Meme Büyütme | Göğüs Büyütme

meme buyutme gogus buyutme 622787156de33

Göğüs büyütme ameliyatı, boyut, dolgunluk ve biçim bakımından göğsün istenilen oranlara getirilmesi için meydana getirilen operasyonlardır. Güzel duyu operasyonların içinde yerini alan meme büyütme operasyonları, plastik cerrahi operatörleri tarafınca gerçekleştirilmektedir.
Göğüs büyütme operasyonuna karar verilmeden ilkin, kişinin bu operasyona kendinin gönüllü olması gereklidir. Bir başkasının tercihi ile bu tür bir operasyona kalkışmak, kişinin sonradan ruhsal olarak farklılıklar yaşamasına niçin olabilir.
Göğüs Büyütme Nedir?
Göğüs büyütme operasyonu, hanım göğüs boyutunun şeklini ve dolgunluğunu çoğaltmak için yapılır. Meme büyütme ameliyatsız olarak da gerçekleştirilebilir. Ameliyatsız göğüs büyütme yollarından biri Aquafilling olarak adlandırılan yeni nesil vücut dolgusudur. Meydana getirilen göğüs büyütme, ameliyat korkusu yaşayan ve narkoz almak istemeyen kişilere uygulanır.
Günlük yaşantısına oldukca süratli şekilde dönmek isteyenler, yara izi kalmasını istemeyen kişiler, cerrahi operasyon yerine değişik şekilleri denemektedir. Ameliyatsız göğüs büyütme yaptıranlar, aquafilling dolgu yöntemini tercih etmektedir. Aquafilling dolgu yöntemi; meme altından girilerek, hususi uçlu iğne kanüller ile Aquafilling dolgu maddesi enjekte edilerek yapılmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonu Endikasyonları

Meme büyütme ameliyatı için oldukca fazla tıbbi endikasyon yoktur. Sadece, naturel biçim ve boyut sahiplerini doygunluk etmiyorsa, memenin güzel duyu cazibesini iyileştirmek için ameliyata gereksinim vardır. “Şikayetler” bir tek meme bezlerinin minik boyutlarını değil, bununla beraber asimetrilerini de ihtiva eder.
Her neyse ki, çağdaş güzel duyu cerrahinin kabiliyetleri yardımıyla neredeyse tüm kusurları düzeltebilirsiniz! Ek olarak, hamilelikten sonrasında memelerin sarkması, emzirme yada ani kilo kaybı ve mastektomi (meme bezlerinin cerrahi olarak çıkarılması) şeklinde cerrahi için başka endikasyonlar da vardır.
Mammoplasti, kadının dış verileri ile kısıtlanması ve memnun olmaması durumunda çoğu zaman lüzumlu ve en doğru çözümdür, sadece nitelikli bir plastik cerrah tarafınca onaylanmalıdır. Başarıya ulaşmış bir operasyon yardımıyla bir tek kişilik saygısı artmaz, bununla beraber birçok ruhsal karmaşık ve problem da ortadan kalkar. Bu alandaki hedeflerinize ulaşmak için göğsünüzün şekline dikkat etmeniz gerekir.
Meme büyütme ameliyatının sebebi bir tek eşin memnuniyetsizliği ise, istenen dış karakteristiklere ulaşmak bir tek sizi değil, bununla beraber sevdiğiniz kişiyi de doygunluk edecektir, sadece ne kadar değerlidir? Bunu dikkatlice düşünmelisin.
Meme büyütme ameliyatının hanımlarda kontrendike bulunduğunu belirtmek gerekir:

Meme bezlerinin hemen hemen tam olarak oluşmadığı 18 yaşlarında
İç organların ciddi hastalıkları ile
Herhangi bir yerin malign tümörleri ile
Benign dahil göğüs bölgesinde neoplazmlar
Akut yada kronik enfeksiyonlarla
Hamilelik, emzirme döneminde ve emzirmenin bitiminden altı ay sonrasında
Kanama bozuklukları ile
Diyabetli hastalarda

Meme Büyütme Operasyonu İçin Hangi Şartlar Gerçekleştirilmelidir?
Güzel bir görünüm elde etmek isteyen bireyler değişik yöntemler kullanarak bunu gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar. Bu yöntemler içinde farklılık rejim ve egzersizler karşımıza çıkmakla beraber bireyler genel olarak güzel duyu operasyonları tercih ederek daha kısa sürede kati çözüm üretmeye çalışmaktadırlar. Bu yöntemlerin gerçekleşebilmesi için uygulanması ihtiyaç duyulan ameliyat öncesinde bireylerin haiz olması ihtiyaç duyulan bazı özellikler vardır. Bunlar ferdin ameliyata ne kadar uygun bulunduğunu gösteren ve ferdin ameliyat sonrası ne kadar başarı göstermiş bir netice elde edebileceğini belirleyen özellikler içinde yer almıştır.
Bireylerin geçirecekleri ameliyat çeşidine nazaran değişik kriterlere haiz olmaları gerekmektedir ek olarak bu kriterler bireylerin ameliyat sonrası süreçlerinde de etkili olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireyler meme büyütme operasyonları geçirebilmek için ilk olarak naturel göğüs formlarının oluşmuş olması gerekmektedir.
Bireylerin erişkinlik periyodu ile yapısal olarak geçirecekleri değişimler ameliyat öncesi ve sonrası dönemde etken rol oynayan öğelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireylerin göğüs formlarında değişim meydana getirecek ameliyatlara girmeden ilkin biyolojik olarak göğüs formlarının oluşmuş olması gerekmektedir bu etmenin yanı sıra ferdin yaşı ve biyolojik özellikleri de ameliyat üstünde etkili olan öğelerdendir. Bu tür öğelerin incelenmesi sonrasında ameliyatın gerçekleştirilme ihtimali doktorlar tarafınca belirlenmektedir.
Meme Büyütme Operasyonu Kimler Tarafınca Tercih Edilmelidir?

Meme büyütme operasyonu genel olarak göğüs formundan hoşnut olmayan bireylerin tercih etmiş olduğu bir yöntem olarak karşımıza çıkmakla beraber genetik rahatsızlıklar sonucunda oluşan negatif görünümden kurtulmak içinde tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Göğüs formunun bozulmasına ve meme büyütme ameliyatı geçirme ihtiyacının oluşmasına yol açan etmenler;
Hamilelik: Hamilelik döneminde biyolojik olarak değişim gösteren vücut, hormanal olarak değişime uğramakta ve değişik bir gelişim sürecine gitmektedir. Bu süreç içinde gelişme geçiren göğüs, doğum sonrası süreçte formunun küçülmesi ile sarkmaya ve yapısal olarak boyut değiştirmeye adım atar.
‎Emzirme: Emzirme doğum sonrası süreçte büyüyen göğüslerin emzirme kanallarının açılması ile daha oldukca gelişme yaşamasına yol açan bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu zamanda ferdin göğüsleri formunu tamamen değiştirmekte ve yapısal açıdan büyük bir değişime uğramaktadır. Bu değişiklik sonrası (emzirme sonrası) ferdin emzirme kanalları kapanır ve yapısal olarak küçülme yaşanır. Bu şeklinde hormanal değişiklik kaynaklı göğüs küçülmelerinde meme büyütme operasyonları uygulanarak ferdin istediği görünüme ulaşması sağlamaktadır.
Ani kilo alıp verme de göğüs formunun değişmesine yol açan bir başka etmen olarak karşımıza çıkmaktadır, bu etmen genel olarak kullanılan ilaçların tesiri ile oluşmuş bir yan tesir olarak görülebileceği şeklinde ferdin tüketim alışkanlıklarına nazaran de farklılık gösterebilmektedir.
Genetik kaynaklı rahatsızlıklar: Bu tür rahatsızlıklar biyolojik açıdan gelişimi negatif etkilemektedir fert tam bir gelişme periyodu geçiremediği için göğsün yapısal formunda kusurlar ortaya çıkar bu şeklinde durumlarda ferdin meme büyütme operasyonları geçirmeleri gerekir.
Bu şeklinde durumların yanı sıra bireylerin göğüs formunda değişim meydana getirebilmeleri için bazı kriterleri karşılamış olmaları gerekmektedir.
Meme Büyütme İmplantları Nedir?
Göğüs büyütme yollarından biri de silikondur. En yaygın mammoplasti türüdür. İmplantlar, herhangi bir boyutta yada şekilde bir meme almanıza izin verir- seçilen endoprotez tipine bağlıdır. Göğüs büyütme implantları, salin ve silikon göğüs implantları olarak iki çeşittir. Salin içinde vücut sıvısına benzeyen su ve tuz çözeltisinin bulunmuş olduğu silikonlardır. Göğüs stili seçilirken damla stili mi yoksa yuvarlak meme stili mi tercih edileceği, hekim ile görüşülerek en uygun silikon stili belirlenmelidir.
Yuvarlak silikonlar, yarım küre şekline benzer. Damla slikonlar, alt kısmı dolgundur ve üst kısmı daha basık yarım küre şeklindedir. İmplant tercihi yaparken;

Göğüs derisinin kalınlığı
Göğüs kasının kalınlığı
Kişinin boyu
Meme dokusundaki sarkma oranı
Daha öncesinden bu tür bir ameliyat geçirip geçirmediği
Omuz meme başı arasındaki mesafe ehemmiyet kazanmaktadır.

Damla silikonlar; göğüs kafesi derisi ve göğüs kafesi kası zayıf olan hastalarda daha naturel durmaktadır. Göğüs kafesi uzun olan kişilerde naturel görünüm kazanılır. Memede sarkma durumu olan hanımefendiler, damla silikonlar ile daha muntazam meme şekline kavuşmaktadır.
Yuvarlak silikonlarda hanımefendiler, dekolte giymeyi seven hanımefendiler için oldukça idealdir. Yuvarlak silikon protezler ile, destekli sütyen kullanımı son bulur. Göğüs derisi ve kası kalınca hanımefendiler ise yuvarlak silikonlar ile daha orantılı göğüslere kavuşmaktadır.
İmplant Türleri
İmplant seçerken, maliyetine odaklanmamalısınız. Ana seçim kriterleri hastanın anatomik özellikleri ve istenen netice olmalıdır. Bu durumda, nihai karar, deneyimine dayanarak, mammoplastinin tüm inceliklerini ve özelliklerini dikkate alabilen doktora aittir. Seçilen implanta bağlı olarak, uzman operasyon için en uygun yöntemi de seçecektir.
Çağdaş implantlar düşük ağırlık, yüksek güvenlik özellikleri ve naturel bir şekle haizdir. İmplantlar çeşitli kriterlere nazaran farklılık gösterir: biçim, dolgu tipi ve yoğunluk. Naturel gözyaşı şeklindeki yuvarlak implantlar ve anatomik olanlar biçim olarak ayırt edilir.
Anatomik implantlar memenin görünümünü daha naturel hale getirir. Hem bunlar hem de ötekiler değişik kalınlıklara haiz olabilir (düşük yada yüksek profil).
Yuvarlak implantlar, yer değiştirdiklerinde bile memenin şeklini korurken anatomik olanlar bozulma olabilir. Dolgu maddesine ulaşınca, şu anda silikon bazlı jel implantları ve %0,9 tuz içeriğine haiz salin dolgulu salin implantları vardır. Tuz endoprotezleri düşük maliyetleri ve daha çok yumuşaklıkları sebebiyle dikkat çekicidir. Jel implantlar daha dayanıklıdır ve şekillerini daha iyi meblağ. Çağdaş implantların bir hanıma herhangi bir zarar vermediğini vurgulamaktayız: kabuğa kazara hasar verilmesi durumunda dolgu maddesi sızmaz.
Meme Büyütme Şekilleri Nedir?
Meme büyütme için, amaçları ve uygulama şekilleri açısından farklılık gösteren çeşitli yöntemler vardır. Doğal ki, bu informasyon bir tek rehberlik amaçlıdır, operasyon türünün ve implantların seçimine ilişkin nihai karar bir uzman tarafınca verilmelidir.
