LG G3 ile ilgili en yaygın 5 sorun ve çözümleri

Telefon sorunları için LG G3 Sorunları başlığını işliyoruz. Son zamanlarda, çıkardığı G3 ile telefon pazarındaki konumunu oldukça yükselten LG, birçok kullanıcı tarafınca en oldukça tercih edilen cihazın satışlarına yetişemiyor.
Teknik özellikleri, geniş ekranı, süratli işlemcisi ve fiyatı ile geçekten şu an piyasadaki en iyi ilk üç telefon içinde olan LG G3’te de her telefonda olduğu benzer biçimde bazı fizyolojik problemler yer ediniyor. Sizler için en oldukça karşılaşılan ve kullananların en oldukça arattığı beş problemi ve çözümü açıklayacağız. Ümit ederim bu yazıya asla gerekseme duymazsınız sadece olur da duyarsanız, dilerim sorunlarınız en kısa süre içinde çözülür. İşte sizin için seçtiğimiz beş LG G3 problemi ve çözümü.

AYRICA: LG G3′ü nasıl Hızlandırırım? 5 Adımda G3 Hızlandırma

1. LG G3 Kendiliğinden Kapanma Problemi ve Çözümü

AYRICA: En Süratli Telefonlar Açıklandı!

AYRICA: 4 GB RAM’li Akıllı Telefonlar Sıralaması!

Bazı kullanıcılar cihazın durduk yere kendiliğinden kapandığını ve aleti güç tuşuna basarak tekrardan açmak zorunda kaldıklarını belirtti. Bazı kullanıcılar ise güç butonunun işe yaramadığını, cihazın bataryasını çıkarıp yine taktıktan sonrasında aleti sadece açabildiklerini söylemiş oldu. İşte çözümümüz.
Çözümü
Cihazınızı yapınak ayarlarına döndürmek bu problemi çözebilir sadece bunu yapmadan ilkin tüm kişisel dosyalarınızın yedeğini alın peşinden Ayarlar >> Genel  >> Yedekle ve Sıfırla >> Yapınak Ayarlarına Sıfırla >> Her şeyi sil (aleti sıfırla) tuşlarına tıklayın ve cihazınız ilk aldığınız haline dönsün.  Cihazınız yapınak ayarlarına dönerek başlatıldığında adımları takip edin ve uygulamalarınızı kurun. Kurduğunuz uygulamaları iyi takip edin bundan dolayı cihazınızın birçok problemi bu uygulamalardan da kaynaklanabilir. Bilhassa uygulamaları indirmeden ilkin kendi cihazınız için meydana getirilen yorumlarına göz atın böylelikle cihazınızda herhangi bir problem oluşturup oluşturmayacağını evvelde bilebilirsiniz.
Ek olarak bu hatalar bataryanızdan kaynaklı olabilir, bilhassa cihazınız darbe aldıysa ya da bataryanız bir halde zarar görmüşse. Eğer cihazınız hala güvence kapsamında ise yeni bir batarya talep edebilir ya da yedek bir batarya alabilirsiniz.
2. LG G3 Isınma Problemi ve Çözümü

Kullanıcılar tarafınca bildirilen bir öteki problem da LG G3 ısınma problemi. Bu problem çoğu zaman işlemcinizi oldukça zorlayacak oyunlar oynadığınızda, uzun soluklu videolar izlediğinizde, cihazınızın arka planında çalışan onlarca uygulama olduğunda ve gene cihazınız şarjdayken işlem yaptığınızda sık sık gerçekleşir. Gelin bu probleminin çözümüne beraber göz atalım.
Çözümü
Bu probleminin çözülebilmesi için cihazınızın arka planında çalışan uygulamaları, işiniz bittiğinde kapamanız gerekir. Bunun için Ayarlar >> Genel >> Uygulamalar. İşinizin bittiği uygulamayı seçin ve otomatik senkronizasyonu kapatın.
Cihazınızın ekran parlaklığını düşürün böylece yüksek ışık sağlamak için ihtiyaç duyulan ısı düşürülmüş olur ve cihazınız daha azca ısınır.
Isı geçirmeyen telefon kaplarından kurtulun bundan dolayı cihazınız iyi ya da fena daima ısınır, sadece plastik kaplar ısıyı iletemediği için cihazınız daha oldukça ısınır ve bu da bozulmasına olanak sağlar.
Birkaç günde bir cihazınızın RAM’ini paklayın. Bunu vazife yöneticisinden yapabilirsiniz.
3. LG G3 Yavaşlama, Gecikme Problemi ve Çözümü

Kullanıcılar tarafınca aldığımız bir öteki yakınma de cihazın dokunmatik ekran tıklamalarına kimi zaman yanıt veremediği ya da geç verdiği doğrusu yavaşladığı oldu. Bundan dolayı uygulamaların dondurulmuş olduğu ya da kapatılmış olduğu da iletildi. Peki LG G3 hızını nasıl arttırırız? İşte bu sorunla ilgili önerilerimiz.
Çözümü
Cihazınızda fazladan çalışan animasyon öğeleri, telefonunuzun yavaşlamasını sağlar bu yüzden bu tarz şeyleri kapatmalısınız. Bunun için Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Yapım Numarası’na yedi kere art arda tıklayın, böylece geliştirici ayarları açılmış olur. Ana ayarlara döndüğünüzde göreceğiniz geliştirici ayarlarına girin ve pencere animasyonu ayarı, geçiş animasyonu ölçeği ve animatör süre ölçeğini kapatın ve arka plan uygulamalarına son verin.
4. LG G3 Şarj – Batarya Problemi ve Çözümü

