Post Bariatrik Cerrahi

post bariatrik cerrahi 62278728e39a3

Hareketsiz yaşam devam eden kişiler, oldukça fazla kilo almaya ve aşırı kiloluluk yolunda ilerlemeye adım atar. Vücut kitle endeksi 40 olan kişilerde aşırı kilo alımı sonucu, şeker başta olmak suretiyle birçok hastalığı da bununla beraber getirmektedir. Bunun yanında vücut kitle endeksi 35 olan kişiler, mideye yönelik çeşitli cerrahi operasyonlarla zayıflatma yoluna gidilmektedir.
Meydana getirilen mide ameliyatı yardımıyla şahıs, senelerce uğraştığı, rejim ve egzersiz yaparak veremediği kilolarını atmasına olanak tanımaktadır. Meydana getirilen mide ameliyatı sonrasında, mide küçülmesi yaşayan şahıs, oldukça daha süratli kilo vermektedir.
Sadece bu durum kişide bazı ruhsal sorunlara yol açabilmektedir. Yeme alışkanlıklarının değişmesi, fizik egzersizlerinin yapılması, her yemeğin küçük porsiyonlarda gerçekleştirilmesi, kişiye ruhsal bir zorluğun içine götürür.
Burada devreye post bariatrik cerrahi girmektedir. Post bariatrik cerrahi ile, kişilerin yeni hayatlarına alışması ve istenilen kiloya düşmesi averaj 1 yılı bulmaktadır.
Post Bariatrik Cerrahi Hangi Operasyonları Kapsar?
Post bariatrik cerrahi kısaca aşırı kiloluluk sonrası güzel duyu vücudumuzda karın, bacak, kol germe, meme(küçültme, toparlama, dikleştirme), popo toparlama benzer biçimde operasyonları kapsamaktadır. Hastanın ihtiyacına bakılırsa liposuction ya da çeşitli yağ enjeksiyon işlemleri de uygulanabilmektedir. Post bariatrik cerrahi sonrasında sıra yüzdeki güzel duyu dokunuşlara gelir. Aşırı kiloluluk sonrası yüzde sarkma meydana gelebilir ve gereksinim durumuna bakılırsa yüz germe, kaş, alın germe benzer biçimde çeşitli dolgu uygulamaları uygulanabilir. 
Post Bariatrik Cerrahi – Aşırı kiloluluk Sonrası Güzel duyu
Post Bariatrik cerrahi – aşırı kiloluluk sonrası güzel duyu, aşırı zayıflama sonucu vücutta oluşan deformasyonu gidermek amaçlı yapılmaktadır. Bu deformasyon, kişiden kişiye değişmiş olur. Bu deformasyon, kişinin genetik yapısına, bağ dokusuna ve meydana getirilen egzersizin süresine bakılırsa değişmektedir.
Aşırı kiloluluk güzel duyu ile kilo ve solunum sorunları yaşayan, cemiyet baskısıyla psikoloji bozulan kişilerin hayata bakış açışı değiştirilmektedir. Şahıs zayıflıyor olsa bile, kendini obez olarak hissetme durumundan kurtulmaktadır.
Post Bariatrik Cerrahi Nedir?
Post Bariatrik cerrahi nedir konusunu merak eden kişiler bulunmaktadır. Bariatrik cerrahi kısaca gastrik bypass ameliyatları benzer biçimde yöntemlerle mideye meydana getirilen çeşitli operasyonlar sonrasında süratli şekilde zayıflamaya yarayan bir yöntemdir.
Post bariatrik cerrahi ise, bariatrik cerrahi sonrasında, kişinin vücudunda oluşan deformasyonun giderilmesi için uygulanan bir tedavi şeklidir.
Meydana getirilen rejimlere ve egzersizlere karşın kilo veremeyen kişiler için Bariatrik cerrahi operasyonlar yapılır. Kilo verdirmeye yönelik meydana getirilen bu operasyonlar mide küçültme ve ince bağırsak değişimi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mide küçültme daha azca yenmesine niçin olarak kilo kaybettirirken, ince bağırsak değişimi gıdaların emilimini arttırarak kilo yitirilmesine niçin olur. Bariatrik Cerrahi operasyonlar sonrasında aşırı zayıflama sebebiyle deri sarkmaları meydana gelir. Bu sarkmaların düzelmesi için spor kafi gelmez ve vücut eski haline kendiliğinden dönemez. Post Bariatrik Cerrahi operasyonlar ile bu sarkmalarla savaşım edilir.
Ek olarak güzel duyu ameliyatlar yardımı ile dış görünüşü bozan bu tip gelişmeler tedavi edilmektedir. Bu operasyonlar düşükte olsa risk barındırmaktadır. Ortalama 200 hastada 1 ölme riski hesaplanan bu operasyonlar için kişinin kati kararını iyi düşünerek vermesi ve güvenilir merkezlerde operasyon geçirmesi gerekmektedir.
Yaptığınız onca uğraşa ve rejime karşın hala fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız çareniz Evren Helvacı Klinik’te sizi bekliyor. Evren Helvacı Klinik, gerçekleştiği başarıya ulaşmış güzel duyu ameliyatlar ile adından sıkça bahsettirmeye devam ediyor. Evren Helvacı Klinik Uzmanları, aşırı kiloluluk ile cenk veren fakat başarıya ulaşmış olamayan hastalar için gerçekleştirdiği Post Bariatrik Cerrahi operasyonları ile aşırı zayıflama sonrası görülen sarkmaları ve çatlakları da önlüyor. Obeziteye karşı yaptığınız harpte pes etmeden ilkin bir de Evren Helvacı Klinik’ten yardım isteyin.
Post Bariatrik Cerrahi Kimlere Uygulanır ?
Aşırı kiloluluk şikayetleri doğrultusunda mide küçültme ameliyatı vb. işlemler geçirip, istenmeyen kilolardan kurtularak; vücut kitle indeksine bakılırsa obez kategorisinden çıkıp düzgüsel ağırlık kategorisine inen kişilerde aşırı kilo yitirilmesine bağlı olarak deri fazlalıkları oluşur. Vücut kitle indeksine bakılırsa düzgüsel kiloya erişmiş ve bir süre süresince bu kilosunu muhafaza edebilmiş kişiler kendi istekleri doğrultusunda bu fazlalık derilerden kurtulmak amacıyla post bariatrik cerrahi işlemleri yaptırabilirler.
Vücut Kitle İndeksi Yardımıyla Mevcut Durumunuzu Belirleyin