Meme büyütme cerrahisi teknolojisi kesi yerine bağlıdır. Paralosal bölgeden erişim, meme uçlarının pigmentli cildinin sınırı süresince bir bölümün yapılmasını ihtiva eder, böylece ameliyat sonrası sütur neredeyse görünmez olur. Bu yöntem, gelecekte emzirmeyi planlayan hanımefendiler için uygun değildir, şundan dolayı operasyon esnasında kanallar zarar görebilir. İkinci yöntem, göğsün altındaki kat süresince bir kesi yapılmasını ihtiva eder, böylece dikiş de nispeten görünmez kalır ve cerrah için erişim daha uygun hale gelir.
Hasta için tek problem, bir süre için hususi bir silikon yapma giyme ihtiyacıdır, bu da bir tek skarın en iyi şekilde iyileşmesine katkıda bulunmakla kalmaz, bununla beraber bir sütyenle ovalanmasını önler. Koltuk altından erişimle göğüs büyütme en ilerici ve minimum travmatik yöntemdir. Bu yöntemin birkaç mühim pozitif yanları vardır: Minik kesi sebebiyle, postoperatif rehabilitasyon süresi azalır: iyileşme süresi 10-14 gün sürer ve skar dört ila beş ay sonrasında düzelir. Yöntem, protezin iyi bir sabitlenmesini sağlar ve implantın pektoral kas altına yerleştirilmesi sebebiyle yer değişiklik yapma riskini azaltır. Ameliyat esnasında meme dokusu etkilenmez, bu bilhassa hamilelik ve emzirme planlıyorsanız önemlidir. 
Öte taraftan, saç ve ter bezleri sebebiyle, kolun altındaki dikişler daha fena iyileşir ve daha pürüzlüdür, bu da gözle görülür bir skar oluşumuna yol açabilir. Ek olarak, bu şekilde bir işlem göğüs derisi kaldırma ile birleştirilemez. Bundan dolayı, hekim başka bir yöntem sunuyorsa, onunla tartışmamak daha iyidir. Not Cerrahi müdahaleye bir alternatif lipofilleme olabilir. Bu daha azca travmatik yöntem, mesela keskin bir kilo kaybından yada emzirme bitiminden sonrasında memenin şeklini hafifçe ayarlamanız ihtiyaç duyulan durumlarda kullanılır. Lipofilling esnasında, sorunlu bölgelerden (çoğu zaman karın, kalçalar) çıkarılan hastanın yağ hücreleri kullanılır. Bu yaklaşımın avantajları açıktır. İlk olarak, kendi dokularınız vücut tarafınca reddedilmez. İkincisi, lipofilling bir tek memenin şeklini değil, bununla beraber donör alanları da denemenizi sağlar.
Mastektomi Sonrası Meme Büyütme yada Restorasyon
Meme çıkarma (mastektomi) meme kanserlerini tedavi etmenin köktencilik bir yoludur. Çağdaş tıbbi bakım standartları, tümörü çıkarmak için ameliyat esnasında direkt implantların yardımıyla meme bezi formunun restorasyonunu sağlar. Ne yazık ki, bu tüm merkezlerde mümkün değildir ve hastanın durumu bu şekilde bir müdahaleyi gerçekleştirmek için devamlı mümkün değildir.
Naturel Küçüklüğe Haiz Göğüsler nasıl Büyütülür?
Minik göğüsü büyütme operasyonlarında naturel bir görünüm elde etmek oldukca kolay. Naturel küçüklüğe haiz göğüsler meme büyütme operasyonlarıyla, istenilen görünüme getirilebilmektedir. Kilo kaybı yaşayan, hamilelik ve emzirme sonrasında biçim ve boyut değişikliğine uğrayan göğüsler, meme büyütme ameliyatıyla değiştirilebilir.
Genel anestezi altında meydana getirilen meme büyütme operasyonunda, operasyon sonrasında oluşacak ağrı ve sızılar, ağrı kesici antiseptiklerle azaltılmaktadır. Ameliyat sonrasında, cerrahi uygulama meydana gelen bölgede sertleşme oluşabilmektedir. Gerginlik ve uyuşukluk, kaşıntı ve duyarlılık görülebilir.
