Samsung Galaxy S5 ile ilgili en yaygın 6 sorun ve çözümleri

samsung galaxy s5 ile ilgili en yaygin 6 sorun ve cozumleri 6217f83878e44

Bu senenin en oldukca satılan telefonlarından önde gelen Samsung Galaxy S5’i satın alan kullanıcılar tarafınca en oldukca bildirilen altı problemi sizler için inceledik ve en kalıcı çözümleri araştırdık. Her ne kadar yeni tasarlanmış olmasına rağmen Samsung tarafınca çözülemeyen ve bazı şanssız kullanıcılara denk gelen yada bazı kullanıcı hataları sebebiyle sonradan meydana gelen bu hataları ve çözümlerini gelin beraber inceleyelim.

AYRICA: Samsung Galaxy S5′i nasıl hızlandırırım? 5 adımda S5 hızlandırma

AYRICA: En Süratli Telefonlar Açıklandı!

AYRICA: 4 GB RAM’li Akıllı Telefonlar Sıralaması!

1. Galaxy S5 şarj problemi ve çözümü

Bazı kullanıcılar tarafınca edindiğimiz bilgilere gore cihazları oldukca yavaş şarj oluyor, batarya oldukca kısa süre içinde boşalıyor ya da asla şarj olmuyormuş. İşte çözümümüz.

Bu sorun çoğu zaman su alan ya da fizyolojik hasara uğramış cihazlarda oluşur. Eğer cihazınız yeni ve hiçbir şekilde en küçük bir hasar dahi almadıysa büyük olasılıkla bu problem üretim aşamasında oluşmuş bir problemdir. Eğer cihazınız bu açıklamaya uyuyor ise güvence kapsamında ürününüzü yenileyin.
Doğru parçaları kullandığınızdan güvenilir olun. Eğer tek parça şarj aleti kullanıyorsanız şarj aletinizi başka cihazlara bağlayarak çalışıp çalışmadığını deneyin. Eğer şarj aletiniz öteki cihazlarda da aynı şekilde şarj ediyor ya da çalışmıyorsa, yeni bir şarj aleti edinin ya da güvence kapsamında yenileyin.
Orijinal şarj aleti kullanmıyorsanız, kullandığınız şarj aleti ile telefonunuzun aynı voltajda değerlere haiz olduğundan güvenilir olun. Cihazınızı şarj edecek olan voltaj, kullanım kılavuzunuzda belirtilir. Bu voltaja uygun bir şarj aleti edinin.
Hâlâ şarj olmuyorsa problem cihazınızın şarj girişinden kaynaklanabilir. Bunun için cihazınızı USB kablosu ile bir bilgisayara bağlayın. Eğer telefonunuzu bilgisayarda görüntüleyebiliyorsanız problem şarj aletinizdedir sadece görüntüleyemiyorsanız problem cihazınızdadır. Bunun için cihazınızı servise gönderip şarj girişinin değiştirilmesini talep edin.
Eğer cihazınız düzgüsel süresinde şarj oluyor sadece süratli bir halde boşalıyor ise, batarya koruma uygulaması olan Juice Defender ile cihazınızın batarya ömrünü uzatabilirsiniz.

2. Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Problemi ve Çözümü

Edindiğimiz bir öteki duyum ise S5’in bazen bazı dokunmaları algılamadığı ya da kimi zaman dokunulmadığı halde tıklama işlemlerini gerçekleştirilmesi oldu. İşte çözümümüz.

Ekran koruyucunuzun içinde hava boşlukları olmadığından ya da telefon kabınızın cihazınızın ekranına değişik bölgelerden temas etmediğine güvenilir olun. Eğer bu biçim gözlemleriniz var ise ekran koruyucunuzu ve telefon kabınızı çıkararak yeniden deneyin ve probleminin çözülüp çözülmediğine güvenilir olun.
Cihazınızın ses kapama ve açma/kapama (power) tuşuna basınız. Aygıt ilkin titreşim çıkaracak ve peşinden kapanacaktır. Kapandıktan sonrasında cihazınızı tekrardan açınız. Bu işlem cihazınızdaki geçici dosyaları silecektir böylece sorununuz ortadan kaldırılacaktır. (Bu silme işlemi kişisel dosyalarınıza dokunmaz.)
Eğer sorununuz hâlâ düzelmediyse cihazınızın ekranını mikrofiber bir bez ile temizleyiniz.
Tüm bu işlemler bir netice vermediyse, aletinin içindeki dosyaları kopyalayarak yapınak ayarlarına geri döndürün.

3. Galaxy S5 Açılma Problemi ve Çözümü

Kullanıcılardan öğrendiğimize gore bazı Galaxy S5 cihazlar tekrardan başlatıldığında kapanıyor fakat tekrardan açılmıyor ya da tuşlara ışık geliyor sadece ekrana görüntü gelmiyormuş. İşte çözümümüz.

