Samsung Galaxy S6 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri

samsung galaxy s6 ile ilgili en yaygin 8 sorun ve cozumleri 6217f712450c6

Telefon sorunları için Galaxy S6 Sorunları başlığını işliyoruz. 2015’in en oldukca konuşulan Android telefonu olan Samsung Galaxy S6, çıkışının arkasından bazı problemler yaşadı. Ikimiz de sizler için en oldukca sorulan birkaç problemi ve çözümünü derledik. Gelin, Samsung Galaxy S6 sorunları başlıklarına beraber bir göz atalım. Ek olarak sorunların bazılarında geçen “yapınak ayarlarına döndürmelisiniz.” talimatlarının nasıl yapılacağını, yazının en sonuna sizler için eklemeyi dikkatsizlik etmedik.
İçindekiler:

Galaxy S6 Batarya Problemi ve Çözümü

Galaxy S6 Bluetooth Problemi ve Çözümü

Galaxy S6 Wi-Fi Problemi ve Çözümü

Galaxy S6 Donma Problemi ve Çözümü

Galaxy S6 Isınma Problemi ve Çözümü

Galaxy S6 Ekran Döndürme Problemi ve Çözümü

Galaxy S6 GPS Problemi ve Çözümü

Galaxy S6 Uygulama Problemi ve Çözümü

Galaxy S6’ya Ayarlar Bölümünden nasıl Reset Atılır?

Galaxy S6’ya Arayüzden nasıl Reset Atılır?

1. Galaxy S6 Batarya Problemi ve Çözümü

Öteki Galaxy S6 serisi cihazlara nazaran daha büyük bir bataryaya haiz olan cihazınızda her ne kadar büyük bir batarya taşısa da gene de hala şarj problemi yaşayabilirsiniz. Bunun birçok değişik sebebi olabilir. Gelin birlikte batarya kullanımınızı en aza düşürecek seçenekleri beraber inceleyelim.

İlk olarak büyük ekranlı cihazlarda en oldukca batarya kullanan donanımlardan biri ekrandır. Bilhassa devamlı bildirim denetlemek ya da saati öğrenmek için yanıp söndürdüğünüz ekranınız bataryanızın 1.sıradaki düşmanıdır. Ek olarak gene uygulamaların içinde gezerken ya da videolar dinlerken de ekranınız aşırı güç tüketimine niçin olur. Bunu önlemek için çoğu zaman ekran parlaklığını otomatik modda çalıştırın.

Bataryanızı harcayan ikinci kullanım hatası da arka plan işlemlerini sonlandırmamaktır. Siz ön planda değişik bir işlem yaparken arka planda çalışan uygulamalar cihazınızın aşırı zorlanmasına ve buna ek olarak da bununla birlikte pilinizin hızlıca tükenmesine niçin olur. Bu yüzden cihazınızın şarjının daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, arka plan işlemlerini vazife yöneticinizden sonlandırın ya da Menü Tuşuna basarak sekmeleri kaydırın.

Ayarlar >> Güç Tasarrufu’na gidin ve tutum modunu etkinleştirin.

Mobil Veri, Konum ve Wi-Fi benzer biçimde pek oldukca özellik de bataryanızı oldukça süratli tüketen etkenlerdir. Mümkün oldukça bu tarz şeyleri da kullanmadığınız sürelerde kapatın.

Eğer bataryanızda şişme var ise ya da tüm bu işlemlere karşın sorununuz düzelmediyse, cihazınız için güvenilir bir yetkili servise başvurun.

2. Galaxy S6 Bluetooth Problemi ve Çözümü

Bluetooth problemi de öteki problemler benzer biçimde günümüzde en sık karşılaşılan Android problemlerinden biri, çoğu zaman yüksek boyutlu dosya transferinde kullandığımız bu özelliği dönem dışı bırakan probleminin çözümüne gelin beraber göz atalım.

İlk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan cihazınıza bağladığınız aleti Bluetooth Ayarları kısmına girerek üstüne uzun tıkladıktan sonrasında unutmanız, arkasından cihazınızı tekrardan başlatarak bağlanmayı denemenizdir.

Eğer sorununuz hala çözülmediyse, Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi >> Bluetooth’u bularak üzerine tıklayın. Peşinden Önbelleği Temizle ve Veriyi Sil butonlarına tıklayarak cihazınızı tekrardan başlatın ve bağlanmayı deneyin.