Mevcut kilonuzu kategorize etmek için matematiksel bağıntılarla hesaplanan kıymet sizin vücut kitle indeksinizdir. Bu dizin ile boyunuza bakılırsa kilonuzun düzgüsel ya da aşırı şişman olup olmadığını öğrenebilir, lüzumlu durumlarda önlemler alabilirsiniz. Vücut kitle indeksinizi bulurken kilonuzu, boyunuzun metre cinsinden karesine bölerek bulabilirsiniz. Bulduğunuz sonuçlara bakılırsa belirlenmiş sınır değerleri arasından indeksinizin hangi kategoriye girdiğini öğrenebilirsiniz.

Vücut kitle indeksiniz 0 ila 18,4 içinde çıkıyorsa düşük şişman kategorisine girmektesiniz. Düzgüsel kilonuza ulaşmak için daha kilo almanız gerekmektedir.
Vücut kitle indeksiniz 18,5 ila 24,9 içinde çıkıyorsa düzgüsel kilonuzdasınızdır. Egzersiz yapmayı dikkatsizlik etmeyerek dengeli beslenmeye devam etmeli, formunuzu korumalısınız.
Vücut kitle indeksiniz 25 ila 29,9 içinde çıkıyorsa sizin için çekince çanları çalmaya başlamış anlama gelir. Boyunuza bakılırsa aşırı kilolusunuz ve vücut kitle indeksinizin 25’ten uzaklığına bağlı olarak sert tedbirler almanız gerekmektedir.
Vücut kitle indeksiniz 30 ila 34,9 içinde çıkıyorsa obezeliğin 1. kademesindesiniz anlama gelir. Diyetisyen yardımı ile ideal kilonuza dönmelisiniz.
Vücut kitle indeksiniz 35 ila 44,9 içinde çıkıyorsa obezeliğin 2. kademesinde bulunuyorsunuz ve bu durum sağlığınızda ciddi problemlere yol açmak üzeredir. Kalp ve damar hastalıklarına yakalanmak istemiyorsanız bir an ilkin tedbire başvurmalısınız.
Vücut kitle indeksiniz 45 ve üstü bir değerde çıkıyorsa, obezeliğin 3. kademesinde bulunuyorsunuz anlama gelir. Bu kiloda sizi her türlü sıhhat problemininin beklediğini unutmamalısınız.

