Remix OS İşletim Sistemi Hakkında Informasyon 2017

Remix OS İşletim Sistemi Hakkında Informasyon 2017

admin /
29 Ekim 2017 /
903 /
yorumsuz

Remix OS İşletim Sistemi Hakkında Informasyon 2017

Mobil sektörü her daim kendini yenileyen ve yeni çıkan ürünler piysaya çıkartan bir sektördür. Mobil dünyasında bu teknoloji hariakası ürünleri kullanabilmek için bir yazılıma gereksinim duyulmaktadır. Piyasada bir kaç tane değişik işletim sistemi bulunmaktadır. Apple şirketi kendi telefon modellerinde kullanabileceği bir yazılımı üreterek adına iOS işletim sistemi demiştir. Apple bu işletim sistemini kendi cihazları haricinde kullandırmamıştır. Peki iOS haricinde başka işletim sistemi var mıdır?

Evet iOS haricinde hatta iOS işletim sisteminden daha çok kullanılan ve etrafımızda yer edinen telefonların bir çoğunda yer edinen android işletim sistemi bulunmaktadır. Android işletim sistemi ise Google şirketi tarafınca geliştirilmektedir. Google bu işletim sistemini linux tabanlı yazarak bir fazlaca değişik markanın kullanımına sunmuştur. Bildiğiniz tüm bilindik markalar android işletim sistemini kullanmaktadırlar. Fakat markalar kendi modellerine bakılırsa tasarım olarak değişim yaparak telefonlarında kullanmaktadırlar. 

Açıkcası android işletim sisteminin bu özelliği  her insana açık olması biz içinde bir tercih sebebidir. Ek olarak tasarım olarakta cihazlara uyum olarkata iOS işletim sistemi ile aynı düzeyde bulunduğunu söyleyebiliriz. Android haricinde ise microsoft tarafınca geliştirilen ve Windows Phone şeklinde isimlendirilen bir işletim sistemi bulunmaktadır. Fakat bu işletim sistemi çokda kullanışlı bulunduğunu söyleyemeyiz. Etrafınızda bulunan cihazlarda da bu işletim sistemini görmeniz kuvvetle olası değildir. Şimdi bu işletim sistemleirnin yanı sıra duymadığınız değişik bir işletim sisteminden sizlere bahsedeceğiz. Remix OS adlı bu işletim sistemini hangi adresten indirebileceğinizi burada paylaşacağız.  

Remix OS indir Remix OS işletim sistemi alternatif bir işletim sistemi tecrübe etmek isteyen kullanıcılar için apayrı bir edinim sunmaktadır. Şunuda belitmek isteriz bu işletim sistemide android tabanlıdır. Fakat telefonlarımızda kurulu olan android işletim sisteminden değişik bir gurup tarafınca geliştirilen parasız bir işletim sistemidir. Remix OS işletim sitemini mobil cihazlarınıza kurduğunuzda ise sizlere mobil cihazdan fazlaca masaüstü bilgisayarınızı kullanıyormuş hissi vermektedir. Android platformunda yer edinen tüm oyun ve uygulamaları bu işletim sisteminde de çalıştırabilirsiniz. Şuan Alpha konumunda olan sistemin ileride karalı sürümleride çıkacaktır. Fakat bu alpha sürümüde oldukça kesin bir halde iş koşturmacasındadır. Remix OS’ i jide.com/remixos-for-mobile adresinden işletim sistemini indirebilirsiniz.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok informasyon almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın