Lenovo Moto G4 Oreo Güncellemesi Ne Süre

Lenovo Moto G4 Oreo Güncellemesi Ne Süre

admin /
29 Ekim 2017 /
1.650 /
yorumsuz

Moto G4 Kullanıcılarına Büyük Güncelleme Müjdesi 
Android işletim sisteminin yeni sürüm geliştirmesi ve Android Oreo yazılımını kullanıma sürmesi hangi cihazların bu güncellemeyi alacağı mevzusunda büyük bir merak mevzusu uyandırmıştı. Daha ilkin meydana getirilen açıklamada Lenovo tarafınca üretilen Moto G4 modelinin bu yeni yazılımı alıp almayacağı mevzusunda şirket uzun süre izahat yapmamış ve piyasaya çıkan “Android Oreo güncellemesi alacak cihazlar” sıralamasında model kendisine yer bulamamıştı.

LG V30 İçin Beklenen Android Oreo Güncelleme Müjdesi Geldi

Lenovo Moto G4 Oreo Güncellemesi Alacak 
Lenovo tarafınca piyasaya çıkan Android güncellemesi alacak cihazlar içinde yer almadığı görülen Moto G4 kullanıcıları büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Şirket tarafınca meydana getirilen yeni açıklamada ise bir tek bundan 18 ay ilkin satışa sunulan modelin de Oreo güncellemesi alacağı resmen duyurulmuş oldu. Firmanın ilk etapta sıralama yayımlarken bu modeli yanlışlıkla mı sıralama haricinde bıraktığı yoksa gelen aşırı tepkilere daha çok kayıtsız kalamayarak Moto G4 modeline de Android Oreo yazılım güncellemesi verdiği şu anda net olarak bilinmiyor.

Moto G4 ve Moto G4 Play Alamayacak 
Sadece bu aşamada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan oldukca mühim bir nokta bulunuyor. Zira güncelleme bir tek Lenovo Moto G4 Plus modeline verilecek ve Moto G4 ve Mota G4 Play beklendiği suretiyle Android 8.0 Oreo güncellemesi alamayacak. Aslına bakarsak firmanın ilk etapta Moto G4 Plus modeline de bu güncellemeyi vermeye niyeti olmadığı gelen tepkiler üstüne plansız bir halde güncellemeyi vermek zorunda kalmış olduğu iddia ediliyor.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok data almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın