Yeni iOS11 İşletim Sistemi özellikleri

yeni ios11 isletim sistemi ozellikleri 621bc0b3520b7

Yeni iOS11 İşletim Sistemi özellikleri

admin /
29 Ekim 2017 /
734 /
yorumsuz

iOS11 Yeni Güncellenen özelliklerine Gözatın

iOS 11’in En Mühim 9 Hususi durumunu Sıraladık!

Apple’ın resmi olarak ortaya çıkan bir sonraki iOS güncellemesi, iPhone ve iPad’e neler getirecek? Sıraladık!

WWDC 2017’nin açılış günü, Apple tutkunları için senenin en heyecanlı günlerinden biriydi. Açılık konuşmasında son olarak işletim sistemi güncellemeleri ve yeni donanımlarla tanıştık. Apple’ın son olarak macOS’u, watchOS, tvOS, yeni iPad Pro ve fazlası etkinlikte bol miktarda ilgi görmüş oldu sadece en büyük coşku deposu, iOS 11 oldu.

iOS 11’in telefonunuza yada iPad’inize neler getireceğini merak ediyorsanız, internetet dolaşıp araştırma yapmanız koşul değil. Büyük güncellemedeki en iyi özellikleri aşağıda, sizin için sıraladık!

1. Daha Akıllı Siri

Siri artık alışkanlıklarınızı öğrenecek ve cihazlarınız içinde daha iyi bir bütünleşme sunacak. Dijital asistanın size önerdikleri, iOS, watchOS, tvOS ve iCloud’da yaptıklarınıza bağlı olarak değişecek.

2. Apple Music’e Güncelleme

Apple Music’in yeni sürümü, arkadaşlarınızın ne dinlediğini görmenizi sağlıyor. Böylece yeni şarkılar keşfetmek için yeni bir yolunuz daha olacak.

3. Apple Hisse ile Kullanıcılar Arası Ödeme

iOS 11’deki “eşten eşe ödeme desteği” yardımıyla öteki Apple Hisse kullanıcılarına kolayca ödemede bulunabileceksiniz.

4. Maps Daha Güvenli ve Daha Akıllı

Apple Maps artık otomobiller için daha iyi bir navigasyon deneyimi sunuyor. Avmlerine ve hava alanlarına yaklaşıp, içeride neler bulunduğunu görebiliyorsunuz. Navigasyon, Apple Car modunda ikazları gizleyebiliyor ve hatta size ulaşmaya çalışanlara otomatik yanıt verebiliyor.

5. Yeni App Store

Apple sonunda App Store’u da yeniledi. Yeni “Bugün” kısmı, bugün yeni olan içerikleri gösteriyor. Oyunlar ve uygulamalarda da aradığınızı bulmanızı kolaylaştıran yeni bölümler var. Yorumlar ve yıldız puanlamaları ise artık daha net halde gösteriliyor.

6. Denetim Merkezi

iOS 11 için güncellenen Denetim Merkezi, simgeleri tek bir sayfaya topluyor. Böylece her şeye fazlaca daha kolay erişebiliyorsunuz. 3D Touch yardımıyla simgelere güçlü dokunarak detaylı denetimlere de ulaşabiliyorsunuz.

7. Kamera ve Fotoğraflar

Apple, yerden tutum etmeniz için yeni bir dosya sistemine geçiş yapmış oldu. Videolar ise artık H.264 değil HEVC dosyaları olarak kaydediliyorlar. Daha ilkin JPEG olarak kaydedilen fotoğrafların yeni formatı ise HEIF. Fotoğraflar ve videolar, bu değişim yardımıyla öncekinin yarısı kadar yer harcıyorlar. Apple’a nazaran bu formatlar, kolayca paylaşılabiliyorlar ve öteki cihazlarla uyumlular.

8. Apple Files

Bu uygulama, Dropbox, Google Drive benzer biçimde üçüncü parti uygulamalar dahil tüm dosyalarınızı tek bir yerde gösteriyor. Uygulama, iCloud üstünden Apple cihazlarınız içinde çalışabiliyor.

9. Artırılmış Gerçeklik

Apple’ın iOS 11’e eklediği artırılmış gerçeklik kabiliyetleri yardımıyla geliştiriciler, etrafınızı saran müthiş deneyimler oluşturabilecekler. Şirket, iPad yöntemiyle izleyebildiğiniz, uçan araçların, patlayan binaların görünmüş olduğu bir demoyu sahnede gösterdi ve her şey fazlasıyla etkileyiciydi.

Neleri Görmek İsterdik?

FaceTime grupları, çoklu kullanıcı desteği, otomatik düşük güç modu, gece modu benzer biçimde özellikleri bu sürümde görmedik. En azından iOS 12’yi beklememizi sağlayacak nedenlerimiz var…

Kaynak : Eniyiandroid

_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üstünde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com ‘a aittir.

Kaynak belirtilmeden site içinde ne olduğu kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Mevzu Hakkında Androidseverlerden daha çok data almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın