Samsung Galaxy Note 3 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri

samsung galaxy note 3 ile ilgili en yaygin 8 sorun ve cozumleri 6217f67051d8c

Telefon sorunları için Galaxy Note 3 Sorunları başlığını işliyoruz. Samsung’un en iyi serilerinden önde gelen Note’un gene, kim bilir en fazlaca kullanılan akıllı cihazlarından önde gelen Galaxy Note 3, her ne kadar oldukça başarıya ulaşmış ve en fazlaca tercih edilen cihazlardan biri olsa da maalesef ki her akıllı cihazda olduğu benzer biçimde problemler yaşayabiliyor. Bu problemler hem kullanım kalitenizi düşürürken hem de kişisel verilerinizin zarar görmesine niçin olabilir. Ikimiz de sizler için en fazlaca sorulan birkaç problemi ve çözümünü derledik. Gelin, Samsung Galaxy Note 3 sorunları başlıklarına beraber bir göz atalım.
İçindekiler:

Galaxy Note 3 Şarj Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 Galeri Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 Arama Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 Batarya Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 Beklenmedik Kapanma Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 Isınma ve Performans Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 Wi-Fi Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 Bluetooth Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3’e ayarlar bölümünden nasıl reset atılır?

Galaxy Note 3’e arayüzden nasıl reset atılır?

1. Galaxy Note 3 Şarj Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye nazaran, aygıt fazlaca yavaş şarj oluyor ya da asla şarj olmuyormuş. İşte bu mesele hakkında sizin için derlediğimiz çözümler.

AYRICA: Samsung Galaxy Note 3’ü nasıl Hızlandırırım? 8 Adımda Note 3 Hızlandırma

İlk olarak cihazınızın şarj aleti ya da kablosunda mesele olup olmadığını denetlemek için, bu şarj aletini başka bir cihazda deneyin ve şarj olma hızını ya da şarj olup olmadığını deneyin. Eğer şarj aletinizde mesele var ise ilk olarak bu aleti yenileyin.

Eğer bataryanız şiştiyse de bu şekilde bir sorunla karşılaşmanız oldukça normaldir, üstelik batarya şişmeleri patlama ya da yanma benzer biçimde problemler oluşturabileceğinden dolayı da oldukça tehlikelidir. Bataryanızı deneyin ve eğer bir şişkinlik görürseniz cihazınızın bataryasını yenileyin ya da cihazınızı bir servise verin.

Bazı uygulamalar ya da işletim sisteminden kaynaklı problemler bile, cihazınızın şarj olmasını engelleyebilir. Bilhassa güç tüketimi yüksek olan uygulamalara sahipseniz, cihazınız şarj olurken bile aynı hızda şarjı tükenebilir. Bu probleminin önüne geçmek için ise “Ayarlar >> Güç Tasarrufu” kısmına girerek bu modu etkinleştirin, peşinden pilinizi en fazlaca kullanan uygulamalara göz gezdirin. Eğer bu ekran benzer biçimde bir uygulamaysa parlaklığınızı olabildiğince düşürün ve düşük çözünürlüğünde olan duvar kağıtları kullanmayı deneyin.

2. Galaxy Note 3 Galeri Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye nazaran, birçok Note 3 cihazında Galeri uygulamasındaki fotoğraf ve videolar gözükmüyormuş. Bu mesele iki şekilde cihazda gerçekleşebilir. Ya Galaxy Note 3 galerisine girdiğinizde tüm fotoğraflarınız kaybolmuş olur ya da galerinizi asla açamazsınız. İşte bu mesele için hazırlamış olduğumuz çözümler.

Mesele çoğu zaman işletim sistemindeki açık ya da uygulamadaki anlık sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu problemi ortadan kaldırmak için, bilhassa resimlerinizi Dosyalarım klasörüne girerek, aygıt hafızanızdan, microSD kartınıza taşıdıktan sonrasında, “Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi” kısmına girerek Galeri uygulamasını bulun ve peşinden üstüne tıklayarak “Veriyi Sil” seçeneğini işaretleyin. “Durdurmaya Zorla” butonuna basıp cihazınızı tekrardan başlatın, sorununuz büyük olasılıkla ortadan kalkmış olacaktır.

