Samsung Galaxy S5’i nasıl hızlandırırım? 5 adımda S5 hızlandırma

samsung galaxy s5i iyi mi hizlandiririm 5 adimda s5 hizlandirma 6217f865a6c52

Artık her insanın elinde bir akıllı aygıt var. Birçok model, birçok boyut ve yeni birçok özellikli bu cihazlar telefon pazarlarında büyük ilgi görüyorlar sadece her insanın aklında aynı sorular, “Acaba bu telefon süratli mı?”, “Acaba bir süre sonrasında derhal kasar mı?” vs. bu yazımda sizlere Samsung Galaxy S5’inizi hızlandırabilmeniz için 5 aşamalı ergonomik uygulamalardan bahsedeceğim. Ümit ederim telefonunuz daha süratli olur ve bu süreçten sonrasında cihazınızdan aldığınız verim %100 seviyesinde iyileşme gösterir. Gelin bu ergonomik hızlandırma komutlarına beraber göz atalım.

AYRICA: En Süratli Telefonlar Açıklandı!

AYRICA: 4 GB RAM’li Akıllı Telefonlar Sıralaması!

1. Adım
S5’inizin ayarlar kısmına girin, menüyü aşağıya kaydırdığınızda S Voice adlı bir bölüm görmüş olacaksınız bu bölüm telefonunuzun herhangi bir uygulama ile beraber hareket ederek sesli aramalar yapmasını sağlar. Oldukça başarı göstermiş bir uygulama olmasına karşın bazı kısayolları yüzünden android cihazınızı yavaşlatır. Bu yavaşlatmayı önlemek için Ayarlar > S Voice ve hakkında yazısının altında bulunan Anasayfa Tuşu ile S Voice’u aç (Anasayfa tuşuna iki kere basıldığında S Voice açılır.) komutunun yanında olan tik işaretini kaldırınız. Bu işlemden sonrasında cihazınız anasayfaya dönerken hızlanacaktır. Sadece hemen hemen yeteri kadar süratli olmadı diyorsanız 2. adıma geçelim.
2. Adım
Animasyonlar ve pencere arası geçişler görünüş olarak telefonunuza güzellik katsalar da bir o denli cihazınızı yorar ve yavaşlamasına sebep olurlar. Daha süratli bir telefon istiyorsanız tüm bu tarz şeyleri kapamanız gerekir. Peki ne şekilde mi? İlk olarak cihazınızın Ayarlar kısmına gidin, Aygıt Hakkında kısmını seçtikten sonrasında menüden Yapım Numarasını bulun ve 7 ya da 8 kere üstüne tıklayın ta ki aygıt size artık bir geliştirici olduğunuzu söyleyene kadar. Bundan sonrasında ise Ayarlara geri dönerek Geliştirici Ayarları kısmına girin Pencere Animasyon, Geçiş Animasyonu Ölçeği ve Animatör Süre Ölçeğini tamamen kapatın ya da 0.5x seviyesine düşürün.
3. Adım
Ekran kilitleri güvenlik ve gizlilik açısından oldukça önemlidir. Kim bilir bir aygıt alındığında ilk etkinleştirilen özelliktir sadece S5’te bu özellik için de oldukça CPU harcayan bir animasyon eklenilmiş. Şu demek oluyor ki bu adımda kilit ekranınızın animasyonunu da ortadan kaldırmamız gerekecek. Ayarlara gidin ve ondan sonra Kilit Ekranını seçin. Kilitleme efekti özelliğine gelin ve kapatın.
4. Adım
Tüm bu adımları uyguladım fakat olmuşken en süratli olsun diyenler için devam ediyorum. Arka planda çalışan uygulamalar tüm teknolojik cihazlar için baş belalarıdır. Şu demek oluyor ki sizin asla kullanmadığınız hatta cihazınızda yüklü bulunduğunu bile bilmediğiniz ve arka planda durmadan çalışan uygulamalar cihazınızın kasmasına sebep olur. İlk olarak Ayarlarınızı açın ondan sonra Uygulama Yöneticisini seçin ve parmağınızla ekranı sola kaydırın. Çalışan Uygulamalar sekmesine geldiğinizde ise kullanmadığınız uygulamaların üstüne tıklayın ve Durdur tuşuna basın bu uygulamalar cihazınızı bir sonraki tekrardan başlatışınıza kadar inaktif olacaklardır.
5. Adım
Bu adımı uygulamak zorunda değilsiniz sadece telefonunuz uçsun istiyorsanız anlatıyorum. İlk olarak Ayarlar kısmına giriniz, Geliştirici Ayarlarını seçtikten sonrasında Sistem Çalıştırma Ayarına (Runtime) tıklayarak Dalvik kullan seçeneği yerine, ART (Android Run Time) kullan seçeneğini işaretleyin ve tamam butonuna basın. Bu işlemden sonrasında cihazınız tekrardan başlatılacaktır ve Galaxy S5’iniz eskisinden 10 kat daha süratli olacaktır.
Komutları gerçekleştirirken yapılabilecek ihtimaller içinde yanlışlardan dolayı dikkatli olmanızda yarar var.
İlginizi çekebilecek yazılar

Samsung Galaxy S5 ile ilgili en yaygın 6 sorun ve çözümleri
Samsung Galaxy S5 ile İlgili Bilmeniz Ihtiyaç duyulan 10 İpucu
Samsung Galaxy S3′ü nasıl Hızlandırırım? 7 Adımda Galaxy S3 Hızlandırma
Samsung Galaxy Note 3’ü nasıl Hızlandırırım? 8 Adımda Note 3 Hızlandırma
Samsung Galaxy Note 4′ü nasıl Hızlandırırım? 8 Adımda Note 4 Hızlandırma
Samsung Galaxy Note 5’i nasıl Hızlandırırım? 10 Adımda Note 5 Hızlandırma
LG G3′ü nasıl Hızlandırırım? 5 Adımda G3 Hızlandırma
LG G4′ü nasıl Hızlandırırım? 5 Adımda LG G4 Hızlandırma
LG G5′i nasıl Hızlandırırım? 5 Adımda LG G5 Hızlandırma

Bir cevap yazın