Tüm bu işlemlere karşın gene aynı problemleri yaşıyorsanız, cihazını yapınak ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

3. Galaxy S6 Wi-Fi Problemi ve Çözümü

İnternet hayatımızın oldukca büyük bir parçası haline gelmişken, bilhassa haiz olduğunuz halde ona bağlanamamanız oldukça sinir bozucu olmalı. Üstelik bu bir tek işlerinizi aksatmakla kalmayıp, telefonunuzdan da soğumanıza niçin olabilir. İşte Samsung Galaxy S6 cihazınızda da bu biçim sorunları yaşayanlar ya da yaşamak istemeyenler için çözüm ve önerilerimiz.

Ayarlar >> Wi-Fi kısmına girerek, bağlı olduğunuz modemi unutun. Peşinden 10 saniye süresince modeminizi resetledikten sonrasında, telefonunuzu da tekrardan başlatarak Wi-Fi ağına tekrardan bağlanmayı deneyin.

Eğer sorununuz hala düzelmediyse, Wi-Fi’a giderek bağlandığınız sunucunun üstüne basılı tutun. “Ağ yapısını değiştir.” deyin ve arkasından “Gelişmiş seçenekler göster.” e tıklayın. “IP ayarları” bölümünde yazan “DHCP”nin üstüne tıklayın ve “Statik”i seçin. Peşinden açılacak DNS 1’in yerine “4.2.2.2” DNS 2’nin yerine ise “4.2.2.1” yazın ve kaydedin.

Mesele tüm bu işlemlere karşın devam ediyorsa, Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi kısmına girerek ekranı Hepsi kısmı gelene kadar sağa doğru kaydırınız. Ondan sonra bu bölümden Wi-Fi’ı bulun ve üstüne tıkladıktan sonrasında “Durdurmaya Zorla” butonuna tıkladıktan sonrasında “Veriyi Sil” butonuna da tıklayarak cihazınızı tekrardan başlatın.

Eğer probleminiz ortadan kalkmıyorsa, cihazınızı yapınak ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

4. Galaxy S6 Donma Problemi ve Çözümü

Her akıllı aygıt kullanımının ilk aylarında oldukça performanslı çalışır, sadece siz onu kullandıkça içine veriler yükleyip sildikçe, donma ve performans sorunları da daima peşinizden gelir. Bu problemi ortadan kaldırmak ve tekrar tekrarlanmamasını sağlamak da aslen bir o denli kolay. Yapacağınız birkaç rahat işlem ve tertipli olarak yapacağınız küçük kontroller ile cihazınızı daima ilk günkü performanslı hali ile kullanabilirsiniz. İşte size çözüm önerilerimiz.

Cihazınız birçok değişik etken sebebi ile donma ve performans sorunları yaşayabilir. Peki bu problemler nasıl ortadan kalkar? İlk çözümümüz cihazınızı her kullanışınızda yapmanız ihtiyaç duyulan oldukça rahat bir tavsiye. Kullandığınız uygulamaları işiniz bittiğinde sonlandırın. Genel anlamda kullanıcılar, uygulamalardan çoğunlukla ana ekran tuşuna basarak çıkarlar. Bu işlem aslen her ne kadar doğru gözükse de oldukca yanlıştır. Bu sebeple ana ekran tuşu ile çıktığınız her uygulama aslen siz kapanmış oldu zannetseniz de arka planda çalışmaya devam eder. O yüzden, uygulamalarınızı her seferinde uygulama yöneticisinden sonlandırın. Bunun için; Menü Tuşu’na basarak oluşturulan sekmeleri yana doğru kaydırın ya da Vazife Yöneticisi’nden çalışan uygulamaları sonlandırın.

Cihazınızı zorlayan öteki etkenlerden biri de animasyonlar için aşırı çaba sarf ediyor olmasıdır. Aslen siz oldukca fazla fark etmeseniz de cihazınızın menü geçişinde kullanılan animasyonlar da telefonunuzun donmasına ya da performansının düşmesine niçin olur. Bunu ortadan kaldırmak için. Ayarlar >> Sistem >> Aygıt Hakkında kısmına gidin. Peşinden oluşturulan menüden Yapım Numarası’na 7 kere tıklayın. Bu işlem Geliştirici Seçenekleri’nizi etken edecektir. Ondan sonra bundan önceki menüye dönerek Geliştirici Seçenekleri’ne girin. Çizim bölümündeki Pencere animasyon ayarı, Geçiş animasyonu ölçeği ve Animatör süre ölçeği seçeneklerine tek tek tıklayarak Animasyon kapalı seçeneğini işaretleyin.

Bu işlemler sorunlarınızı büyük seviyede ortadan kaldıracaktır, sadece problemleriniz gene de devam ederse cihazınızı yapınak ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

5. Galaxy S6 Isınma Problemi ve Çözümü

Isınma problemi çoğu zaman büyük işlemcili cihazlarda şarj esnasında görülen olaylardan biridir. Bu her ne kadar problem olarak nitelendirilmese de kimi zaman cihazlar işlem esnasında ısınabilir. Üstelik şarjda ısındığında daha çok bir ısı artışı da görülebilir. İşte çözümümüz.

Cihazınızda aynı anda iki ya da daha çok işlem gerçekleştirmek, bilhassa Galaxy S6 benzer biçimde yüksek ekran kaliteli ve gelişmiş işlemcili bir aygıt için, cihazınızı oldukça ısıtacak bir işlemdir. Bu sebeple cihazınız bu iki işlemi de en iyi kalitede yapmak için işlemcisini hızlandırır. Bu da cihazınızda ısınmaya niçin olur. Bu problemi ortadan kaldırma için tavsiyemiz, gerekmediği sürece cihazınızdan aynı anda iki işlem gerçekleştirmeyin. Bu oyun oynarken müzik dinlemek ya da internette takılırken aynı anda değişik bir uygulamadan mesajlaşmak olabilir. Bilhassa telefonunuzun yüksek çaba tüketeceği uygulamalara girmeden ilkin vazife yöneticisinden tüm uygulamaları sonlandırın.

Cihazınızın ısınmasına yol açan 2. etken ise Wi-Fi olabilir. Bu sebeple siz cihazınızın ekranını kilitleseniz bile, o uygulama bildirimlerini her saniye denetlemek için çalışır durur. Bundan dolayı de işlemciniz asla dinlenme molası veremez. Mümkün olduğu sürece Wi-Fi bağlantınızı, konum ve mobil verinizi kullanacağınız süre içinde açın.

Telefonunuzu şarjdayken kullanmayın.

Ekran parlaklığı da cihazınızın ısınmasına niçin olabilir. Aşırı canlı renkler ve kusursuz bir görüntü kalitesi oluşturma adına ekranınız bilhassa son olarak parlaklık seviyesindeyse, bu cihazınızın sıcaklığını arttırabilir. Bundan dolayı elinizden geldiğince parlaklık seviyenizi düşük tutmaya çalışın.

İnsanlar bile günlerinde minimum 6 saat uyumadıkları sürece işlerini yerine getiremez hale gelirken, elektronik aletler için de aynısı geçerli değil midir? Telefonunuzu daima kapatamazsınız bu oldukca doğru sadece haftada bir kere 10 dakikalığına da olsa cihazınızı kapatın ve ondan sonra açın. Tüm bu adımları uyguladığınızda cihazınızın ısınma problemininin ortadan kalktığını ve telefonunuzun performansının da arttığını görmüş olacaksınız.

6. Galaxy S6 Ekran Döndürme Problemi ve Çözümü

Üretilen bazı Galaxy S6 cihazlarında meydana gelen bu sorunda, kullanıcılar cihazlarının ekranlarını döndüremediklerini ya da döndürdükleri ekranları geri düzeltemediklerini belirtti. İşte çözümümüz.

Cihazınızı tekrardan başlatın ve probleminin düzelip düzelmediğini deneyin.

Cihazınızda son olarak Android güncellemesinin yüklü olduğundan güvenilir olun. Bunu öğrenmek için Ayarlar >> Sistem >> Aygıt Hakkında >> Yazılım Güncellemeleri butonuna tıklayın. Peşinden Otomatik Güncelle seçeneğinin tarafındaki kutudan (var ise) tik işaretini kaldırın ve Şimdi Güncelle seçeneğine tıklayarak cihazınızı son olarak sürüme yükseltin.

Eğer sorununuz hala ortadan kalkmadıysa, cihazınızı yapınak ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

7. Galaxy S6 GPS Problemi ve Çözümü

Pek oldukca toplumsal medya sitesinde yer bildirimi yapmak için kullanılan GPS özelliği, ek olarak spor ve fitness, koşu takip edeni, adım sayma uygulamalarının da olmazsa olmaz yardımcısı. Bundan dolayı uygulamalarınızı etkin bir halde kullanmanızı sağlayabilmek için GPS sorunlarını da ortadan kaldırmanız gerek. İşte GPS problemi için çözümlerimiz.

Cihazınızı tekrardan başlatın ve Ayarlar >> Konum kısmına giderek, Mod seçeneğine tıklayın. Oluşturulan menüden Yüksek doğruluk seçeneğini işaretleyerek GPS gerektiren uygulamanızı tekrardan kullanmayı deneyin.

Eğer sorununuz ortadan kalkmazsa cihazınızı yapınak ayarlarına sıfırlayın.

8. Galaxy S6 Uygulama Problemi ve Çözümü

Bazı uygulamalar kendi çalışmalarını önleyecek hatalarda bulunurken, bazı uygulamalar da öteki uygulamaların işlemlerini önleyebilir. Bu, sizi o uygulamayı yüklerken verdiğiniz izinler doğrultusunda değişebilir. Peki uygulamalar içindeki bu sorunları nasıl çözebiliriz? İşte çözümümüz.

Cihazınızda son olarak Android güncellemesinin yüklü olduğundan güvenilir olun. Bunu öğrenmek için Ayarlar >> Sistem >> Aygıt Hakkında >> Yazılım Güncellemeleri butonuna tıklayın. Peşinden Otomatik Güncelle seçeneğinin tarafındaki kutudan (var ise) tik işaretini kaldırın ve Şimdi Güncelle seçeneğine tıklayarak cihazınızı son olarak sürüme yükseltin.

Açılmasında problem yaşadığınız ya da kendi kendine kapanan uygulamalarınızın Google Play ya da Galaxy Apps mağazalarındaki en güncel sürümde olduğundan güvenilir olun. Uygulamalarınızı güncelleyin.

Çalışmayan uygulamanızın, Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Yüklenen bölümündeki adına tıklayarak verileri silin. (Bu işlem uygulamalarınızdan çıkış yapmanızı sağlar. Google Play hesabınızın açık olduğu ya da kullanıcı adı ile giriş yaptığınız uygulamalardaki hiçbir veriyi silmez.)

Cihazınızın ses kapama ve açma/kapama (power) tuşuna basınız. Aygıt ilkin titreşim çıkaracak ve arkasından kapanacaktır. Kapandıktan sonrasında cihazınızı tekrardan açınız. Bu işlem cihazınızdaki geçici dosyaları silecektir böylece sorununuz ortadan kaldırılacaktır. (Bu silme işlemi kişisel dosyalarınıza dokunmaz.)

Eğer sorununuz hala düzelmediyse, cihazınızı yapınak ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6’ya Ayarlar Bölümünden nasıl Reset Atılır?

“Ayarlar”a gidin ve “Hesaplar” sekmesine geçin.

“Yedekleme Seçenekleri”nin altında bulunan “Yedekle ve Sıfırla” butonuna tıklayınız.

“Kişisel Veri” bölümünün altındaki “Yapınak Ayarlarına Sıfırla” seçeneğini seçin ve cihazınızın ayarlarınızı sıfırlamasını bekleyin.

Samsung Galaxy S6’ya Arayüzden nasıl Reset Atılır?

Galaxy S6’nızı açma/kapama tuşuna basarak kapayınız.

Anasayfa, ses açma ve açma/kapama (power) tuşlarına aynı anda basarak telefonunuzun açılmasını bekleyiniz. Samsung logosu ulaştığında Power tuşundan elinizi çekerek, ses açma ve anasayfa (home) tuşlarına basmaya devam edin.

Oluşturulan ekranda ses kapama tuşu ile aşağıya inerek Factory Reset/Wipe Data yazısının üstüne gelin.

Açma/kapama (power) tuşuna basarak Factory Reset yazısına tıklamış olmuş olursunuz.

Yeni oluşturulan menüde göreceğiniz bir sürü “no” yazısını geçerek gene ses kapa tuşu ile “yes” yazısının üstüne gelin.

Tekrardan açma/kapama (power) tuşuna basarak yes yazısına tıklamış olmuş olursunuz.

Peşinden aygıt sizi ilk gördüğünüz sayfaya yönlendirecektir.

Gene ses kapama tuşu ile Reboot System yazısının üstüne gelin ve açma/kapama tuşu ile onaylayın.

Bu işlemden sonrasında cihazınız kısa bir süre içinde tekrardan başlatılacak ve yapınak ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Samsung Galaxy S6 sorunları hakkında bu tarz şeyleri söyleyebiliriz. Umarız cihazınızda büyük bir problem yaşamazsınız sadece olur da önerilerimizle çözemediğiniz ya da yazımızda yer almayan bir sorunla karşılaşırsanız bizlere kesinlikle yorum bırakın, ikimiz de sorunlarınızı çözmeye çalışalım.
İlginizi çekebilecek yazılar

Samsung Galaxy S4 ile İlgili En Yaygın 9 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy S5 ile ilgili en yaygın 6 sorun ve çözümleri

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Sorunları ve Çözümleri

LG G3 ile ilgili en yaygın 5 sorun ve çözümleri

LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri

LG G5 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri

iPhone 5 ve iPhone 5S ile İlgili En Yaygın Problemler ve Çözümleri

iPhone 6 ve 6 Plus ile ilgili en yaygın problemler ve çözümleri

Samsung Galaxy Note 3 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 4 ile İlgili En Yaygın 8 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 5 ile İlgili En Yaygın 7 Sorun ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 9 ile İlgili En Yaygın 10 Sorun ve Çözümleri

Bir cevap yazın