Eğer sorununuz ortadan kalkmadıysa, mesele SD kartınızda olabilir, bunun için ödünç bir SD kart bulup deneyebilirsiniz. Eğer galeriniz başka bir SD kartla çalışıyorsa ya kartınızı biçimlendirmenizi ya da yeni bir kart almanızı tavsiye ederiz.

3. Galaxy Note 3 Arama Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye nazaran, bilhassa arama tuşuna bastıktan birkaç saniye sonrasında aramalarda yönlendirilme problemi yaşanıyor ve arama sonlandırılıyormuş. İşte bu mesele için derlediğimiz çözüm önerilerimiz.

Bu mesele bilhassa bazı üçüncü parti uygulamaların engellemelerinden ya da verdiğiniz izinler doğrultusunda cihazınızın arama uygulamasına istediği komutları yaptırıyor oluşundan kaynaklanmış olabilir. Bunun için cihazınızı Güvenli Mod’da başlatarak probleminin cihazınızdan mı yoksa uygulamalarınızdan mı kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. İlk olarak cihazınızı Güvenli Mod’da başlatabilmeniz için cihazınızı kapatmanız ve peşinden Güç ve Ses Kısma Tuşlarına aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Cihazınızı bu şekilde açtığınızda Güvenli Mod’da başlayacaktır. Cihazınız bu modda iken arama yapmayı deneyin, eğer aramanızı gerçekleştirebiliyorsanız, sorununuz kullandığınız uygulamalardan meydana gelmektedir. Cihazınızı düzgüsel bir halde tekrardan başlatın ve güvenmediğiniz uygulamaları silin.

Eğer cihazınız, Güvenli Mod’dayken de aramaları gerçekleştiremiyorsa, o süre mesele cihazınızda ya da hattınızda olabilir. Cihazınızdaki sorunları düzeltebilmek için, Kişilerinizi SIM kartınıza taşıdıktan sonrasında “Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi” sekmesine geçerek “Arayıcı” uygulamasını seçin ve “Veriyi Sil” dedikten sonrasında cihazınızı tekrardan başlatıp arama yapmayı deneyin.

Eğer sorununuz hala düzelmediyse, hat sağlayıcınızın satın alan hizmetleri ile iletişime geçin.

4. Galaxy Note 3 Batarya Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye nazaran, bazı cihazlarda batarya ömrü fazlaca kısa bir sürede tükeniyor ve böylelikle de Note 3’ün şarjı fazlaca süratli bir halde tükeniyormuş. İşte sizin için çözümlerimiz.

Aşırı süratli güç tüketimi çoğu zaman kullanılan uygulamalardan kaynaklansa da bazı durumlarda batarya şişmelerinden dolayı da şarj tüketimi hızlanabilir ve batarya ömrü azalabilir, ilk olarak bataryanızın şişip şişmediğini deneyin ve batarya şişmesi gözlemlerseniz cihazınızı bir yetkili servise gösterin.

İlk olarak bataryanızın ömrünü azaltan uygulamayı bulmanız gerekmekte bunun için “Ayarlar >> Genel >> Pil (Güç Tasarrufu)” bölümünü açarak hangi uygulamanın bataryanızı daha fazlaca kullandığını ölçün ve bu uygulamaları daha dikkatli bir halde kullanmayı deneyin. Eğer en fazlaca güç tüketen uygulama ekranınız ise parlaklığınızı düşürün ve daha düşük çözünürlükte duvar kağıtları kullanmayı deneyin.

Kullanmadığınız sürece Wi-Fi, Konum ve Mobil verilerini kapalı tutun.

Uygulamaları kullanmanız bittiğinde Vazife Yöneticisi bölümünden uygulamalarınızı sonlandırın.

5. Galaxy Note 3 Beklenmedik Kapanma Problemi ve Çözümü

Kullanıcılardan edindiğimiz bilgiye nazaran, Galaxy Note 3 durduk yere kapanıyor, tekrardan başlatılıyor ya da asla açılmıyormuş. Birçok cihazda sık sık rastladığımız bu mesele hakkında çözümlerimize gelin beraber bir göz atalım.

Cihazınızın pilini çıkarın ve pilin temas etmiş olduğu pinleri deneyin. Eğer bir yamulma var ise sorununuz temassızlıktan kaynaklanıyor olabilir ince bir cisimle bu yamukluğu düzeltebilirsiniz.