Vücut Kitle İndeksi Size Fena Haberler Mi Verdi?
Vücut kitle indeksini kendinize uyguladığınızda çıkan netice sizi aşırı kiloluluk sınırları içinde gösteriyorsa, rahat bir rejim ve sporla geçiştiremeyeceğiniz kilo fazlanız bulunmaktadır. Diyetisyen yardımı da alsanız ideal kilonuza dönmeniz talihli bir genetiğe sahipseniz bile uzun süre alabilir. Sıhhat problemleri sizi beklerken yaptığınız başarısız rejim girişimleri ile özgüveninizi de kaybedebilirsiniz. Bu benzer biçimde durumlarda dönemin önemini iyi kavramanız, şişman olarak geçirdiğiniz her vaktin aleyhinize işlediğini bilmelisiniz. Güzel duyu ameliyatlar yardımıyla kilo vermeyi düşünmeniz ihtiyaç duyulan bu durumda Evren Helvacı Klinik sizi yalnız bırakmıyor. Post Bariatrik Cerrahi operasyonları ile yıkılan özgüveninizi tekrardan kazanmanız için düzgüsel kilonuza dönerek tekrardan güzel bir görünüm kazanabilirsiniz.
Post Bariatrik Cerrahi ile Değişime Hazır mısınız?
Bariatrik cerrahi sonrasında birçok şahıs Post Bariatrik cerrahi ile değişime hazır mısınız sorusunun yanıtını aramaktadır. Aşırı kiloluluk hastları, post bariatrik cerrahi ile fazla kilolarından kurtularak yeni bir hayata başlamaktadır.
Aşırı kiloluluk ameliyatlarını deneyen birçok şahıs, vücuttaki sarkmalarla baş edememektedir. Bu yüzden post bariatrik cerrahi ile değişime hazır olmak gereklidir. Post bariatrik ameliyatları, kişide oluşan deformasyona bakılırsa, değişik tekniklerle uygulanır.
Karın, göğüs, bacak ve kollar toparlanarak, kişinin deformasyona uğramış bölgeleri toparlanmaya adım atar.
Post Bariatrik Cerrahi – Vücut Şekillendirme
Post Bariatrik Cerrahi – vücut şekillendirme işleminin yapılabilmesi için; hastanın sporla ya da rejimle zayıflaması gerekir. Bununla birlikte aşırı kiloluluk olan bir kişinin, aşırı kiloluluk ameliyatlarıyla istenen kilo miktarına yetişmesi şarttır.
Post bariatrik cerrahi ve vücut şekillendirme şekillerinde, kişinin vücudunda muhakkak gözle görülür ve rahatsız edecek şekilde deformasyonun oluşması gerekir. Aşırı kiloluluk cerrahi görmüş kişinin, kilosunun da durağan(durgun) hale getirilmiş olması şarttır.
Kişinin post bariatrik cerrahiye uygun olabilmesi için protein eksiğinin giderilmesi ve kilonun istenilen miktara tam olarak gelmiş olması gerekir. Bunun için averaj 6-18 ay benzer biçimde bir süre gerekir.
Post Bariatrik Cerrahide Oluşabilecek Komplikasyonlar Nedir?
Her ameliyat sonrsasında bazı küçücük sonuçlar görülebilmektedir.Post bariatrik cerrahi sonrası 5 gün süresince devamlı pansuman yapılmalıdır.Bunun yanında görülebilecek komplikasyonlar şunlardır;

Deri altında kan birikerek hematom, kanama olması,
Enfeksiyon riski
Yağ embolisi, 
Kronik kalp, diyabet, akciğer hastası olanlarda görülebilecek sistemik komplikasyonlar.
Dikişlerin açılması