Bu tür etkisinde bırakır görüldüğünde şahıs kollarını oynatmak ya da kollarını havaya kaldırmak şeklinde ani refleksler izah edebilir. Bu durum kişiye ağrı ve acı verebilir. Sadece kişilerin ağrı eşikleri oldukça değişkendir. Bazı hastalar acı ve ağrıya daha dayanıklı olurken, bazı hastalarda bu durum daha farklıdır. Bu şekilde bir durumda doktorun vereceği ağrı kesiciler kullanılarak, durum daha dayanılabilir hale getirilmektedir.
Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?
Göğüs büyütme tedavisi öncesinde bazı planlamaların yapılması gereklidir. İlk olarak göğüs büyütme ameliyatı, bir tek kendi istediğiniz için yapılmalıdır. Başkasının sözleriyle bu şekilde bir operasyon geçirilmesi, hastada ruhsal etkisinde bırakır yaratabilir. İstanbul Meme büyütme ameliyatı için hazırlık, plastik bir cerrah, ustalaşmış bir psikolog ve anestezist ile görüşmek, lüzumlu donanım muayenesini yapmak ve testleri geçmek ihtiva eder. Ameliyat hazırlığında, hormonal kontraseptiflerin yanı sıra aspirin ve öteki kan inceltici ilaçları kullanarak sigara içmeyi, alkol içmeyi, baharatlı ve yağlı yiyecekleri de bırakmalısınız.
Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde, ilk 24 saat için yanınızda bir refakatçinin bulunması gereklidir. İş ve hususi dünyadaki tüm sorumluluklar, en aza indirilmelidir. İşyerindeki işler başkasına devredilmeli ve evindeki sorumluluklar, yakın birisi tarafınca yapılması ayarlanmalıdır.
Ameliyat günü lüzumlu olabilecek şeylerin tam bir sıralaması çıkarılarak, bu listedeki ihtiyaçların alınması gerekir. Ameliyat için hastanın, stressiz, mutlu ve kendiyle barışık olması, ameliyat sonrasında iyileşme sürecini de kolaylaştıracaktır.
Meme Büyütme Ameliyatı nasıl Yapılır?
Meme büyütme işlemi estetiksel açıdan yapılmaktadır. Minik göğüslere haiz olan kişiler ve biçim açısından hoş olmayan görüntüye haiz olanlar meme büyütme ameliyatı yaptırırlar.
Göğüslerini büyütmek isteyen kişiler göğüs büyütme tutarları 2021 araştırması yaparak karar verirler. Karar verme noktasında işlemi meydana getirecek olan doktorda araştırılmalı ve iletişime geçilmelidir.
Bireylerin kendilerine olan güvenlerinin artması ve toplumsal açıdan daha pozitif yönde bir profile sahil olmaları için büyük bir öneme haiz olan vücut profili güzellik olgusuna yakınlığı ile de mühim bir yere haiz olmaktadır. Bireylerin güzellik algısına nazaran şekillenen isteklerine rağmen değişim gösteren güzel duyu cerrahi kısmı, son zamanlarda meme büyütme operasyonları şeklinde vücut şekillendirme amaçlı güzel duyu ameliyatların çokça tercih edilmeye başlandığı bir alan olmaktadır. Bu cerrahi operasyonlardan önde gelen göğüs formunun büyütülmesi işlemi ferdin göğüs yapısına nazaran farklılık göstermektedir. Bireylerin haiz olmak istedikleri göğüslerin ameliyat sonrası görünümleri üç boyutlu vectra görüntüleme cihazları ile 3 boyutlu olarak sanal ortamda oluşturulmakta ve ferdin bu görüntülemelere nazaran tercih yapmaları sağlamaktadır.
Ameliyat 1 saat kadar sürmektedir. Genel olarak iki değişik dolgu çeşidi ile büyütme işlemi gerçekleştirilir; bunlardan ilki yağ dokusunun kullanılması ile meydana getirilen büyütme operasyonları olarak karşımıza çıkarken ikinci yöntem suni olarak silikon dolgu uygulaması olmaktadır. Bu iki uygulamada da göğüs altında ince T şeklinde bir kesi oluşturulur ve bundan sonrasında büyütme işlemi gerçekleştirilir.
Yağ dokusu ile meme büyütme yönteminde, ameliyat işlemini yaptıracak kişiye ilişkin yağ dokusu ile yapılır. Genel olarak minik fakat şekli güzel olarak görünen meme büyütme işleminde kullanılır. Yağ dokusu ile meme büyütmede kişinin karın bölgesi ve basen bölgesinden yağ alınır. Bu yağ temizlenerek meme bölgesine enjekte edilir. Böylelikle kişinin kendi yağ dokusu ile işlem yapılır.
Silikon protez ile meme büyütme işleminde ise işlemler birazcık daha karışıktır. İlk olarak protezin yerleştirileceği kısım belirlenir. Sonrasında protezin ne kadar derine yerleştirileceği belirlenir. Protezin yüzeyi ve şekli belirlenir. Bu yöntemler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin nasıl bir göğüs şekli ve büyüklüğü istediğine dair işlemler gerçekleşir.
Silikon protez yöntemi ile meme büyütme ameliyatı olanlar ameliyat sonrasında silikon ameliyatı sonrası şişlik ve silikon ameliyatı sonrası banyo şeklinde mevzularda informasyon sahibi olmak isterler.
Meme büyütme operasyonları geçiren bireyler kısa sürede yeni görünümlerine kavuşarak daha güzel duyu bir duruşa haiz olabilmektedirler.
Meme Büyütme Ameliyatında Protez Şekline nasıl Karar Verilir?
Protez ile meme büyütme ameliyatı yapılırken biçim olarak iki seçenek vardır. İlki yarım küre şekli ikincisi göz yaşı şeklidir. Kişinin ihtiyacına nazaran belirlenir.
Yarım küre protezi kısaca round protezi biçim olarak muntazam fakat minik olan memelerde tercih edilir. Anatomik göz yaşı protezi biçim bozukluğu olan ve hacim olarak minik olan memelerde bu yöntem uygulanır.
Kişiden kişiye nazaran bu şekillerin değişebileceği ve meme şekline nazaran belirleneceğinin yanı sıra protez şekli, kişinin boyuna ve göğüs kafesinin ne kadar geniş olduğuna nazaran de değişmiş olur. Bu faktörler unutulmamalıdır.
Göğüs Büyütme Tutarları Nedir?
Göğüs büyütme tutarları 2021 senesinde da bazı etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Göğüs büyütme fiyatlarında; silikonun kalitesi, ameliyatın yapılacağı hastane, göğüs büyütme ameliyatında kullanılan teknik, ameliyatı meydana getirecek hekim faktörleri, etkin olmaktadır.
Bunun yanında yağ enjeksiyonuyla göğüs büyütme tekniği kullanılıyorsa, fiyat değişikliği olmaktadır. Bunun yanında memede sarkmalara karşı meme toparlama operasyonu da yapılacaksa hem ameliyat süresi hem de ameliyat fiyatı değişkenlik göstermektedir.
Meme Büyütme Sonrası Ne Yapılmalıdır?
Memede sarkma görülmesi, kilo kaybı ya da emzirme sonrası biçim ve boyutunun değişmiş olduğu göğüslerde meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Meme büyütme sonrası bazı dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar bulunur. Ameliyat sonrası doktorun verdiği tüm tavsiyelere uyulmalıdır.

Ameliyat sonrasında ağır eşya kaldırılmamalıdır.
Tenis, trambolin şeklinde güç ve hareket gerektiren sporlar yapılmamalıdır.
Ameliyat sonrası doktorun verdiği ilaçlar kullanılmalıdır.
Göğüs hareketlerini kısıtlayıcı sütyen giyilmelidir.
Ameliyat sonrasında 10 gün ve bir ihtimal birazcık daha çok sırt üstü yatılmamalıdır.

Bir cevap yazın