Telefonunuzun bataryasının cihazınıza tam olarak yerleştiğinden güvenilir olun. Cihazınızın üstünde bulunan bataryanın temas etmiş olduğu pinlerin yamulmadığından güvenilir olun. Eğer yamuk iseler bir kürdan yardımı ile düzeltebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonrasında cihazınızı tekrardan başlatın eğer problem çözülmediyse devam edelim.
Cihazınızın bataryasını çıkarın ve batarya olmadan bir dakika süresince açma/kapama (power) tuşuna basılı tutun. Sonrasında 5 dakika süresince bataryanızı telefona takmayın. Beş dakikanın peşinden bataryayı takarak cihazınızı açın.
Eğer telefon kabınız var ise (bilhassa kapaklı kaplar) çıkarın ve cihazınızı orijinal kapağı takılı şekilde tekrardan başlatın.
Kilit ekranı ya da duvar kağıdı uygulaması kullanıyorsanız, bu biçim uygulamalar da cihazınızın ekranını etkileyebilir. Uygulamaları kaldırın ve aleti tekrardan başlatarak probleminin çözülüp çözülmediğine bakın.
Tüm bunlara karşın sorununuz çözülmediyse cihazınızı yapınak ayarlarına döndürebilir, garantiye gönderebilirsiniz.

4. Galaxy S5 Wi-Fi Bağlanma Problemi ve Çözümü

Kullanıcılar tarafınca edindiğimiz bir öteki problem bilgisi ise cihazın kimi zaman Wi-Fi bağlanma problemi yaşamış olduğu ya da bağlantıları görmediği, ya da Wi-Fi’a bağlandığı fakat sayfaları açmadığı oldu. İşte çözümümüz.

Ilkin modeminizi peşinden da cihazınızı tekrardan başlatın. Bunun için modeminizin reset tuşuna 10 saniye süresince basmanız gerekir.
Güç tasarrufu modunun kapalı olduğundan güvenilir olun. Bundan dolayı hem cihazınızın güç tasarrufu modu hem de piliniz için kullandığınız bazı uygulamalar web bağlantınızın yavaşlamasına hatta kopmasına sebep olabilir.
Cihazınızın Wi-Fi ayarlarına gidin ve bağlandığınız modemi “Unut” diyerek tekrardan gizyazı girerek bağlanın.
Wi-Fi’ a giderek bağlandığınız sunucunun üstüne basılı tutun. “Ağ yapısını değiştir.” deyin ve peşinden “Gelişmiş seçenekler göster.” e tıklayın. “IP ayarları” bölümünde yazan “DHCP” nin üstüne tıklayın ve “Statik” i seçin. Ardındann açılacak DNS 1’in yerine “8.8.8.8” DNS 2’nin yerine ise “8.8.4.4” yazın ve kaydedin.
Bilgisayarınızdan modemin ara yüzüne girin ve cihazınızın kara listede olup olmadığını deneyin.
Eğer sorununuz hala düzelmediyse cihazınızı yapınak ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

5. Galaxy S5 Bluetooth Bağlantı Problemi ve Çözümü

Problemler mevzusunda edindiğimiz bir öteki data ise bluetooth problemi oldu. Kullanıcılar ya öteki bluetooth cihazlarını göremiyorlar ya da cihazlarla bağlantı kuramıyorlarmış. İşte çözümümüz.

Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi >> Bluetooth Paylaşımı’na tıklayın. “Durdurmaya Zorla” seçeneğine dokunun ve peşinden “Veriyi Sil” deyin. Cihazınızı tekrardan başlatın.
Eğer sorununuz düzelmezse cihazınızı yapınak ayarlarına döndürebilirsiniz.

6. Galaxy S5 Aramalardaki Ses Problemi ve Çözümü

Bir çok akıllı cihazda olduğu şeklinde Galaxy S5’te de arama esnasında karşı tarafın sesini alamama ya da karşı tarafa ses gitmeme problemi oluşmuş. İşte çözümümüz.

Telefonunuzun kapatma tuşuna, aygıt titreşim çıkarıp kapanıncaya kadar basılı tutun. Cihazınızın sim kartını ve bataryasını çıkararak 5 dakika süresince cihazınızı açmayın. Arkasından cihazınızı açın ve probleminin çözülüp çözülmediğini deneyin.
Mikrofon bölümünün içine herhangi bir maddenin kaçmadığına güvenilir olun ya da kulaklık kullanıyorsanız kulaklığın girişe iyice yerleşip yerleşmediğini deneyin.
Cihazınızın arama ayarlarını deneyin. Tüm yönlendirmeleri iptal edin.
Tüm bu işlemlerden sonrasında problem düzelmediyse cihazınızı yapınak ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Ümit ederim destek olmuşumdur. Görüş ve öteki sorunlarınızı bizlere bildirmeyi ihmal etmeyin. Sorunsuz günler dilerim.
Android Authority sitesinden yararlanılmıştır.
İlginizi çekebilecek yazılar

Samsung Galaxy S5 ile İlgili Bilmeniz Ihtiyaç duyulan 10 İpucu
Samsung Galaxy S4 ile İlgili En Yaygın 9 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy S6 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Sorunları ve Çözümleri
LG G3 ile ilgili en yaygın 5 sorun ve çözümleri
LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri
LG G5 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri
iPhone 5 ve iPhone 5S ile İlgili En Yaygın Problemler ve Çözümleri
iPhone 6 ve 6 Plus ile ilgili en yaygın problemler ve çözümleri
Samsung Galaxy Note 3 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy Note 4 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy Note 5 ile İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri
Samsung Galaxy Note 9 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri

Sizin de bu biçim sorunlarınız vardı ve düzeldi mi?

Bir cevap yazın