Cihazınızın pilini ve SD kartını çıkarın beş dakika süresince pil takılı olmadan cihazınızı beklemeye alın ve ondan sonra yalnız pili muntazam bir halde cihazınıza yerleştirerek telefonunuzu açın.

Eğer cihazınızda kapaklı bir kılıf kullanıyorsanız bu kılıfları çıkarın ve orijinal kapağınızı takının.

Eğer bir ekran kilidi ya da duvar kağıdı uygulaması kullanıyorsanız, cihazınızın ekranını bu uygulamalar da kilitleyerek açılmamasını sağlayabilir. Bunun için cihazınızın pilini çıkarıp yine takının ve peşinden Açma Kapama (Güç) ve Ses Kısma Tuşlarına aynı anda basarak cihazınızı Güvenli Mod’da başlatın. Eğer cihazınız açılırsa bu ekran uygulamalarını kaldırın.

Cihazınız tüm bu işlemlerden sonrasında bile hala problemi sürdürürse, telefonunuzu yetkili bir servise götürmenizi tavsiye ederiz.

6. Galaxy Note 3 Isınma ve Performans Problemi ve Çözümü

Kullanıcılardan edindiğimiz bilgiye nazaran, Galaxy Note 3’te bir süre sonrasında donma, ısınma, durdurulma benzer biçimde problemler ortaya çıkıyormuş. İşte bu sorunları önleyebilmeniz için derlediğimiz çözümlerimiz.

Her cihazda olduğu benzer biçimde bir süre sonrasında Note 3’te de donma, ısınma ve durdurulma benzer biçimde performans kaynaklı bazı problemler ortaya çıkıyormuş. Bu sorunları ortadan kaldırmadaki ilk ve en büyük adım geçmiş uygulama verilerini temizlemektir. Güncellemeler, kullanım verileri ve daha birçok etken cihazınızı fazlaca ağırlaştırır ve bu ağırlaşmanın peşinden yaptığınız her işlemde cihazınız iki kat daha çok ısınır. Uygulama verilerini silmek Feysbuk, Instagram benzer biçimde uygulamalardan çıkış yapmanıza, Google Play haricinde bir kimlikle oynadığınız oyunlarda ise verilerin silinmesine yol açabilir. Sadece hesabınıza giriş yapmanız tüm bu sorunları ortadan kaldıracaktır. Uygulama verilerini silmek için, “Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi”ne girerek, Rehber, Galeri dışındaki kullandığınız uygulamaların verilerini silebilirsiniz. Lütfen bilmediğiniz uygulamaların verilerini silmeyin. Bu işlemin peşinden cihazınızı tekrardan başlatın.

Mümkün olduğunca cihazınızı şarjdayken kullanmayın.

Kullanmadığınız uygulamaları Vazife Yöneticisi’nden sonlandırın ve gene kullanmadığınız sürece Wi-Fi, Konum ve Mobil Verileri kapalı tutun.

“Ayarlar >> Geliştirici Seçenekleri”ne giderek Pencere animasyon ayarı, Geçiş animasyonu ölçeği ve Animatör süre ölçeğine ayrı ayrı tıklayarak Animasyon kapalı seçeneğini işaretleyin.

7. Galaxy Note 3 Wi-Fi Problemi ve Çözümü

Galaxy Note 3 problemlerinden biri de Wi-Fi bağlantı problemi. Aygıt ya modeme bağlanmıyor ya da bağlı olmasına rağmen veri akışını gerçekleştiremiyor. Gelin bu problemi beraber çözelim.

Hangi modeme bağlıysanız bağlanma ekranına gelmiş olarak o modemi unut yapın, peşinden modeminizi on saniye için kapatın ve tekrardan geri açın. Hemen sonra modeminizi cihazınızla eşleştirerek giriş yapmayı deneyin.

Ayarlar’dan Güç Tasarrufu modunu kapatın. Zira her ne kadar Güç Tasarrufu modu şarjınızın tükenmesini önlese de bağlantınızın kapanmasını sağlayabilir ve Wi-Fi açık olsa dahi veri akışınızı önler.

