaşanmaması için işlemi meydana getirecek doktorun deneyimi iyi olmalıdır. Karın germe ameliyat tutarları 2021 araştırması yapılırken tabip araştırılması da iyi şekilde yapılmalıdır.
Karın Germe nasıl Yapılır?
Karın germe ameliyatı ile güzel bir görünüme haiz olmak mümkündür. Ameliyat işlemin büyüklüğü bakımından 2 ile 5 saat içinde sürebilir. Göbeğin alt kısmından bir kesi atılarak işleme başlanır. Kesik atılan dikiş ameliyat sonrasında deri altından dikiş atılır. Karın germe ameliyat izleri bu sayede daha azca belirgin olur. Ameliyattan sonrasında ilk gün için kişiye idrar sondası takılır. Ameliyattan derhal sonrasında kişiye uygun görülen korse giydirilir. Karın gerdirme ameliyatı işlem olarak uzun devam eden sadece netice alınan bir işlemdir.
Karın Gerdirme Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın gerdirme tutarları 2021 mevzusunda antak kalma sağlandıktan sonrasında ameliyat işlemi gerçekleşir. Ameliyattan sonrasında 1 gece hastanede yatış yapılır. Ortalama olarak 2 hafta kadar takılan korse kullanılır. Bu iyileşme ve güzel bir görünüm elde edilmesi için gereklidir.
Ameliyattan sonrasında şişlikler ve ödemler oluşabilir. Bu mevzuda doktorun önerilmiş olduğu şeyler yapılmalıdır. Ameliyattan derhal sonrasında anestezi etkisinden dolayı ağrı hissedilmez. Anestezi tesirinin geçmesinden sonrasında doktorun önerilmiş olduğu ağrı kesiciler ile ağrılar azaltılır. 2 hafta kadar sonrasında kişiler gündelik yaşamına dönüş yapabilirler.
Ameliyat esnasında vücut sıvısı birikimi için drenler takılmaktadır. Ameliyat sonrasında bu drenler en fazla 5 günde içinde çıkartılır.
Karın gerdirme ameliyat sonrasında oturuş şeklinde bir süre güçlük yaşanır. Adım atma işlemi kısa sürede başlatılır. Kan pıhtılaşmasının önüne geçilir. Dikişlerin alınma işlemi ve pansuman işlemi ameliyat tercihine gore yapılır.
Kişinin düzgüsel hayatına dönmesi 1 ile 2 hafta kadar sürebilir. Karın kasların kuvvetli olması süreyi kısaltır. Egzersiz yapılması bu zamanda oldukça önemlidir. İyileşme süreci hızlanır ve şişliklerde azalma yaşanır. Ameliyattan kaynaklı olarak oluşan izler 6 aya kadar kızarık görüntüye haiz olur. Karın germe ameliyat izleri tam olarak 1 yıl sonrasında düzelir. Tamamen yok olmaz sadece oldukça azca bir iz olur. Direk fark edilen bir iz yaşanmaz.
Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Ne Yapılmalıdır?
Şahıs bigün hastanede yatış yapar. Karın germe ameliyatının 1-2 saat sonrasında, hasta kendine gelir. Karın gerdirme ameliyatı icra eden kişiye sıvı toplanması için dren takılır. 2 gün sonrasında ya da duruma gore hastaneye gelinerek çıkarma işlemi yapılır. Ameliyat sonrasında hastanın, ağır kaldırmaması, karnı zorlayacak ağır hareketlerde bulunmaması gerekir. Karın ameliyatı olanların yorumları okunması durumunda bu sürede değişim olduğu gözlemlenir.
Ameliyat sonrasında, ameliyat yaraları bandajlanarak kapatılmalıdır. Bu bandajların lüzumlu süre geçtikten sonrasında alınması ve bandajların alınmasından sonrasında, 6 hafta süresince karın korsesi giyilmesi gerekir.
Korse kullanımında kişinin yapısına gore korse kullanılır. Vücudun şekillenmesi ve sıkı olması için doktorun öngördüğü süre kadar korsa ekibi yapılmalıdır. Şişliklerin oluşması ihtimaller içindedir. Bu zamanda iyileşmeyi hızlandırmak için eğer sigara içiliyorsa bırakılması gerekir. Sigara bırakma işlemi ameliyat öncesinde de yapılmalıdır.
Ameliyatın arkasından hastanın 1 hafta süresince dik pozisyonda yatması istenir. Ameliyattan 4 gün sonrasında hasta banyo yapabilir. Ameliyattan 10 gün sonrasında ise hastanın dikişleri alınır.
Ameliyat olanlar, ortalama 2 hafta içinde işlerine dönebilirken, ameliyatın tesirleri ise 6 ay sonrasında kendini göstermeye adım atar.
Karın Gerdirme Ameliyat Sonrası Aşamalar Nedir?
Karın gerdirme yorumları etkisiyle de ameliyat işlemi yaptıran şahıs ameliyat sonrasında iyileşme sürecinden geçer. Bunlar aşama olarak şu şekildedir:

Ameliyat işlemi gerçekleştikten derhal sonrasında korse giydirilir.
1 hafta kadar sonrasında hasta ağır olmayan günlük yaşantısına geri dönüş yapabilir.
Ameliyattan sonrasında beslenme 3 saat sonrasında yapılabilir. Ayağa kalkış gerçekleşebilir.
Dikişlerin hasar görmemesi için yürüyüş şekli birazcık eğik olmalıdır.
Yatma işlemi yan yatılarak gerçekleşir.
3 hafta kadar sonrasında spor yapılabilir. Sadece karın hareketlerinden uzak durulması gerekir.
6 hafta sonrasında tüm spor aktiviteleri yapılabilir hale gelir.

