LG G3’ü nasıl Hızlandırırım? 5 Adımda G3 Hızlandırma

LG G3 nasıl hızlandırılır? sorusuyla karşınızdayız. LG G3 hızlandırma için birkaç adım yapılacaklar vardır. Bilhassa G Serisi cihazlar, son zamanlarda Android işletim sistemine haiz birçok akıllı telefondan hem performans, hem de kullanım kolaylığı açısından daha önde.
Elbet buna karşın, gene de her cihazda yaşandığı benzer biçimde, LG G3’te de hız, performans sorunları yaşanması oldukça naturel. Hiçbir cihazdan bir süre kullandıktan sonrasında, ilk günkü performansın beklenmesi naturel değil fakat LG G3’te öteki cihazlara oranla bu probleminin daha geç işlemeye başlaması da cihazın performans ve donanımsal özelliklerinin, piyasadaki birçok telefondan daha iyi olmasına bağlayabiliriz.
Eğer LG G3 kullanıyorsanız ve cihazınızın performansı, hızı sizlere yetmiyorsa, işte sizin için cihazınızı hızlandıracak, oyun performansını ve video takılmalarını minimum seviyeye indirecek önerilerimiz. Gelin LG G3’ününüzü birkaç adımda hızlandıralım!

AYRICA: LG G3 düşme testi!

AYRICA: En Süratli Telefonlar Açıklandı!

AYRICA: 4 GB RAM’li Akıllı Telefonlar Sıralaması!

LG G3 Hızlandırma Yolları
1. Adım
Cihazınızın donmasını ya da yavaşlamasını elde eden en büyük etkenlerden biri cihazınızın hafızasında oldukça büyük bir yere haiz olan uygulamalarınızdır. Birçok uygulama, sürekli güncellemeler yaparak ve dur durak bilmeden aynı anda emek vererek cihazınızın Ram değerlerinin neredeyse %100 olmasını sağlar. Bundan dolayı cihazınızda kullanmadığınız (bilhassa internetle çalışan) uygulamalarınızı kaldırın.
Ek olarak, uygulamalar çoğu zaman kullanım verilerini içerilerinde biriktirirler, bu da Harita, İnternet, Instagram, Feysbuk benzer biçimde uygulamaların beğenilerinizi, aramalarınızı kaydetmesi anlamına gelir. Bu her bir veri cihazınızın hafızasını işgal ederek cihazınızı yavaşlatır. Bu problemi ortadan kaldırmak için;
“Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi”, kısmına giderek, Rehber dışındaki yüksek boyutlu uygulamaların içine girip, “Veriyi Sil” seçeneğine tıklayın. Bu işlemi tertipli olarak her ay ya da iki ayda bir kere bile uygulasanız, cihazınızın hızındaki değişikliği fark edebilirsiniz.
2. Adım
Cihazınızın pil tüketimine, Ayarlar bölümünden bakmış olduğunuzda, cihazınızın pilinin büyük bir kısmının ekran tarafınca tüketildiğini görürsünüz. Bilhassa LG G3 benzer biçimde yüksek çözünürlüğünde olan cihazlarda oldukça canlı renklere haiz duvar kağıtları, hareketli görüntüler ve bilhassa de ekran animasyonları cihazınızın pilini hızla tüketirken, ana ekrana dönmeyi zorlaştırarak cihazınızın performansını ve hızını negatif yönde etkisinde bırakır. Tüm bu negatif davranışları tek seferde sonlandırmak için, ilk olarak daha azca renkli ve canlı olmayan duvar kağıtlarını tercih edin. Peşinden;
“Ayarlar >> Geliştirici Seçenekleri”ni etkin hale getirin. Peşinden Geliştirici Seçenekleri menüsünden, Pencere Animasyonu, Geçiş Animasyonu Ölçeği ve Animatör Süre Ölçeğini tamamen kapatın ya da 0.5x seviyesine düşürün. Böylece cihazınız eskisine oranla daha süratli ve oldukça daha performanslı olacaktır.
3. Adım
Kullanmadığınız sürece, Wi-Fi, Bluetooth, Konum ya da Mobil Veri hizmetlerini kapatın. Bilhassa Wi-Fi ya da Mobil Veriniz açık olduğu sürece LG G3 cihazınız ortalama olarak dakikada birkaç sefer, Feysbuk, Twitter, Instagram, Swarm benzer biçimde uygulamalar için bildirim güncellemeleri yapar, bu da cihazınızın her “Bildirim gelmiş mi acaba?” diyerek yapmış olduğu kontroller yardımıyla cihazınızın arka plandan onlarca işlem yapmasına bu da oyun oynarken ya da ana ekrana dönmeye çalışırken cihazınızın donmasına sebep olur. Bundan dolayı elinizden geldiği sürece bu hizmetleri kapalı tutmaya çalışın. Ana ekran tuşuna basarak çıktığınız hiçbir uygulama kapanmaz, bu uygulamaları muhakkak Uygulama Yöneticisi kullanarak kapatmayı ihmal etmeyin.
4. Adım
Her elektronik cihazın olduğu benzer biçimde, akıllı telefonların da dinlenmeye gereksinimleri vardır Sadece biz çoğu zaman donup kalmadığı sürece telefonumuzu kapatıp açmayız. Maalesef ki bu bilhassa 7/24 kullanılan cihazlar için oldukça yorucu ve performansı azaltan bir etkendir. Eğer cihazınızın daha performanslı ve süratli çalışmasını istiyorsanız haftada bir kere ya da birkaç haftada bir, cihazınızı 5 dakikalık bir süre için kapatın ve peşinden açın. Bu işlem cihazınızın kısa süreli belleğinin boşalmasına ve işlemcinizin tamamen soğuyarak, G3’ünüzü açtığınızda daha performanslı çalışmasını elde edecektir. Eğer LG G3’ünüzün performansını, hızını arttırmak istiyorsanız, oyun oynarken donmadan eğlenmek, ana ekrana dönerken cihazınızın takılmadığını görmek için bu 4 maddeyi uygulamanızı öneriyoruz.
5. Adım
Eğer LG G3 cihazınız yukarıda belirttiğimiz tüm bu önerilere karşın takılıyor, donuyor ve performans sağlayamıyorsa, o süre cihazınızı yapınak ayarlarına döndürerek, ilk günkü cihazınıza kavuşabilirsiniz. Ümit ederim hiçbir sorunla karşılaşmazsınız, sadece olur da karşılaşırsanız ve yanıtını bulamazsanız, sorunlarınızı “LG G3 ile ilgili en yaygın 5 sorun ve çözümleri” yazımıza girerek arayabilir yoksa yorum olarak bizlere gönderebilirsiniz.
LG G3’e ayarlar bölümünden nasıl reset atılır?

“Ayarlar”a gidin ve “Genel” sekmesine geçin.
“Yedekle ve Sıfırla” butonuna tıklayınız.
Ondan sonra “Yapınak Ayarlarına Sıfırla” seçeneğini seçin ve cihazınızın ayarlarınızı sıfırlamasını bekleyin. Bu işlemden sonrasında cihazınız sıfırlanacaktır.

LG G3’e arayüzden nasıl reset atılır?

Telefonunuzu kapatın.
Ses kısma ve power düğmesine basılı tutarak (Logo gelinceye kadar bırakmayın) telefonunuzu açın.
LG logosu erişince ses kısma düğmesine basılı tutmaya devam ederek, parmağınızı power düğmesinden çekip yine basın. Mühim nokta, Power tuşundan elinizi çekip yine basmaktır.
Karşınıza yapınak ayarlarına döndürme ekranı gelecektir. Ses kısma ve açma düğmeleri ile ilerleyerek power tuşu ile de seçim yapabileceğiniz bu ekranda, karşınıza çıkan talimatlarda “Yes” seçeneğini seçerek onaylayın. Bu işlemlerden sonrasında telefonunuz formatlanacaktır.

LG G3 nasıl hızlandırılır hakkında bu tarz şeyleri söyleyebiliriz. Bu yönde LG G3  hızlandırma yapabilir ve aklınıza takılan sorular var ise, aşağıdaki yorum alanından bizlere yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar

LG G4′ü nasıl Hızlandırırım? 5 Adımda LG G4 Hızlandırma
LG G5′i nasıl Hızlandırırım? 5 Adımda LG G5 Hızlandırma
Samsung Galaxy Note 3’ü nasıl Hızlandırırım? 8 Adımda Note 3 Hızlandırma
Samsung Galaxy Note 4′ü nasıl Hızlandırırım? 8 Adımda Note 4 Hızlandırma
Samsung Galaxy Note 5’i nasıl Hızlandırırım? 10 Adımda Note 5 Hızlandırma
Samsung Galaxy S5′i nasıl hızlandırırım? 5 adımda S5 hızlandırma
Samsung Galaxy S3′ü nasıl Hızlandırırım? 7 Adımda Galaxy S3 Hızlandırma

LG G3 Hızlandırma Makalemizi Yararlı Buldunuz mu?

Yorum yapın