Post Bariatrik Cerrahi Hakkında Her şey
Post Bariatrik cerrahi hakkında her şey mevzusunda informasyon sahibi olunmalıdır. Bu cerrahiye giriş yapmadan ilkin, nasıl bir sistem uygulanmış olduğu, kişinin hayatında nelerin değişmiş olduğu oldukça iyi bilinmelidir.
Vücut kitle endeksi, olması gerekenden oldukça yüksekte olan kişilerin, kilo vermeyi denemiş olsalar bile gerçekleştirememiş kişilerde uygulanmaktadır. Genel cerrahi uzmanları tarafınca uygulanan post bariatrik cerrahi, hızla kilo kayıplarına olanak tanımaktadır.
Post Bariatrik Cerrahi: Body Lift(ing) Nedir?
Post Bariatrik cerrahi body lift(ing) nedir mevzusunda birçok insan merak içindedir. Vücut geliştirme cerrahisi olarak da adlandırılabilen post bariatrik cerrahi, bu uygulamanın kimlere yapılacağına dair bilgiler veren yönteme ise body lifting denmektedir.
Body lifting işlemi, vücutta oluşan sarkmalar sonucunda, vücutta oluşan deformasyonun giderilmesi için uygulanan işlemdir. Sadece body lifting uygulanabilmesi için, kişinin ideal kilosunu belirlemesi ve bu kiloya inmesi gereklidir.
Body lifting cerrahisi ile aynı anda; yüz, meme, sırt, kol, pubik bölge ve gıdı gerilmesi operasyonları da gerçekleştirilerek, vücudun şekillendirilmesi gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların, tam teşekküllü hastanelerde, deneyimli anestezistler eşliğinde ve mevzusunda uzman ve ustalaşmış olmuş hekimler ile yapılması gereklidir.
Postbariatrik Cerrahi Tutarları
Postbariatrik cerrahi tutarları, hangi bölgeye uygulanacağı, seans sayısının ne olacağına bakılırsa değişkenlik göstermektedir.
Postbariatrik Cerrahi Sonrası
Postbariatrik cerrahi sonrası, hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gereklidir. Hastaların durumuna bakılırsa değişkenlik gösterse de genel olarak hastalar 3-4 hafta içinde kendilerini daha iyi hissetmeye adım atar.
Ameliyat sonrasında 5 gün, devamlı pansuman yapılmalıdır. Hastalar denetim altında tutulurken, meydana getirilen cerrahinin tesirleri, averaj 3 ay içinde görmeye başlanmaktadır.
Aşırı Kilo Kaybı Sonrası Oluşan Biçim Bozuklukları Nerelerde Oluşur?
Post Bariatrik Cerrahi operasyon geçiren kişinin aşırı kilo kaybı ile vücudunun değişik bölgelerinde kilo yitirilmesine bağlı sarkmalar oluşmaktadır.

Yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve çatlama benzer biçimde problemler oluşabilir.
Kollarda gerçekleşen sarkmalar, kilo kaybının boyutuna bakılırsa koltuk altında yada dirsekten itibaren olabilmektedir.
Meme dokusu üstünde sarkmalar çoğunlukla görülür. Erkeklerde ve hanımlarda yaşanmış olan aşırı kilo vermelerden en oldukça sarkan bölge meme dokularıdır.
Karın bölgesinde deri sarkması aşırı kilo kaybı sonrası kaçınılmazdır.
Bacaklar, sırt ve popo bölgesinde meydana gelen sarkmalar da rahat operasyonlarla düzeltilebilmektedir.

Meydana gelen sarkmaların kimisi güzel duyu ameliyatlar ile düzeltilirken, kimisi için ameliyatsız cerrahi müdahaleler kafi olabilmektedir. Evren Helvacı Klinik uzmanları, hastanın mevcut durumuna bakılırsa yapılacak müdahalelerde en doğru sonucu vererek biçim bozukluklarını yok etmede büyük başarı sağlamaktadır.
Vücutta Oluşan Biçim Bozukluklarına Karşı Meydana getirilen Operasyonlar
Hasta durumuna ve sarkma bölgelerine bakılırsa Evren Helvacı Klinik değişik operasyonlar belirleyebilmektedir. Post Bariatrik Cerrahi müdahalelerde son dokunuşun önemini bilen Evren Helvacı Klinik uzmanları, bu duyarlı süreçte hataya yer vermez. Güzel duyu ameliyatlar ve ameliyatsız operasyonlarla hastaya son dokunuşları başarı ile yaparlar.

Aşırı kilo kaybı sebebiyle uyluk bölgesinde oluşan sarkmalar ve deri elastikiyetinin yitirilmesine karşı uyluk germe ameliyatı yapılır. Bacak ve sırt sarkmalarına karşı başarıya ulaşmış olan bu operasyon 3 saat sürebilmektedir. Bacakları inceltmek amacı ile uyluk germe ameliyatı, liposuction ile beraber uygulanır.
Karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar için vücut şekillendirme ameliyatı kimi durumlarda kafi gelebilmektedir. Aşırı sarkmalarda karın germe ameliyatından destek alınarak biçim bozukluğu giderilir.
Popo bölgesi sarkmaları için popo kaldırma operasyonları kafi olmaktadır.
Kollarda meydana gelen sarkmalar için kol germe ameliyatı gerçekleştirilir. 1,5 saat devam eden bu operasyon, kolları inceltmek amacı ile lipusuction ile beraber uygulanır.
Yüz bölgeleri için dolgu ile müdahale edilebilmektedir. Aşırı sarkmalarda dolgu kafi gelmez ve yüz germe ameliyatı kaçınılmaz olur.
Boyun bölgesi sarkması için boyun germe ameliyatı kati netice vermektedir.
Meme sarkması problemi bayanlardaysa, sarkmanın durumuna bakılırsa meme dikleştirme ameliyatı ile meme büyültme ameliyatı yapılabilmektedir. Erkeklerde ise liposuction ile beraber fazla derinin alınması gerekmektedir.

Diyetin Kafi Gelmediği Zamanlarda Op. Dr. Evren Helvacı Yanınızda
Aşırı kiloluluk bir hastalıktır ve tedavi edilmezse oldukça büyük sıhhat problemlerine yol açabilmektedir. Ek olarak obeziteye yakalanan insanoğlu dış görünüşlerindeki yaşanmış olan bozulmalar ve aşırı kilolar sebebi ile özgüvenlerini yitirerek toplumsal yaşamdan kopmaktadırlar. Aşırı kiloluluğun bir hastalık bulunduğunu kabullendikten sonrasında rejim bu hastalıktan kurtulmaya yetmiyorsa, Post Bariatrik Cerrahi operasyonlardan yardım almak gerekmektedir.
Hastalığın tedavisi için en kısa yol bu operasyonlardan geçerken, aşırı kilo kaybı sebebiyle oluşan biçim bozukluklarının giderilmesi için de güzel duyu ameliyatlar tek çaredir. Aşırı kiloluluk hastalığından kurtulmak için tabuları yıkmalı ve bu tabuları yıkarken güvenilir, başarısını kanıtlamış ve deneyimli ekiplerden destek almak gerekmektedir. Evren Helvacı Klinik uzman ve deneyimli ekibi ile hastalığınıza ihtiyaç duyulan tedaviyi sunarak, koptuğunuz toplumsal hayata sizi geri döndürecektir. Kaybettiğiniz özgüveninizi kazandığınız yeni görünüm yardımıyla tekrardan bulabilirsiniz.
Aşırı kilolardan kurtulmak için ihtiyaç duyulan operasyonları yaptırmaya yurt dışına gitmenize gerek kalmadan Evren Helvacı Klinik ile kilolarınızdan kurtulur, arzu ettiğiniz muhteşem dış görünüşe kavuşabilirsiniz. Geçirdiğiniz bu operasyonlar sonrası dizginleri elden bırakmamalı, kilolarınızı yitirmek için geçirdiğiniz operasyonları boşa çıkarmamalısınız. Dengeli beslenmeyi ve sporu yaşam prensibi haline getirerek yaşamı sürdürmenin tadını çıkarın.
Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Bir cevap yazın