Düzmece Android Truva Atı Zararı dokunan yazılım

duzmece android truva ati zarari dokunan yazilim 621bbf00c5a72

Düzmece Android Truva Atı Zararı dokunan yazılım

admin /
29 Ekim 2017 /
825 /
yorumsuz

Yeni Bir Android Truva Atı Olan Taklitçi Android Zararlısı Yakalandı

İki ucu açık bir işletim sistemi olduğundan çoğunlukla virüs saldırılarına maruz kalan Android işletim sistemi ne yazık ki yeni bir saldırının tesiri altında bulunuyor. Yakalanan yeni taklitçi Android zararlısı o denli tehlikeli ki akıllı telefonunuzun tüm yönetimini ele geçirebiliyor. 

Düzmece Flash Player Güncellemesi İle Geliyor

Dünyanın en büyük antivirüs şirketleri içinde yer edinen ESET bünyesinde vazife alan güvenlik analistleri tarafınca yakalanan yeni Truva atı sisteme giriş yapmış olduğu anda otomatikman zararı olan yazılımları akıllı cihazınıza indiriyor ve hemen sonra da bu tarz şeyleri yükleyerek etken hale getiriyor. Taklitçi Android zararlısı cihazınıza kendisini düzmece Flash Player güncellemesi olarak yüklemenizi sağlıyor. 

Yükleme esnasında pek fazlaca çoğumuzun asla okumadan onayladığı izinleri alan Truva atı hemen sonra sisteme giriş yapıyor. Kendisini sisteme kuran Truva atı bundan sonraki adımlarda banka hesap numarası ve şifrelerinizi kayıt altına alacak başka zararı olan yazılımları sizin izin ve onayınıza gerek duymadan cihazınıza indirerek otomatikman kuruyor. Doğrusu sistemde gizli saklı bir arka kapı açılmasını sağlıyor. 

Ana Hedef Mobil Bankacılık Şifreleri 

Günümüzde artık pek fazlaca kişinin mobil bankacılık hizmetlerini kullanımı sanal dolandırıcıların da bu yönde daha da iştahlanmasına niçin oluyor ESET tarafınca “Android/TrojanDownloader.Agent.JI” adı ile kayıt altına alınan yeni Truva atı da bunu sağlıyor ve sistemde gizli saklı bir arka kapı açarak bu tip bilgilerinizin kolayca kopyalanmasını sağlıyor. 

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok data almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın