Photoshop’ta resimleri aydınlatma

Her insana yeni bir Photoshop Dersleri yazı dizisinden merhaba demek isterim. Şu yazımda da belirttiğim şeklinde, bazen kendimi Photoshop mevzusunda oldukca olmasa da geliştirmeye çalışıyorum. Akabinde, öğrendiğim tüm her şeyi Teknobeyin vasıtası ile sizlere aktarıyorum. Şimdi ki dersimizde ise sizlere; Örnekse, elimizde bir eski fotoğraf var diyelim. Biz, bu resimi canlandıracağız. Daha doğrusu bir nevi, o resmi aydınlatarak eskimiş olan fotoğraf birden bire canlanmış olacak. Esasında zor bir şey değil fakat bilmeyen için normal olarak zor olsa gerek. Dolayısı ile elimden geldiğince detaylı bir halde anlatmaya itina göstereceğim.
1) Ilk olarak ışık efekti uygulamak istediğiniz resmimizi, Open sekmesi ile açıyoruz..

2) Resmimizi açtıktan sonrasında ise, yukarıda yer edinen menüden Image >> Adjustments >> Match Color… seçeneğine giriyoruz.

3) Match Color… seçeceğine girdikten sonrasında karşımıza Luminance ve Color Intensity seçenekleri çıkacak. Ikimiz de bu seçeneklerde yer edinen çubuğu sağa doğru arttırarak resmimizi aydınlatacağız. Ve resmimiz daha canlı bir görünüme haiz olacak.

4) Her şey bu kadar.. Aradaki farkı sanırım farketmişsinizdir..

Yorum yapın