Sorununuz düzelmediyse cihazınız modeminize bağlıyken Ayarlar >> Wi-Fi >> Bağlı olduğunuz modemin üstüne tıklayın ve Gelişmiş Ayarları seçin. Oluşturulan sekmeden DNS adresinizi 4.2.2.2 ve 4.2.2.1 olarak değiştirin ve tekrardan bağlanmayı deneyin.

Sorununuz tüm bu işlemlere karşın çözülmediyse Wi-Fi Analyzer uygulamasını indirerek ya da cihazınızı yapınak ayarlarına sıfırlayarak sorununuzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

8. Galaxy Note 3 Bluetooth Problemi ve Çözümü

Kuallanıcıların yaşamış olduğu problemler içinde Galaxy Note 3’ün bluetooth problemi yaşamış olduğu ve başka cihazlarla bluetooth bağlantıları kuramadıkları olmuş. İşte çözümümüz.

Bağlanacağınız cihazlarınızı ve telefonunuzu tekrardan başlatın.

“Ayarlar >> Bluetooth” kısmı içinde kayıtlı olan tüm detayları silerek tekrardan bağlanmayı deneyin.

“Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi >> Bluetooth” ugyulamasını açarak, peşinden “Önbelleği Temizle” ve “Veriyi Sil” butonlarına tıklayarak cihazınızı tekrardan başlatın ve bağlanmayı deneyin.

Eğer sorununuz hala düzelmediyse mesele cihazınızın Android sürümünden kaynaklı olabilir. En yeni yazılıma haiz olduğunuzdan güvenli olun.

Galaxy Note 3’e ayarlar bölümünden nasıl reset atılır?

“Ayarlar” içinde “Hesaplar” sekmesine geçin.

“Yedekleme Seçenekleri”nin alt kısmında bulunan “Yedekle ve Sıfırla” butonuna tıklayınız.

“Kişisel Veri” bölümünün altında bulunan “Yapınak Ayarlarına Sıfırla” seçeneğini seçin ve cihazınızın ayarlarınızı sıfırlamasını bekleyin.

Galaxy Note 3’e arayüzden nasıl reset atılır?

Galaxy Note 3’ünüzü açma/kapama tuşuna basarak kapayınız.

Anasayfa, ses açma ve açma/kapama (power) tuşlarına aynı anda basarak telefonunuzun açılmasını bekleyiniz.

Oluşturulan ekranda ses kapama tuşu ile aşağıya inerek Factory Reset/Wipe Data yazısının üstüne gelin.

Açma/kapama (power) tuşuna basarak Factory Reset yazısına tıklamış olmuş olursunuz.

Yeni oluşturulan menüde göreceğiniz bir sürü “no” yazısını geçerek gene ses kapa tuşu ile “yes” yazısının üstüne gelin.

Tekrardan açma/kapama (power) tuşuna basarak yes yazısına tıklamış olmuş olursunuz.

Arkasından aygıt sizi ilk gördüğünüz sayfaya yönlendirecektir.

Gene ses kapama tuşu ile Reboot System yazısının üstüne gelin ve açma/kapama tuşu ile onaylayın.

Bu işlemden sonrasında cihazınız kısa bir süre içinde tekrardan başlatılacak ve yapınak ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Eğer yukarıdaki tüm adımlar işe yaramazsa cihazınızı yapınak ayarlarına döndürmenizi ya da servise göstermenizi tavsiye ederiz.
Samsung Galaxy Note 3 sorunları hakkında bu tarz şeyleri söyleyebiliriz. Umarız cihazınızda büyük bir mesele yaşamazsınız sadece olur da önerilerimizle çözemediğiniz ya da yazımızda yer almayan bir sorunla karşılaşırsanız bizlere kesinlikle yorum bırakın, ikimiz de sorunlarınızı çözmeye çalışalım.
İlginizi çekebilecek yazılar

Samsung Galaxy S4 ile İlgili En Yaygın 9 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy S5 ile ilgili en yaygın 6 sorun ve çözümleri

Samsung Galaxy S6 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 4 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 5 ile İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 9 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri

LG G3 ile ilgili en yaygın 5 sorun ve çözümleri

LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri

LG G5 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri

iPhone 5 ve iPhone 5S ile İlgili En Yaygın Problemler ve Çözümleri

iPhone 6 ve 6 Plus ile ilgili en yaygın problemler ve çözümleri

Bir cevap yazın