Her cihazda olduğu benzer biçimde G3 için de aldığımız geri bildirimlerden biri de şarj problemi oldu. Aygıt ya oldukça uzun sürede şarj olup bataryası süratli bitiyor ya da oldukça süratli şarj oluyormuş benzer biçimde göstererek aslen bataryasını doldurmuyor. Neredeyse tüm cihazlarda karşılaştığımız bu problemi sizler için çözdük.
Çözümü
Kim bilir tüm kullananların yapmış olduğu en büyük hata aygıt şarjdayken işlem gerçekleştirmek, oyun oynamak, video seyretmek ve telefonla konuşmak oluyor. Bu cihazınızın bataryasının ömrünü azaltan en mühim düşman bundan dolayı aygıt bataryasını doldurmaya çalışırken bir taraftan da siz onu boşaltıyorsunuz böylece cihazın aklı karışmış ve batarya da extra yorulmuş oluyor.  Bundan dolayı cihazınız şarjdayken asla kullanmamayı tercih edin, böylece telefonunuzun batarya ömrü uzamış ve şarjınız daha uzun süre gitmiş olacaktır.
Cihazınızı gerekmediği sürece güç tasarrufu gibi olmaktan çıkarmayın. Böylece daha azca ekran parlaklığı daha azca şarj ile daha oldukça işlem gerçekleştirirsiniz.
Uygulamalar da normal olarak şarjınızı bitiren en büyük faktörlerden biridir sadece bazı uygulamalar ötekilerden oldukça daha çok batarya harcar bu tarz şeyleri görmek ve kapatmak için Ayarlar >> Genel >> Pil >> Pil Kullanımından hangi uygulamanın cihazınızın pilini daha oldukça harcadığını görebilirsiniz.
5. LG G3 Aramalarda Oluşan Ses Problemi ve Çözümü

Bilhassa Samsung Note benzer biçimde cihazlarda oldukça sık karşılaştığımız ses problemi, bazı G3 kullanıcıları tarafınca da tespit edildi. Bilhassa Skype ve telefon aramalarında görülen sorunda, kullanıcılar karşı tarafın sesini algılamakta güçlük çekiyor ve bundan dolayı kulaklık kullanıyorlarmış. İşte sizin için hazırlamış olduğumuz çözümler.
Çözümü
Ayarlar >> Arama >> Ses Geliştirme kısmına gidin ve açıksa kapatın ya da kapalıysa açın ve ses standardını tekrardan deneyin.
İkinci olarak ses hala düzelmediyse Gizlilik ayarlarından ses ile ilgili izinleri düzenleyebilirsiniz.
Sorununuz hala çözülmediyse, bu probleminin ne zamandan beri başladığına bakın. Eğer ilk kullanımdan itibaren sürüyorsa, sorun cihazın ahizesinden kaynaklı olabilir eğer öyleyse garantiye göndermenizi tavsiye ederiz. Sadece bir süre ilkin başladıysa, bu problemden ilkin indirdiğiniz son uygulamalara göz atmalısınız bundan dolayı uygulama izinleri de cihazınızı negatif yönden etkileyebilir.
Güncelleme: LG G3 “Şu an indirilemiyor. Lütfen ondan sonra yine deneyiniz.” Hatası
Bunların yanı sıra takipçilerimizden aldığımız mesajlara nazaran LG G3 “Şu an indirilemiyor. Lütfen ondan sonra yine deneyiniz.” hatası mevcutmuş. Bu hata mesajlarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Mesajlarınız içinde bir MMS mesajı aldıysanız ve internete bağlı değilseniz, dosya indirilemediğinden dolayı “LG G3 şu anda indirilemiyor” hatası alıyorsunuz. Bunun için mesajlarınızı temizlemenizi öneriyoruz. MMS bildiri yoksa, indirilecek dosya ve hata da yoktur.
Sadece bu işlemlerin peşinden sorununuz devam ederse cihazınızı yapınak ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.
Umarız cihazınızla ilgili tekrar hiçbir problem yaşamazsınız.
Görüş ve öteki sorunlarınızı bizlere bildirmeyi ihmal etmeyin. Sorunsuz günler diliyoruz.

LG G3 sorunları hakkında bu tarz şeyleri söyleyebiliriz. Umarız cihazınızda büyük bir problem yaşamazsınız, sadece olur da önerilerimizle çözemediğiniz ya da yazımızda yer almayan bir sorunla karşılaşırsanız bizlere ne olursa olsun yorum bırakın, ikimiz de sorunlarınızı çözmeye çalışalım. Eğer tüm bu işlemlere karşın sorununuz gene de düzelmediyse, cihazınızı en yakın teknoloji servisinde güvence kapsamında onartabilir ya da yapınak ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.
İlginizi çekebilecek yazılar

LG G4 ile İlgili Bilmeniz Ihtiyaç duyulan 10 İpucu
LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri
LG G5 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy S4 ile İlgili En Yaygın 9 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy S5 ile ilgili en yaygın 6 sorun ve çözümleri
Samsung Galaxy S6 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Sorunları ve Çözümleri
iPhone 5 ve iPhone 5S ile İlgili En Yaygın Problemler ve Çözümleri
iPhone 6 ve 6 Plus ile ilgili en yaygın problemler ve çözümleri
Samsung Galaxy Note 3 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy Note 4 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy Note 5 ile İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy Note 9 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri

Sizin de bu biçim sorunlarınız vardı ve düzeldi mi?

Yorum yapın