Ameliyattan sonrasında karın gerdiren yorumları okunarak yaşadığınız süreçle ilgili data sahibi olmak mümkündür. Şahıs ameliyattan sonrasında okumuş olduğu yorumlardan kaynaklı olarak merak etmiş olduğu soruları doktorla iletişime geçerek anlatabilir ve yanıt alabilir.
Ameliyat Neticelerini Korumak İçin Ne Yapılması Gerekir?
Şahıs karın gerdirme ameliyatı yaptırdıktan sonrasında var güzel duyu yapısını korumak ister. Tekrardan eski haline dönmek istemez. Bunun için şahıs şunlara dikkat etmesi gerekir:

Beslenme mevzusunda dikkatli olunmalıdır. Ölçülü beslenerek kilo korunmalıdır.
Tertipli olarak egzersiz yapılmalıdır. Kas meydana getirilen vücutta sarkma işlemi gerçekleşmez.
Karı kası için çeşitli aktiviteler yapmak gerekir.

Karın gerdirme ameliyatı icra eden şahıs bu mevzuda hem araştırma yapmış olup hem de doktora danışabilir. Vücut yapısını koruma şahıs için önemlidir. Vücut yapısını koruyamayan ve tekrardan sarkma işlemi yaşayan şahıs tekrardan karın gerdirme ameliyatı olabilir. Sadece bunun için ilk ameliyattan sonrasında 1 yıl süre geçmesi gerekmektedir. Sonrasında aynı işlem yeniden yapılarak netice alınır.
Karın Gerdirme Ameliyatı Sonrası Yorumlar
Karın gerdirme ameliyatı sebepleri doğrultusunda güzel duyu bir görüneme haiz olmak için karın gerdirme ameliyatı olunur. Ameliyat olacak kişiler karın gerdirme yorumları mevzusunda araştırma yaparak düşünce sahibi olmak ister. Bu araştırma hastanın kafasında sual oluşması için oldukça önemlidir.
Karın gerdirme ameliyatını egzersizlerle ve rejim yollarıyla karın duvarında bulunan fazla dokuların giderilememesi sonucunda yapılır. Hanımlarda daha oldukça yapılmasının yan sıra erkeklerde de karın gerdirme artışı gözükmektedir. Karın gerdirme ameliyatı olanların yorumları 2021 incelenerek gözlemlenebilir.
Karın Kası Estetiği Nedir?
İnsanların yoğunlaştırılmış spor ve rejim programı gerçekleştirmek yerine, cerrahi müdahalelerle, karın kasları üstünde “baklava kası” olarak adlandırılan kasların ortaya çıkarılması için meydana getirilen operasyonlar, karın kası estetiği olarak adlandırılır.
Egzersiz ve rejim programları sonucunda istenilen karın kasına ulaşamayan kişiler, karın kası estetiği ile bunu gerçekleştirebilirler. Genel ya da lokal anestezi altında meydana gelen operasyonda, kas bölgeleri belirlenir ve bu bölgelere, müdahale edilerek karın kası estetiği gerçekleştirilir.
Karın Estetiği Ne Kadar Sürer?
Karın estetiği ameliyatları averaj 1-2 saat içinde gerçekleştirilmektedir. Eğer oldukça kombinasyonlu bir olay ile karşı karşıya kalınıyorsa bu süre 3 saat ve üzerini bulabilmektedir.
Karın Estetiği Tutarları Nedir?
Karın germe ameliyatı tutarları 2021 senesinde da öteki yıllarda olduğu benzer biçimde, operasyonu gerçekleştirecek olan doktora, operasyonun gerçekleştirildiği yere, kullanılan ekipmanlara, ne tür bir güzel duyu operasyon olacağına gore değişmektedir.
Karın Kası Estetiği Ameliyatı nasıl Uygulanır?
Lokal ya da genel anestezi ile meydana getirilen karın kası estetiği ameliyatı, karın bölgesinden, kanüller yardımıyla fazla yağlar alınır ve karın kasları şekillendirilerek uygulanmaktadır. Kullanılan kanüller, liposuctiondan farklıdır ve daha esnek bir yapıya haizdir.

Karın kası estetiği oldukça pratiktir.
Kesi yapılmadığı için ağrı hissedilmez.
Lokal ya da genel anestezi altında yapılır.
İyileşme süreci kısadır.
Şahıs kısa sürede düzgüsel hayatına dönebilir.

Karın kası estetiği ameliyatı sonrasında kişinin korse giymesi tavsiye edilmektedir.
Karın Gerdirme ve Liposuction Yöntemi İle Arasındaki Fark Nedir?
Ameliyat olacak kişiler karın gerdirme yorumları okuyarak yöntemler hakkında ön bilgiye haiz olabilir. Aslolan farkı doktora danışarak ve sizin için hangi yöntemin kullanılabileceği mevzusunda düşünce sahibi olmak mümkündür.
Liposuction ve karın gerdirme ameliyatı karın duvarının şekillenmesi ve güzel duyu bir görüntüye haiz olması için kullanılmaktadır. Liposuction yönteminde karın bölgesindeki yağlar emilerek çıkartılır. Bu yöntemde deri alma işlemi gerçekleşmez. Karın duvarında yer edinen kaslar sıkıştırılmaz. Bir tek yağ dokusu emilimi gerçekleşir.
Karın germe ameliyat izi liposuction yönteminde oluşmaz. Karın gerdirme ameliyatında deri alınması ve kaslar sıkıştırıldığı için iz oluşabilir. Bu iki yöntem aynı anda da kullanılabilir.
Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Bir cevap yazın