Samsung Galaxy S8, S8 Plus Yüz Tanıma Güvenlik Problemi

Samsung Galaxy S8, S8 Plus Yüz Tanıma Güvenlik Problemi

admin /
29 Ekim 2017 /
1.915 /
yorumsuz

Samsung Galaxy S8 Plus Güvenlik Açığı Var mı?

Samsung, kısa süre ilkin tanıttığı dünyanın şuan için en iyi telefonu olarak görülen Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelinde güvenlik açığı çıktı. Yüz tanıma açığı!

Galaxy S8 mühim bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. Samsung’ un daha bir kaç gün ilkin tanıtımını yapmış olduğu Galaxy S8 modelinde, mevcut olan yüz tanıma özelliğinde ortaya çıkartılan güvenlik açığı bir fazlaca şaşırttı. Galaxy S8 modeli, şu an için dikkat çekici tasarımıyla göze çarpsa da S8′ de mevcut olan bir teknik özellik, bu güzelliği şimdiden gölgelemeye başladı.

 Telefonun arka kısmında kamerayla aynı hizada bulunan parmak izi sensörü pek oldukca kişinin tuş kilidini açmak için başka şekilleri kullanacağını ispatlıyor şeklinde. Bu yöntemlerden birisi de minimum güvenliği bulunan yöntem olarak düşünülüyor. Galaxy S8 güvenlik açığı mı var! Yüz tanıma özelliği herhangi bir biçim oluşturarak ya da gizyazı kodu girerek kerede açmak yerine yeni model S8 sahibini yüzünden tanıyor. Ön kameradan alınabilen görüntü sahibinin yüz oranlarını saptamak için kullanılıyor ve sonuçta kimlik onaylanarak kilit açılıyor. 

Bunu yapabilmek için yalnızca telefonunuzu selfie çeker şeklinde yüzünüze doğru yöneltmeniz kafi olacaktır. Parmak izi ile kameranın iris taraması oldukca başarılıdır ve vücudun mühim bölümlerini erişim sağlamadan sanal şekilde kandırılması neredeyse olanaksızdır. Fakat yüz tanıma da öteki biyometrik metotlara gore oldukca daha yetersiz seviyede bir güvenlik sağlar. 

Bir Galaxy S8 kullanıcısının telefonu kandırarak şifreyi açabilmesi ve Samsung telefonun Samsung Hisse vasıtasıyla ödeme yaparken yetkilendirme metotlarından olan yüz tanımaya izin vermemesi şeklinde sebeplerle Samsung S8 güvenlik açığı sonucunun çıkarıldığını ifade etsek, herhalde yanılmış olmayız.

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok informasyon almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın